Obrazek

Uszkodzony montaż + wgnieciony tubus

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

no wlasnie gora montazu wchodzila z leciutkim oporem , lekki nacisk i dopiero montaz stykal sie z dolna czescia ale tylko po jednej stronie , z drugiej zawsze bylo kilka mm przerwy.
Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Tam nie ma nic na żaden "wcisk". To powinno się samo ładnie i równo ułożyć i ściśle przylegać do tubusa bez używania siły. Ot położysz i ma pasować.
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

Vickers82 pisze:Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Tam nie ma nic na żaden "wcisk". To powinno się samo ładnie i równo ułożyć i ściśle przylegać do tubusa bez używania siły. Ot położysz i ma pasować.
też mi się tak właśnie wydaje. No i przypadek z dwoma lunetami przewala szale na montaż. Ale w przypadku gdy teoretycznie byłby uszkodzony - to nie moja wina :D
Ostatnio zmieniony 25 lut 2013, 20:29 przez wituś, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Sorki ale 100zł to nie montaż tylko coś co go przypomina wizualnie, nie mając zasobnego portfela trzeba sobie jakoś radzić. Miałem montaż "gratisowy" od PP i po tuningu spisywał się świetnie i nie zniszczył żadnej lunety.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

No co ty. Ja wydałem 5 dyszek i spisuje się świetnie. Wiadomo to nie Dampa, czy BKL, ale jak spełnia swoją rolę to znaczy ze "dobry" :P
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Miałem trzy, różne montaże tego producenta i parę lunet na nich zakładałem, ale nigdy nie było problemu... Może źle trafiłeś.
W każdym razie na BE3200 zakupiłem Deltę i też ładnie się spasowała.

Zakładając, że nie popełniłeś błędu przy , a tak wynika Twojego postu, to może być przyczyną pierwsza luneta. Nie wiem czy to możliwe, ale sobie misiam....
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Spokojnie Marcin.. ja już mam 4 montaże, i żaden nawet nie zbliżył się ceną do stówki, a jakoś wszystkie są w porządku.. tu nie ma filozofii w konstrukcji.. A czasem i w droższych się zdarzają niedoróbki.. pozostaje jeszcze tylko pytanie czy uda się je wyłapać wystarczająco wcześnie.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Traxxas
Posty: 69
Rejestracja: 12 sty 2013, 12:08

Post autor: Traxxas »

Patrząc do środka tubusu, tam gdzie jest to większe wgłębienie widać naruszenie struktury jednak nie ma "wgłębienia do środka" jeśli wiecie o co mi chodzi.

Dobra , co w ogóle teraz mam robić ? Poczekam jeszcze na odpowiedz pana Hiszpana . Fajnie by było jeśli by była możliwość zwrotu + dopłata na 1 częściowy.
Hatsan MOD 95 SAS QT

SPORTSMATCH TO4C

Barska 2-7x32 AO
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

nie chcę źle wróżyć, ale wątpię w zwrot. :/
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Piotrek, przecież pisałem że używałem z powodzeniem najtańszego montażu, po dopracowaniu był ok.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
bonzoo
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2009, 22:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Traxxas pisze: no wlasnie gora montazu wchodzila z leciutkim oporem , lekki nacisk i dopiero montaz stykal sie z dolna czescia ale tylko po jednej stronie , z drugiej zawsze bylo kilka mm przerwy.
I tu bym szukał przyczyny Twojego problemu. Góra z dołem nie powinna się schodzić. Zawsze jest luz między szczękami.

Obrazek

Ze zdjęć wynika, że dociągnąłeś śruby za mocno. Widać na zdjęciach wręcz wyrwane gniazda śrub. Przy pierwszej lunecie zniszczyłeś montaż. Że jeszcze użyłeś go do montażu drugiej to już mi się nie mieści w głowie. ;(
Awatar użytkownika
Traxxas
Posty: 69
Rejestracja: 12 sty 2013, 12:08

Post autor: Traxxas »

Bardziej mnie teraz interesuje co z lunetą ? Czy uszkodzenie jest poważne i będą zakłamania ? Nie będzie trzymała zera ? Jakie będą skutki tego "wypadku"
Hatsan MOD 95 SAS QT

SPORTSMATCH TO4C

Barska 2-7x32 AO
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

No to się doczekałem jednego mądrego :!: ... podziękował ... :)
bonzoo pisze: Góra z dołem nie powinna się schodzić. Zawsze jest luz między szczękami.
bonzoo pisze:Ze zdjęć wynika, że dociągnąłeś śruby za mocno. Widać na zdjęciach wręcz wyrwane gniazda śrub. Przy pierwszej lunecie zniszczyłeś montaż. Że jeszcze użyłeś go do montażu drugiej to już mi się nie mieści w głowie.
... sorki , ale ewidentnie spaprałeś sposób montowania , chociaż w pierwszych postach zarzekałeś się , że z dziada pradziada wiesz co robisz i masz to w małym palcu :hm: ... w sumie przykro mi , ale tak to właśnie jest , że w tym hobby większośc uczy się niestety na własnych błędach , zamiast dokładnie poczytać . A potem liczą na łut szczęścia ... masz pecha , ale nie do końca . Optyka raczej przetrzymała ową brutalność . Na szczęście montaż usytuowałeś z daleka od wieżyczek , więc o ile mechanika działa jak działała , to taka zagniotka nie ma wpływu na lunetę .

Pozostałym Kolegom polecam więcej czytania ze zrozumieniem , a nie dorabiania uszu du...pie i podsycania nerwowej atmosfery . :!: Nie wspomnę ile lunet zamontowałem i od ilu lat oglądam celowniki po wielu różnych montażach . Te zdjęcia , to podręcznikowy przykład , jak nie należy tego robić .... kropka ...
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
Traxxas
Posty: 69
Rejestracja: 12 sty 2013, 12:08

Post autor: Traxxas »

Ufff chociaż tyle dobrze ze lunetka będzie działać . Masz racje , spaprałem chociaż myślałem ze dokręciłem niezbyt mocno za drugim razem a tu jednak przesadziłem . Najlepsza ale najdroższa nauka to nauka na własnych błędach...

Modzi powinni podpiąć teraz temat i zmienić tytuł - JAK NIE MONTOWAĆ LUNETY W MONTAŻU :lol:

Rozumiem ze teraz nie ma żadnego sensu używać tego montażu ? Czy jednak zaryzykować i go skręcić tyle ze teraz delikatnie ? Myślę ze raczej nic nie powinno się stać gdy założę go jeszcze raz , najwyżej podczas strzelania urwie się do końca albo porostu nie wyzeruje lunetki . Czy jednak się mylę ? Ile mm ma być luzu miedzy obejmami ?
Hatsan MOD 95 SAS QT

SPORTSMATCH TO4C

Barska 2-7x32 AO
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Hiszpan63 pisze:Pozostałym Kolegom polecam więcej czytania ze zrozumieniem , a nie dorabiania uszu du...pie i podsycania nerwowej atmosfery .
Ano, tu masz rację. Dopiero po przeczytaniu postu Bonzoo, przeczytałem dokładnie, opisaną sytuację ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
ODPOWIEDZ