Obrazek

KTK- słowacki diabolo

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Koledzy jest nowa śrucina ze stajni KTK, a mianowicie śrut płaski (match) :!: :?:
Testował ktoś tego cusia ? Jak to to lata tak jak ich szpic to ja dziękuje :PP :nie:
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
Awatar użytkownika
Lukasznikov
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:13
Lokalizacja: Busko-Zdrój

KTK- słowacki diabolo

Post autor: Lukasznikov »

Ostatnio testowałem ten śrut mowa o KTK diabolo i muszę przyznać, że lata w mojej lufie lepiej niż crosman pointed i w dodatku cena jest niższa :) kupiłem sobie teraz 8 paczek ;) do rekreacji w sam raz.
H95+Leapers3-9x32
Awatar użytkownika
footje
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:02

Post autor: footje »

Kupiłem na spróbowanie KTK płaski, niestety wypadł tragicznie albo moja lufa w fwb90 go nie lubi, większość wchodzi luźno. Zrobiłem małe porównanie z H&N Logo Sport. Strzelane z podpórki. Same tarcze też niestety nie nadają się do dziurkowania.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Krzysiek
FWB 90
CR Summit + Leapers 3-9x32
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

footje, ... sorki Krzysztofie , ale z 7-miu metrów z podpórki , to się wycina takim pistolcem dziurkę o średnicy 5mm niemal dowolnym śrutem . Akurat w przypadku tarczowych śrutów i tarczowych pistoletów dobór ołowiu przebiega w trakcie strzelania z jednej ręki w postawie stojącej i dopiero taki test na dystansie 10m pozwoli ocenić czy śrut pasuje Tobie czy nie .

Może się okazać , że teoretycznie kiepsko latający śrut zniweluje błędy , jakie wykonujesz podczas strzelania :!:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
footje
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:02

Post autor: footje »

Wiem że jest w stanie, ale praca na spuście robi swoje : ) Strzelec ze mnie początkujący i zdaje sobie sprawę ile nauki przede mną.

8 metrów (na więcej mi mieszkanie nie pozwala), jedna ręka postawa stojąca. Tarcze ponumerowane w kolejności strzelania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powiem tak, KTK płaski jest nie dla mnie : P

Pozdrawiam
Krzysiek
FWB 90
CR Summit + Leapers 3-9x32
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

u panie, lepsze tarczki z 6m z 1 reki i śrutem Lider - tak, tak, Lider -taki szajs z zielona etykieta chyba tanszy od ustaja :P mam po kilku dniach pykania z dziadunia łucznika 70'tki :D a przynajmniej porównywalne

strzel testa ze stabilnego podparcia
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
footje
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:02

Post autor: footje »

Czemu mam dziwne odczucie, że panuje tu założenie jak ma dobry pistolet matchowy to musi strzelać same dychy ...

Kup drogie buty do biegania, a ja w trampkach Cie wyprzedzę.
FWB 90
CR Summit + Leapers 3-9x32
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

footje pisze:Czemu mam dziwne odczucie .... ,
tego nie wiem , ale za to wiem , co potrafi dobry pistolet w kontrolowanych warunkach :!: Nie bronię KTK płaskiego , bo go na oczy nie widziałem . Faktem jest , że aby porównywać dwa różne śruty wypadałoby wyzerować za każdym razem pod konkretny gatunek i strzelić kilka tarcz (różna balistyka dla każdego gatunku). Pisząc o strzelaniu z podpórki , widzę to jako absolutnie zablokowany pistolet (niekoniecznie imadło), a tym samym bez względu na rodzaj śrutu , z tej lufy (FWB) powinna być jedna dziura ... mniejsza , większa , ale jedna ... okrągła ;)

Co innego już w klasycznej postawie ... tu tylko trening , trening , a potem już tylko trening .. :king:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Ty dalej nie wiesz gdzie jest środek :maruda: , tam gdzie na białym kółeczku jest liczba 10 :!: , a nie obok :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

A Ty to Daniel musisz na badania okresowe do lekarza od oczu iść , bo coś Ci zniesło w lewo .
Fakt jakiś postęp w trudnej sztuce wtrafiania jest :!: , i to jest fakt faktyczny , a Qba Ty to się nie śmiej z naszego kolegi bo urządzenie pneumatyczne dostanie czkawki i............ .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

yamrt pisze:bo urządzenie pneumatyczne dostanie czkawki i............ .
Odbiorę jemu, jak tak dalej będzie "profanował" :PP

Też......."zacytuję" linkiem łubu dubu
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Qbuś pisze:Odbiorę jemu
Tak , tak zrób i daj mi a ja zawsze w środek będę trafiał i nie będę strzelał z badziewnego śrutu" szpic KTK "
Grupa "Beaver"
SLAWEK SOS
Posty: 14
Rejestracja: 15 sie 2010, 11:14
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: SLAWEK SOS »

Krzyśku footje przestrzeliny na twoich tarczach pokazują dziwną rzecz :hm: nie są ładnie wycięte przy tej odległości i z płaskiego śrutu powinny być ładne dziurki (nie rwane) miałem podobny objaw w innym pistolecie ale efekt podobny sprawdż na chronku pistolet czy śrut ma dobrego kopniaka
Sławek
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Strzelałem na 25m tym śrutem od Daniela. Punkt skupienia był przesunięty w dół ok. 0,5cm, ale celność na poziomie exacta. Praktycznie jeden otwór. Karabin to HW97.
Jakość przestrzelin po obu śrutach taka sama.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
deathmike
Posty: 13
Rejestracja: 13 wrz 2013, 13:22
Lokalizacja: Krosno

Post autor: deathmike »

Zakupiłem ten śrut w tym tygodniu, swojego Hatsana mam niecały miesiąc. Do niego był dołączony w gratisie Oztay ;) dostałem od kolegi Pointed made for Germany ;) więc chciałem kupić jakiś lepszy śrut na początek (Na exacta przyjdzie czas, pierwsze inwestycje sporo szarpły budżetem).

Na tym KTK wystrzeliłem dwie tarczki (z czego na pierwszej ustawiałem świeżą lunetę) z 15m na stojąco z podpórką, 10 strzałów. Wrzucam tą drugą. W porównaniu z w/w budżetowymi śrutami - niebo a ziemia.

Ustawianie lunety:
Obrazek

No i już na gorąco po ustawieniu:
Obrazek
ODPOWIEDZ