Obrazek

Perfecta Umarex S3

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
petarda0
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2012, 21:37
Lokalizacja: Znad Motławy

Perfecta Umarex S3

Post autor: petarda0 »

To co chce napisać trudno nazwać testem a raczej ostrzeżeniem dla amatorów zakupu tytułowego pistoletu.
Jeden z wiodących na rynku sklepów reklamuje ten pistolet w swoim katalogu jako Perfecta Germany ale to lipa bo pistolet jest zwykłą chińską tandetą.
Całość sprawia dosyć masywne wrażenie, lufa i tuleja tłoka stalowe z tandetnie dospawaną blachą na prymitywny mechanizm spustowy, wszystko osadzone w łożu z tworzywa.
Niestety wybranie osadzenia lufy jest frezowane niechlujnie z wyraźnymi rysami po frezie.
W lufie mechanizm zatrzasku jest zablokowany kolkiem rozporowym ale nie przelotowo więc demontaż tylko wierceniem.
U mnie ten kołek wystawał i kosił lufę na bok, w trakcie dopasowania lufy czoło z portem ładowania i uszczelką doszlifowano krzywo, płaszczyzny osadzenia lufy nie były prostopadłe.
Pomiędzy lufą a osadzeniem pozostawiono luz ok 0,25 , sruba zawias lufy też z luzem 0,2 co skutkowało dosyc znacznym poruszaniem lufy na boki.
Tak tandetne wykonanie osadzenia lufy spowodowało nieszczelność i przy strzale przed oczyma widziałem dymek strzykający w górę.
Jakiekolwiek zakładanie optyki na ten pistolet mija się z celem przy takiej luźnej lufie.
Tuleja tłoka od tyłu zamknięta tworzywem sztucznym i zakołkowana zapewne na wcisk więc nie ruszałem bo groziło połamaniem elementów.
Mechanizm spustowy to prosta zapadka na kołeczku i spręzynce blokująca tłok, naciśnięcie spustu powoduje podniesienie dźwigienki na jednym końcu i zwolnienie tłoka z drugiego.
Spust bardzo twardy bez regulacji a piłowanie kąta na dźwigience trzymającej tłok może tylko doprowadzić do niekontrolowanego strzału.
Niestety pistolet nie posiada żadnego bezpiecznika, niedokładne naciągnięcie sprężyny, zużycie elementów spustu czy przypadkowe naciśnięcie spustu przy "złamanej" lufie w trakcie ładowania śrutu powoduje strzał i gwałtowne zatrzaśnięcie lufy, jeśli w tym czasie palec ładującego znajdzie się w niewłaściwym miejscu może dojść do przytrzaśnięcia zamykającą się lufą.
Reklamowane TruGlo osadzone krzywo na szczerbince, szczerbinka podparta sprężynką podatna na zaczepienie i rozregulowanie.
Nawet w mojej dużej dłoni pistolet źle leżał a połączenie z twardym spustem dawało słabe wyniki.
Po oddaniu serii strzałów wziąłem do ręki Łucznika wz.70 i z ulgą stwierdziłem że to jest pistolet świetnie dopasowany do dłoni a S3 Perfecta to niestety tandetna zabawka.
Zaawansowani forumowicze pewnie omijaja takie zabawki szerokim łukiem ale jeśli komuś mniej doświadczonemu przyjdzie ochota kupić S3 to naprawdę odradzam,szkoda pieniędzy, lepiej kupić Łucznika z demobilu.
Diana 280 classic + Leapers UTG 3-12x40 AO
Łucznik wz.70
Hatsan 25 SuperCharger
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

czar prysnął - dobrze aby ten temat był przestrogą dla innych. Uczmy się na cudzych błędach, na własne szkoda czasu :)
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