Obrazek

Czy to prawdziwy?

Spam, Archiwum Forum.
Awatar użytkownika
tommy
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2006, 15:47
Lokalizacja: Łomża

Post autor: tommy »

harry - demaskator szajsu.... :]
gdyby harry byl wyrozumialy...
gdyby strzaly tylko celne padaly....
---
h70s + mucha + szczerbinka + oko ;)
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

No i mam! Mam tę lunetkę od której temat zacząłem - PO 4x34.
Jeszcze nie strzelałem, bo cały czas czekam na Harego.
Mam wiec typowo ruski sprzęt i to za małą cenę. Na oko znajduję w niej wszystkie zalety i wady jakich sie spodziewałem. Jest solidna, zapewne wytrzyma, wszystko co tylko mogłem dojrzeć z zewnątrz - poklejone. Nie moge dobrać sie do przefokusowania. Krzyż wędruje. Ale cena...
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Ta lupka standardowo ostrzy od 10-12 m ,więc po co "grzebać" przy niej.
Po za tym z tego co pamiętam nie ma obiektywu w sensie wykręcanej tulei z soczewkami. Soczewki są zamontowane na stałe w tubusie. Jakiekolwiek korekcje możliwe są tylko po przez kręcenie okularem (znaczny zakres) kontrowanym pierścieniem zabezpieczającym.
Lub po rozkręceniu lunety w połowie (uwaga na śrubkę zabezpieczającą przed rozkręceniem) można pokręcić wewnętrzną częścią optyki zamontowaną w tulejce z otworami (potrzebny do tego odpowiedni przyrząd lub np. solidna pęseta ewentualnie małe kleszczyki proste z długimi i cienkimi szczękami) ,ale naprawdę nie widzę potrzeby tego robić.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Witam, dzięki za wyjaśnienia!
Tak jak pisałem - nie zamocowałem jej jeszcze i do końca nie sprawdziłem, wiec nie rozkrecam!!
Okularem ustawiłem ostrość na krzyżu i starałem się zadbać o najmniejszą paralaksę na ok 15m.
Oczy mam takie, że nie potrafią już akomodować się, więc całe zadanie musi spełniać luneta.
A pod obiektywem jest w korpusie mała dziurka, taka ok 0,5 mm. Nie śrubka, nie gwincik, nie pies, nie wydra? Po co to? Kapnęli w nią kleju, żebym nie rozkręcał?
Pozdrawiam - Zygmunt

[ Dodano: 2007-01-02, 13:35 ]
Ciężko chodzą pokrętła regulacji krzyża. Ale co chcieć, zapłaciłem 36 PLN - montaż by był za to.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jeśli obok śrubki regulacji krzyża po bokach są jeszcze dwie małe śrubki to popuść je lekko, regulacja powinna chodzić lżej, po ustawieniu dokręć ponownie :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Dzięki stworek! Przyjrzę się gdy wrócę do domu.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Zablokowany