Obrazek

Sprężyna gazowa Vortex

ODPOWIEDZ
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

@Zenon
Z tego co widzialem na youtube na jakims ruskim filmiku jest z dobre 1,5mm roznicy ;)
Zreszta nawet jesli byloby na styk, podcisnieniem bym sie nie martwil, przy wewnetrznej srednicy tloka 20mm, maksymalna sila dzialajaca na zwolnienie tloka to tylko 31,4 N.

tez czekam na wyniki :cisza:

pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Spirit pisze:Mam takie spostrzeżenie odnośnie tego gas-struta. Gdy sworzeń g-s wypycha tłok, wewnątrz tłoka zaczyna tworzyć się podciśnienie. Jak duża jest różnica pomiędzy zewnętrzną średnicą obudowy g-s a wewnętrzną tłoka? Czy nie powoduje to zmniejszenia prędkości tłoka?
Średnica tłoka w tym przypadku to 20,07 mm, a gas-struta to 19,56. Po złożeniu robi nam się fajna swego rodzaju prowadniczka tłoka, która wchodzi ponad 4 cm w środek, co widać na zdjęciu poniżej:

Obrazek

Co do niedzielnych testów polowych na strzelnicy bemowo, nie odbyły się. Planujemy przyszły tydzień, a w międzyczasie chcę przetestować go dokładnie w Cekausie, zanim pójdzie w "wir krytyki" na strzelnicy.
Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: -piotrek- »

Na chwile obecną jakie masz wrażenia? Jestem pewny że już strzelalłeś z tego w cekausie :) Będziecie type 3 montować do crosmana ?
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

debowy pisze: Średnica tłoka w tym przypadku to 20,07 mm, a gas-struta to 19,56. Po złożeniu robi nam się fajna swego rodzaju prowadniczka tłoka, która wchodzi ponad 4 cm w środek, co widać na zdjęciu poniżej:
A co z koncowką tloka gas ramu? tzn zakonczeniem tego pręta? Czy opiera sie poprostu we wnetrzu tloka "byle gdzie" czy ma jakąś prowadnice by naciskal na tlok centralnie?
Coraz bardziej mi się podoba ten Vortex 8)
pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

-piotrek- pisze:Na chwile obecną jakie masz wrażenia? Jestem pewny że już strzelalłeś z tego w cekausie :) Będziecie type 3 montować do crosmana ?
Wszystko w swoim czasie, na razie czasu nie ma za dużo, bo nie możemy zaniedbywać naszych klientów w serwisach i zamówieniach :)
drozdzu pisze:
debowy pisze: Średnica tłoka w tym przypadku to 20,07 mm, a gas-struta to 19,56. Po złożeniu robi nam się fajna swego rodzaju prowadniczka tłoka, która wchodzi ponad 4 cm w środek, co widać na zdjęciu poniżej:
A co z koncowką tloka gas ramu? tzn zakonczeniem tego pręta? Czy opiera sie poprostu we wnetrzu tloka "byle gdzie" czy ma jakąś prowadnice by naciskal na tlok centralnie?
Coraz bardziej mi się podoba ten Vortex 8)
pozdrawiam
Przeczytaj całość jeszcze raz. :hm:

PS: Co do wrażeń, to podoba mi się. :D
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Maciek ale to to juz wiem, i widze na zdjeciu :lol:
Pytam co z prętem ktory styka się z dnem tloka wlasciwego wiatrowki, wydaje mi się ze warto by bylo umiescic go we wnętrzu polamidowej/stalowej wkladki ktora ustawi go idealnie na srodku tloka :hm:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

drozdzu pisze:Maciek ale to to juz wiem, i widze na zdjeciu :lol:
Pytam co z prętem ktory styka się z dnem tloka wlasciwego wiatrowki, wydaje mi się ze warto by bylo umiescic go we wnętrzu polamidowej/stalowej wkladki ktora ustawi go idealnie na srodku tloka :hm:
Też o tym myślałem, ale w gruncie rzeczy wydaje mi się, że będzie to jedynie "sztuka dla sztuki", bo tłok jak i sprężyna jest wyosiowana w cylindrze, w związku z czym ruch tego bolca, jeśli będzie to znikomy.
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Ja myślę , że stopka dla tej końcówki by się przydała dla pewności i zmniejszenia drgań. Ciekawi mnie czy w vantage , queście itp jest dość miejsca co by zaczep działał czy jednak będzie za ciasno.
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Dziś zmierzyłem przez chrono obie sztuki H55:

Obrazek

Mierzone na RWS SuperField 4,51, z powodu w miarę równej wagi tego śrutu (a na pewno lepszej niż pudełkowy exact).

Na Exact 4,53 obie wiatrówki osiągały prędkość około 235 m/s czyli 15,1 J

Zauważyć należy, że systemy świeżo złożone i jeszcze nie dotarte.
Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: -piotrek- »

co to jest odchyłka 1.12 i 1.18? a wystaw vortexa za drzwi i zobacz co będzie gdy się wychłodzi.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Dla fanatyków "szmocy" - to Eo nie zachwyca... ;) Rozumiem, że jest stabilnie i Vortex ma przyszłość dla "chcących inaczej" :?:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Cortez pisze:Dla fanatyków "szmocy" - to Eo nie zachwyca... ;) Rozumiem, że jest stabilnie i Vortex ma przyszłość dla "chcących inaczej" :?:
debowy pisze:Mierzone na RWS SuperField 4,51, z powodu w miarę równej wagi tego śrutu (a na pewno lepszej niż pudełkowy exact).

Na Exact 4,53 obie wiatrówki osiągały prędkość około 235 m/s czyli 15,1 J
:cisza:

Tak napompowałem i zostawiłem. Zależało mi, żeby obie wiatrówki miały taką samą energię. Toć można regulować energię... :maruda:
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Maciek, a jak z kulturą strzału i odrzutem. Są tu jakieś różnice ?
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

No i pisz jak z naciaganiem, czy Vortexowy Hatsan jest cieższy do naciagniecia czy jest to pomijalna roznica ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

Pomimo, że już nie mam Hatsana przyznam, że śledzę wątek z zainteresowaniem. Niestety ale te wyniki z chrono to żadna rewelacja. W serii 20 strzałowej z wiatrówki po tuningu różnica ok. 6 m/s między Vmax i Vmin, to trochę jakby słabo mi się wydaje :hm: No chyba, że ten śrut jednak tak wagi nie trzyma jakby się wydawało?
Five shots one hole
ODPOWIEDZ