Obrazek

HW97 vs Theoben Evolution

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

HW97 vs Theoben Evolution

Post autor: Jaro »

Korzystając z faktu, że trafiły w moje ręce te dwa karabinki musiałem je sobie porównać.
Oba karabinki były opisywane na kilku forach, więc nie będę tracił czasu. Jak ktoś będzie chciał to sobie to znajdzie.
Lepiej mi leży Theoben, jest jednak znacznie głośniejszy, a do jego "kopa" trzeba się przyzwyczaić.
Sposób ładowania śrutu do łamańca jest również wygodniejszy w Teosiu. Naciąganie HW97 nie jest kłopotliwe, więc nie ma powodu do narzekania.

Test był robiony na dystansie 24-25 metrów. Odległość nie powala, ale dalej kończy mi się osłona od wiatru.
Użyłem śrut Exact 4.51, w drugiej próbie do Theobena exact RS. Zgodnie z sugestią Reda lepiej lata 4.52, jednak takiego nie miałem.
Poniższe tarczki są jedynymi jakie wystrzelałem. Nie traciłem czasu na wiele prób. Jest to pierwsza próba z pozycji siedzącej, podpartej.

W tygodniu, jak pogoda pozwoli spróbuję jeszcze postrzelać z kolanka i stojaka by sprawdzić, która osada lepiej mi będzie leżała.
Nie sprawdziłem też energii, więc przyjmuję na wiarę, że oba karabinki mają około 16 J.
Exact RS jest strasznie miękki, zdarzyło mi się, że zgiąłem śruta podczas wkładania do portu, tak więc muszę nabyć coś alternatywnego. Theoben ma łatwą mozliwość regulowania energii, więc rozważam zamówienie twardszego i cięższego śrutu.

Dzisiaj lepiej wypadł HW97, ale oba wyniki można było zasłonić monetą 5 groszy. Zobaczymy jak będzie po zmianie śrutu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Z przyczyn dobrze nam znanych bacznie obserwuję Twój powrót do sprężyn i jak na pierwsze strzelanie jest dobrze . Co będzie za miesiąc :?:
HW jest naprawdę rewelacyjne .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Ech...........Co tu dużo pisać ? "Gościu" nas straszy i tyle :PP (Chociaż trafiać potrafi nawet z "biodra" :D )
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Też jestem zaskoczony skupieniem HW. Zwłaszcza, że miałem ją po raz pierwszy w rękach. Jednak jest wrażliwa na chwyt, gdyż przy spinerkach na 33 metry nie miałem 100% trafień.
Lepiej mi pasuje Theoben, więc będę szukał śrutu, który mu bardziej odpowiada.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Exact Diablo, Heawy i H&N FTT - 4,52 dobrze lata w Teo. RS mi siał jak diabli aż dziwne że dał Ci takie skupienie :zdziwko: , lepiej wypadał od RS'a słowacki :lol:
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Mówiłem na pikniku że ten cały RS to plastelina.. :/
No, ale gratki Jaro! Świetne tarczki.
Wygląda na to że to jednak prawda z tym że to nie karabinek decyduje o wyniku.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

To kupię na próbę H&N FTT i ponownie spróbuję.
Mamutowicz pisze:Świetne tarczki
Sam jestem zaskoczony. Nie lubię strzelać do tarczek, więc poszło całkiem dobrze. Jednak strzelanie w wygodnej i stabilnej pozycji ma się nijak do HFT2. Odwykłem trochę od kopania w ramię, więc potrzebuję czasu na opanowanie chwytu. Ale lepszego skupienia raczej nie wystrzelam :hm:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Zamów u Hexera Exact Diablo i Heawy oraz H&N FTT (4.52) po kilka paczek i testuj. Mi ostatnio najbardziej przypadł Heawy.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Dzięki Marcin. Zamówiłem na początek Exact Heawy. Jak będzie ok to na tym zostanę.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Teraz mam BE 3200, ale wczoraj dorwałem na K/S Weaver RV9, więc będę chciał ja porównać z obecną. RV9 ma średnicę 32 i minimalny błąd paralaksy, a z tym mam najwięcej problemów przy pozycjach wymuszonych.

Jak czas pozwoli to postrzelam jeszcze na 40 metrów...

[ Dodano: Wto 05 Lut, 2013 17:35 ]
Dzisiaj miałem nieprzyjemność postrzelać na 40 metrów. No cóż wynik nie powala... Był spory wiatr, więc śruciny latały sobie jak chciały. Testowałem tylko HW97, gdyż Theoś czeka na zamówiony śrut.
Tarczka poniżej.

Obrazek

Po teście przełożyłem lunetę na Theosia, ale było już za ciemno, więc po wyzerowaniu próbowałem szczęścia na figurkach 15mm, ustawionych w odległościach 12 do 18 metrów . Nawet z tym śrutem dawał radę. Praktycznie 100% skuteczności.

Krótko strzelałem z tych karabinków, ale już widzę, kilka, zasadniczych różnic. Parę podałem niżej:

1. Waga - Theoben jest wyraźnie lżejszy
2. Wyważenie - Theoben ma punkt ciężkości na środku. HW97 leci na lufę.
3. Hałas - Tu znacznie ciszej zachowuje się HW97
4. Kopniak - Theoben ma krótki strzał, ale mocny. Czuć to na ramieniu. HW97 wygrywa w tej konkurencji.
5. Ładowanie - Zdecydowanie wolę lufę łamaną. Łatwiej i bezpieczniej jest wkładać śrut do lufy w Theobenie. Trzeba się jednak przyzwyczaić, gdyż jej złamanie wymaga pewnego uderzenia. Tu kłania się rozwiązanie z HW35, gdzie rozwiązano to znakomicie.

Celność sprawdzę jak dojdzie exact heavy. Obecnie strzelam z 4.51 i ten zdecydowanie pasuje lufie z HW97.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
ODPOWIEDZ