Obrazek

depinger raz jeszcze pytania..

soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

depinger raz jeszcze pytania..

Post autor: soldier »

Patent stary na forach aczkolwiek nie sprecyzowana jego skuteczność w aT44. No i nikt dotąd nie podał żadnych w sumie konkretów co do jednolitych jego parametrów - wymiary? kształt? materiały itd. :hm:
Awatar użytkownika
jacek9702
Posty: 42
Rejestracja: 17 lip 2013, 10:03
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Post autor: jacek9702 »

Na youtube koleś pokazuje jak do kartusza wkłada kawałek zwiniętego węża gumowego, widziałem ze robią też to z kawałka butelki. Nie chodzi wiec o kształt, materiał czy konkretne wymiary. Główna zasada jest to aby podzielić kartusz na dwie polowy, ta przy zaworze strzalowym mniejsza. Przegroda czyt. depinger może być zrobiona z kawałka gumy z mała dziurką, przy strzale po stronie zaworu gwałtownie spada ciśnienie depinger pozwala na wolniejsze wyrównanie się ciśnienia w obu komorach. Głównie eliminuje on brzęczenie przy strzale. Zobacz w jednym z moich tematów jaki ja zrobiłem w moim bt65.
Ps depinger to nie regulator ciśnienia.
Hatsan striker EDGE + ZOS 3-9x50e
Ranger BT65 RB + Walther 3-9x44
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Ja zrobiłem depinger do AT-44 z najtańszego możliwego materiału-z kawałka folii używanej do przykrycia pierwszej strony przy bindowania. Jest to materiał dość sztywny ale może być łatwo zwinięty. Trzeba wyciąć prostokąt taki, żeby po zwinięciu było 3 warstwy folii na ściankach. Potem naciąć na krótszym boku 7 "listków" o równej części na głębokość około 2 cm. Potem listki zagiąć pod kątem 90 stopni do "środka", zawinąć i włożyć tak, żeby to "denko" było po stronie zaworu.
Działa genialnie. No i mnie to kosztowało NIC, a w najgorszym razie 1,5 zł. Tylko 2 sprawy-wyczyść tą folię przed włożeniem, żeby jakiegoś syfu nie pociągnął oraz nie przejmuj się dziwnymi dźwiękami przy pierwszym napełnianiu-folia musi się ułożyć.
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

wiem wiemm że to nie regulator :lol: Chodziło mi o cały sens tego. Mowićie Koledzy że to ma sens? Faktycznie wycisza to brzęczenie "regulując" ogólne cisnienie przed zaworem? No i jesli faktycznie działanie ma sprawdzone, pytanie - czy ktoś wogóle testował np - konkretną odległośc owej przegrody od zaworu tzn na jakiej najlepiej odległości toto usadzić. Oraz jeśli mowa o maleńkiej dziurce w owej przegrodzie, to jakiej ma być "fi" ten otworek :hm: Bo nie chcę wkładać w kartusz byle szajsu oraz 100razy go rozbierać zaczym bedzie git :?
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Ja zrobiłem według tego przepisu i może nie reguluje to ciśnienia i V0 (i bez tego mój at ma rozrzut poniżej 1 m/s) ale wycisza super. jeżeli chcesz robić "garnek" to otwór powinien być (w limitów wersji) jak najmniejszy, nawet poniżej 1mm.

[ Dodano: Czw 19 Wrz, 2013 19:54 ]
Ja zrobiłem według tego przepisu i może nie reguluje to ciśnienia i V0 (i bez tego mój at ma rozrzut poniżej 1 m/s) ale wycisza super. jeżeli chcesz robić "garnek" to otwór powinien być (w limitów wersji) jak najmniejszy, nawet poniżej 1mm.k
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

