Obrazek

Hatsan 135 zatrzask lufy

ODPOWIEDZ
Ivan
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Hatsan 135 zatrzask lufy

Post autor: Ivan »

Mam Hatsana 135 i taki probelm:

Lufa (po zatrzaśnięciu) łamie się pod bardzo małym (raczej zbyt małym) naciskiem. Dosłownie kilknaście dekagramów. Dla zobrazowania-można ją częściowo złamać zahaczywszy palcem nawet 2-3 cm od kostki, bez większego wysiłku. Powrót jest normalny, prawidłowo wyczuwalny opór.

W kilkunastu przypadkowych sytuacjach (czyszczenie itp) złamała mi się nieoczekiwanie, powodując m. in. piękne wyszczypanie ciała na przedramieniu. Zastanawiam się, czy nie przekłada się to też na celność, tak czy siak, generalnie przeszkadza.

Czy taki sposób (pod delikatnym naciskiem) łamania lufy w H135 to norma, jego uroda, czy raczej coś nie jest tak?

Nie zdejmowałem nigdy w nim lufy z kostką, nie wyjmowałem zatrzasku, ale chyba konstrukcyjnie jest typowy, prosty, ze sprężyną? Czy wymiana tej sprężyny (lub podkładka) mogłaby temu problemowi zaradzić?
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

a strzela normalnie?? wg mnie to zerwany pazur zaczepu, lub rzadziej - pęknieta sprężyna. Ale to wychodzi od razu ze strzelania..
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Ivan
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ivan »

Najnormalniej w świecie strzela, nie jestem świeżakiem raczej. Strzela celnie (choć niełatwo z niego celnie strzelać), mechanicznie, poza powyższym problemem, wydaje się być zupełnie ok.
Nie zauważam, żeby lufa opadała przy strzale, nawet minimalnie, bo byłby dramat na tarczy, a nie jest.
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

no ale te złamanie lufy idzie tak lekko do końca? czy tylko na początku.. Przecież lufa jest dźwignią naciągu sprężyny. Więc skoro strzela mocno, więc wg mnie cały ruch lufy nie może iść tak lekko. A jeśli idzie tak lekko tylko na samym początku, to znaczy że pękła mała sprężynka w bolcu ryglującym lufe. Lub generalnie wyleciał cały ten bolec ryglujący lub sie ukruszył etc.
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Witam.

Ja miałem podobny problem w H 125.
Ivan wystarczy zmienić sprężynkę pod pazurem na nieco grubszą/mocniejszą. Oryginalna sprężynka ma 19,5 mm długości, średnice 7,5 mm, 8 zwoi i jest zrobiona z drutu 1,2 mm.
Ja u siebie założyłem sprężnke o identycznych wymiarach, tylko zrobioną z drutu 1,5 mm i wszystko jest OK. Bez problemu dostaniesz taką w sklepie motoryzacyjnym.

A i jeszcze jedna moja rada, jak strzela Ci się dobrze i celnie to po prostu nie rób nic, pamiętaj o tym że lepsze jest wrogiem dobrego ;)

Pozdrawiam
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
Ivan
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ivan »

KACperPAN pisze: Ivan wystarczy zmienić sprężynkę pod pazurem na nieco grubszą/mocniejszą.
O, widzisz, takiej rady oczekiwałem, od kogoś, kto miał podobny problem.
A co do wyższości dobrego nad lepszym... racja, ale u mnie to jednak przeszkadza, nie tyle w strzelaniu, ale w codziennej obsłudze.

Dzięki.
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Pamiętaj o tym, że jak będziesz wybijał ten bolczyk trzymający pazur to musisz lekko wcisnąć pazur jakimś ściskiem.

A tu masz jeszcze zdjęcie jak to wygląda po rozebraniu

Obrazek
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
Ivan
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ivan »

:) Zobacz zdjęcie, jakie wkleiłem kilka dni temu radząc komuś w sprawie Łucznika:-)

http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?p=173037#173037 (przedostatni post)
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

OK :D dawno nie czytałem forum i po prostu nie widziałem tego posta ;)
Widzę że będziesz wiedział co zrobić.

Pozdrawiam
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
ODPOWIEDZ