Obrazek

Problem z ustawieniem szczerbinki Hatsan 80...nowicjusz

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maciek_op
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2006, 20:21
Lokalizacja: Opole

Problem z ustawieniem szczerbinki Hatsan 80...nowicjusz

Post autor: Maciek_op »

Kupiłem sobie Hatsana 80 i po pierwszej próbie strzelania mam prośbę o kilka porad.
Nie mam jeszcze doświadczenia i moje problemy moga wynikać z nieumiejetności. Proszę mi powiedzieć jak właściwie wyregulowac szczerbinke?Przy szczelaniu do małej tarczy udało mi się wyregulowac wysokośc szczerbinki tak, ze z 15m trafia na taka na jaka wyceluję (wysokość). Mam problem jednak z regulacją prawo-lewo. Gdy celuję w środek tarczy wszystkie pociski trafiaja w jej prawą skrajna strone, z kolei gdy celuje w lewy skraj tarczy trafiam w środek (mniej więcej :-)). Skupienie jest w miarę przyzwoite gdyz na 3 strzały udawało mi się osiągnąć wybicie 2 dziurek stykających się ze soba. Wracając do mojego problemu - gdy reguluje szczerbinkę (skrajnie w lewo, środek i skrajnie w prawo) wydaje mi się, że pociski trafiaja w identyczne miejsca i nie ma to zadnego wpływu(z 15m). Czy może być coś nie tak z wiatrówka ? A może to po prostu kwestia celowania ? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 gru 2006, 23:16 przez Maciek_op, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FireRaIn
Posty: 34
Rejestracja: 17 gru 2006, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: FireRaIn »

Witamy na forum! :)
co prawda nie wiem jak jest w praktyce, ale zagladales do manuala? http://www.hatsan.com.tr/pdf/Mod_60/Mod%2060%20GB.pdf
?szczelać?
H85 STG
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Kiedy chcesz żeby śrut trafiał wyżej podnosisz szczerbinke, a jak chcesz żeby śrut trafiał bardziej w lewo to przestawiasz ją w lewo. Odwrotnie - analogicznie.

Apropo, zrywasz strzał cały czas w tę samą stronę. Daj sobie na wstrzymanie i chwytaj prawą ręką luźniej a lewą nie trzymaj karabinka a jedynie połóż na niej. Tak żeby mógł luźno się poruszać przód-tył.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2006, 23:59 przez Maniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

Gdy celuję w środek tarczy wszystkie pociski trafiaja w jej prawą skrajna strone, z kolei gdy celuje w lewy skraj tarczy trafiam w środek
Szczerbinka w lewo i po problemie :)
gdy reguluje szczerbinkę (skrajnie w lewo, środek i skrajnie w prawo) wydaje mi się, że pociski trafiaja w identyczne miejsca
różnica powinna być spora :hm: z jakiej pozycji strzelasz :?:
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

To moze i ja sie na cos przydam lap to moze Ci to jakos pomoze wyregulowac :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bezbronny
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Uwaga! Ponoć dolny schemat dotyczy strzelania z pistoletu , a nie karabinu. A może się mylę?
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Ja pisze:Kiedy chcesz żeby śrut trafiał wyżej podnosisz szczerbinke, a jak chcesz żeby śrut trafiał bardziej w lewo to przestawiasz ją w lewo. Odwrotnie - analogicznie.
:czytaj:


Maciek_op nic nie napisał, choć w moim rozumieniu dawno wie o co chodzi. Mącicie chłopakowi :)
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Uwaga! Ponoć dolny schemat dotyczy strzelania z pistoletu , a nie karabinu. A może się mylę?
Nie mylisz się pozycja nadgarstka w krabinie nie ma znaczenia i tak on nie trzyma broni ( prawej ręki ) a załamac lewy i próbowac na nim oprzeć karabin to bali jak cholera :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek_op
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2006, 20:21
Lokalizacja: Opole

Post autor: Maciek_op »

Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc !!! Trochę spanikowałem po pierwszym strzelaniu i już mysłałem że coś jest nie tak z moim Hatsanem. Wszystko ok ! Wystrzelałem dzisiaj na spokojnie ok 150 śrutów, tak z 12 i 18m, pokręciłem szczerbinką, oparłem wiatrówkę o poręcz krzesła i obecnie wszystko jest ok!!
Z 12 metrów wszystkie śruty ladują w czrnym polu tarczy, z 18m prawie wszystkie. Z wolnej ręki już gorzej. Myślę, że te moje początkowe problemy były zwiazane z niedokładnym celowaniem. Jeszcze raz dziękuje .
Pozdrawiam
Maciek

[ Dodano: 2006-12-22, 16:07 ]
Jeszcze jedno, proszęo poradę jaki śrut będzie najwłaściwszy. Kupiłem w sklepie Gamo ProMagnum. Co Wy na to ?
Awatar użytkownika
Cyberstrzelec
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cyberstrzelec »

Hm, jeszcze wrócę do tematu. Niekoniecznie jest to błahy problem, ponieważ zdarzają się przypadki (np. u mnie), że w nowym Hatsanie może być krzywo osadzona muszka. Wtedy kręcenie szczerbinką może powodować stany nerwowe, połączone z ostrym rozstrojem żołądka. Masz szczęście, że to tylko Twoje "pierwsze kroki" :D .
H-55 TG (tuning) + Leapers 3-9x40 Mil Dot
Beretta Px4 Storm
Zablokowany