garnek..?? Myślę o tulejce z alu średnicy korka w zaworze - na którym będzie sie osadzała,a na końcu tej tulejki osadzę cienki krążek alu spasowany z średnicą kartusza. W nim rzecz jasna mini otworek. Kwestia długości tej tulejki, czyli i odległości owego krążka od zaworu :hm:
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Tak dla porządku - tradycyjnie dorzucę, że moim zdaniem sensu to nie ma. Ale to tylko ja :lol: .
Są koledzy, których deepinger uratował od głuchoty, tak im karabinki brzęczały przy strzale.
Inni dzięki niemu zaczęli trafiać.
A jeszcze innym wypłaszczył charakterystykę jak żelazkiem.
No ale ja prawdopodobnie nie doceniam zagrożeń wynikających z pojawiania się fali stojącej w kartuszu :/ .
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

Martiusx rozumiem że miewasz czasami niezły tu ubaw ;) (ja też czasem) ale temat dość ciekawy poważnie.. Skoro jest tego mego zwolenników, jak i paru przeciwnych, można by rozkminić to w końcu gruntownie.. Poza tym sprzęt z regulatorem byc może nie ma takowego problema... Tego akurat nie wiem :hm:

[ Dodano: Czw 19 Wrz, 2013 20:46 ]
a w kwestii mojego sprzęta AT, po przerobieniu z fabrycznego 5,5mm na 4,5 właśnie pojawiło sie to qrewskie brzęczenie.. :maruda: Stąd moje dociekania.. Aże zrobił sie fAC przypadkiem.. to juz inna kwestia :lol:
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

At44 strasznie brzeczy i tylko dlatego to zrobiłem. Charakterystykę miałem płaska i przedtem ;-)
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

do czasu zmian kal. nic mi nie brzęczało, przynajmniej nie tak wyczuwalnie :zdziwko:
Temat wciąż aktual..
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

No cóż, parę wiatrówek mam, ale chwalić boga - żadna nie ma regulatora. Jakiś czas użytkowałem najprawdopodobniej pierwszy w kraju regulator Audriusa w AT44, ale poszedł do kolegi.
(Teraz nawiasem mówiąc planuje coś z regiem nabyć)
Nie dostrzegłem nigdy jakiejś wyraźnej różnicy w zachowaniu "dźwiękowego" pecepów z regiem (bo strzelać, to strzelałem z takich wielu) wobec tych bez niego.
Oczywiście można założyć, że się wnikliwie nie przysłuchiwałem co tam w nich gra.

I przyznaję, że od początku z niejakim osłupieniem czytałem enuncjacje o deepingerach, od czasu jak parę lat temu temat się zaczął na iwebie.
Przyznaję - największe wrażenie zrobił na mnie ten kolega co to zrobił swojego z tego dinksa od baloników reklamowych. Zawsze cenię ludzi, którzy wykorzystują materiały nie dedykowane do osiągnięcia pożądanego celu, sam tez tak lubię.

I żebym był dobrze zrozumiany - niech rozkwita sto kwiatów, niech rywalizuje sto szkół, jak to kiedyś Mao obłudnie ogłosił.
Naprawdę nie mam nic przeciwko jakimkolwiek - byle bezpiecznym - eksperymentom.
Ale z drugiej strony chętnie stawiam platońskie pytanie, które zbudowało nasza cywilizację: Po co? Dlaczego? W jaki sposób?
I jak nie dostaję odpowiedzi, to wątpię.
Pal sześć deepingera.
Do dziś, mimo długiego wątku, nikt nie potrafił mi odpowiedzieć po co są czoki w lufach wiatrówek i co dają. A zacni koledzy zabierali głos.
A niby to takie proste, bo każdy głupi wie, że czoki ....
No właśnie, co czoki???

