Obrazek

Theoben

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Nieźle, to znaczy złoto na Tawerniakach już Twoje ;)
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

:lol: szkoda że karabin sam nie strzela bo ja mu na razie tylko przeszkadzam, poza tym nie mam parcia na wynik ale lubię klimat Tawerniaków :)
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Gratuluje Marcin karabinu.I oryginalności wyboru (wszyscy tylko ten PS,TX,HW).Z tego co czytałem na Forach Int., wiatróweczka niczego sobie.Mnie osobiście zraził by spust i zabujcze drgania dla optyki ,ale to jestem ja ,a Twój wybór, jest zawsze dla Ciebie słuszniejszy .
czupaczups pisze:Spust jest twardy ale co najważniejsze przewidywalny, pracą przypomina sztucer myśliwski, record czy cd to on nie jest na pewno ( do czasu ;) ).
No właśnie.
Tego się zawsze boje ,i nierozumnie stwierdzeń (zawsze przy takiej okazji powtarzanych ) :
,,spust twardy ,ale przewidywalny" .
Dla mnie twarde, nie może być przewidywalne ,no ale pewnie się nie znam :hm:
Zadziwiająca jest też celność tej maszyny ;)
czupaczups pisze:kapsel z 70m ustrzelony za pierwszym razem, pozycja siedząca z łokciem na kolanie
Wynik niebywały 8) ,zważywszy że przy współpracy z PP x42, i odległość też jak na wiatrówkę w limicie raczej maksymalna (100m i dalej to extrema ;dystans dla KBKS'u)
No to ja się pocę z naprawdę przerobionego i dopieszczonego TX'sa +DOT (który nie dość że jest celny, to jeszcze wybacza drobne błędy strzelca ) i ,,niekiedy :hihi: " uda mi się trafić w zakrętkę po ,,Nestea" o śr 4cm,z podpartej /stabilnej pozycji dla karabinka. A tu strzał w zakrętkę 3cm ,i to za pierwszym razem-gratuluje snajperskiego oka 8)
jaro5090 pisze:Nieźle, to znaczy złoto na Tawerniakach już Twoje
W HFT 2 złoto murowane -jak ja zazdroszczę Ci tego karabinka :placze:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Post autor: dawidpl »

Nieźle nieźle :) Mam nadzieje, że moderatorzy otworzą dział dla naszych sprzętów :)

W takiej walizce można przenieść 2 wiatrówki z optyką? Pytam bo zastanawiam się nad czymś takim.
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Wiedziałem że kapselek z deczka namiesza :lol: i nie mogłem się oprzeć by się nim nie pochwalić, ale na moje szczęście mam naocznego świadka tego miłego dla mnie zdarzenia :D w postaci kolegi po lufie Tomka ( jędruś11). Oczywiście że jest to w moim wykonaniu bardziej zbieg okoliczności i na pewno 10 razy z rzędu bym nie trafił, ale myślę że pokazuje to możliwości karabinka i wiem że w rękach dobrego strzelca będzie piekielnie skuteczny.
Co do spustu to nie jest taki jak w starej dubeltówce bardziej przypomina sztucer albo Glock'a, czyli stawia spory opór pierwszego stopnia ściągając równomiernie dochodzi się do oporu drugiego z króciutkim skokiem. Jak dla mnie ujdzie i mi nie przeszkadza.

[ Dodano: Sob 28 Sie, 2010 12:36 ]
W taką walizkę jak się uprzeć pewnie by dwa weszły ale oddzielić by je trzeba miękkim materiałem bo było by ryzyko tarcia jednego o drugi.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

czupaczups pisze:Wiedziałem że kapselek z deczka namiesza :lol: i nie mogłem się oprzeć by się nim nie pochwalić, ale na moje szczęście mam naocznego świadka tego miłego dla mnie zdarzenia :D w postaci kolegi po lufie Tomka ( jędruś11)
Marcin ,ależ ja Ci wierze.
Tylko Ty jesteś już starym wygą na tym forum żeby wiedzieć że takie wyniki (skupienie 3 cm) zdarzają się (na takim dystansie) raczej z przypadku niż zamierzenia. ;)
Gdy trafisz 10 razy w kapsel pod rząd, już na 50m to będzie świetny wynik :king:
Mnie na początku udawało się odstrzeliwać patyczki higieniczne na 25m ,ale o idealnej powtarzalności jeszcze nie może być mowy.
czupaczups pisze:nie mogłem się oprzeć by się nim nie pochwalić

Rozumiem zachwyt i fascynację nowym nabytkiem ,też tak miałem .Życzę aby Ci służył jak najlepiej i oby ta fascynacja trwała jak najdłużej ,abyś nie zaczął dostrzegać minusów eksploatacji (jeśli jakoweś się pojawią) ;)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
jędruś11
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:54
Lokalizacja: zamoyskie woj.

Post autor: jędruś11 »

może i celne to cacko ale dźwięk wystrzały brzmi jak walnięcie młotkiem w puszkę ;)
:D
tylko ten futerał działa mi na nerwy bo po prostu zajefajny jest... :maruda:
ludzie z Zamościa i okolic łączmy się!!!!
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

jędruś11 pisze:może i celne to cacko ale dźwięk wystrzały brzmi jak walnięcie młotkiem w puszkę
:smiech:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

No i niestety :/

www.theoben.co.uk/
:(
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Świeć Panie nad ich duszą , Teraz Theobeny to okazy kolekcjonerskie.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Nadal sa w sprzedazy.
I tak myslę, ze trzymając rękę na pulsie będzie można niedługo kupić jakiś egzemplarz za naprawde dobre pieniądze ;-)
P.S. a jak dobrze poszukac to i teraz dokładając dosłownie parę stówek można zamiast Gallatiana mieć Rapida MFR ;-)
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Jaro pisze:Nieźle, to znaczy złoto na Tawerniakach już Twoje ;)
Ale numer, zapomniałem o tym temacie a teraz czytam i przyznaję że Jaro to wróżka, było złoto na tych dużych zawodach z okazji 5-lecia Tawerny :king:
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Fakt, postarałeś się ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

no_taki pisze:I tak myslę, ze trzymając rękę na pulsie będzie można niedługo kupić jakiś egzemplarz za naprawde dobre pieniądze
Powiem szczerze, że wątpię by tak się stało.
Theoben to marka i jakość sama w sobie i mimo, że fabryka upadła, ceny podejrzewam, że będą normalne jak za używki.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