Tak że spoooko.... 8)
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

chwalić boga - że BEZ regulatora? ooo :zdziwko: no to szok! Co do powyzszego - skoro wieeelu poprzednikow potwierdza montaż (swojego patentu) deepingera i skuteczne wyciszenia strzalu zaworu - to coś jest jednak na rzeczy o!
A co do czoków hmm robi sie zmiana tematu :maruda:
Racja, niby kazdy wie, a nic konkret po co.. Szczególnie że zadna palna tego ni ma. A żeby nie było o twardości pocisku - głupi kbks ma przecie ołowiany.. Poza tym testy moje wielu luf bez owego czoka, nie pogorszały swych wynikow. Wg. mnie czok który mam i wswoim LW jest wg. mnie do dupy zbyteczny. A nawet więcej - pogarsza
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Kolga cieszy się ze bez regulatora bo jest go ciężko ustawić. Gdy byłem po odbiór swojego AT44 od Dagiego to mówił mi ze on ma regulator, ale wkurza go. Ciężko co ustawić by w różnej temperaturze miał ta sama prędkość. Ale daje to tez zalety. Ja mam około 60 równych strzałów bez regulatora a Dagiego ma około 100
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

No własnie z tym wyciszaniem, to tak niesmiało czasem w dyskusjach powtarzam, że łatwo wyciszyć cos co trudno zauważyć, bynajmniej ja mam z tym niejakie problemy, a słuch podobniez muzyczny posiadam.
Zawsze jest możliwość - i to całkiem częste zjawisko - że moje uszy nie słyszą jakiejś częstotliwości, ni i dlatego się czepiam :hm: .
Z drugiej strony - tyle wiatrówek porządnych firm obywa sie bez depingera....
Może mam braki w wiedzy - i niech mnie ktoś poprawi jeżeli błądzę - ale chyba jedynie BSA i to jedynie w nielicznych modelach ma cos depingeropodobne.
Zawsze się nie moge nadziwić - kasa na ulicy leży, a im , tym burzujom, nawet schylić się nie chce....
Turbinki Kowalskiego też nikt z koncernów motoryzacyjnych nie chciał zauważyć, no ale oni - wiadomo, spisek :bobas: .
A tutaj - weź zgadnij człowieku dlaczego.

Regulator - to nie w ciężkim ustawianiu problem, bo co niby w tym ciężkiego. Tyle, że wychodziło mi mniej stabilnych strzałów niż w kartuszu bez rega, no to i po co regulator?

A u dagiego musiałeś trafić na zły dzień :D . Jakoś nie sądzę, żeby pozbył się swojego rega :lol: , chyba że w ogóle zrezygnuje z AT.

Czok to broń boże off-top, ja tylko tak dla przykładu z jakimi legendami próbuję walczyć, mimo że szeregi przeciwnika zwarte i liczne :hihi: .
Podobnie z myciem śrutów, wpływem numerków na pudełkach Exacta na celność, zdobywaniem luf LW przez Hatsana na wysypisku złomu (czy też w innym wariancie - ich fałszowaniu przez Hatsana)itp., itd.
Awatar użytkownika
killermaster
Posty: 106
Rejestracja: 24 maja 2010, 16:15
Lokalizacja: ok. Łańcuta

Post autor: killermaster »

Albo może coś ja źle zrozumiałem, zdarza mi się to czasem :-)
W drogich PCPach nie ma depingera bo producent nie może sobie pozwolić by w wiatrówce za kilka klocków było słychać brzęczenie po strzale. Hatsan tego nie dopilnował no i musimy sami z tym kombinować.
Aha - czy używasz tłumików? Ja też uważałem ze depinger to głupota bo nic mi nie brzęczało... Aż do czasu gdy założyłem tłumik. Wtedy było doskonale słychać uderzenie w zbijak oraz głośny brzęk...

[ Dodano: Pią 20 Wrz, 2013 02:32 ]
A dagi nie chce się pozbyć Rega, bo mu wychodzi bardziej płaskie V0. Narzekał bodajże ze przy różnych temperaturach jest różne V0... Czy coś.
Ja myślę zrobić kiedy na czasie garnek do at. Może coś fajnego z tego wyjdzie? Tylko trzeba mi ertalit :-)
Ale w sumie po co skoro i tak mam bardzo płaskie V0?
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th GEN 6-24x50 AO.
Beeman P3
ODPOWIEDZ