Obrazek

taniosc z allegro

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tommy
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2006, 15:47
Lokalizacja: Łomża

taniosc z allegro

Post autor: tommy »

wpadlem na szalony pomysl zakupu taniej lunety:

http://allegro.pl/item144859652_celowni ... uneta.html

jezeli ktos moglby mnie od tego odwiesc, to bylbym b. wdzieczny ;)
chodzi mi o to, zeby luneta wytrzymala z 10 opakowek tomitexa. nigdy z lunety nie strzelalem, chce zakupic ja niejako na probe. (nie mam mozliwosci postrzelania na czyjejs....:( ).
pozdrawiam
gdyby harry byl wyrozumialy...
gdyby strzaly tylko celne padaly....
---
h70s + mucha + szczerbinka + oko ;)
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

Nikt na siłe nie będzie Cie zniechecał, ale dobrze by było jak byś wiedział że to strata kasy. Wątpie żeby ta luneta wytrzymała 5 paczek, no może jak ją podkleisz. Osobiście radził bym zrezygnować i zbierać na coś lepszego.
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

powiem za siebie: gdybym nie miał lupki Gamo 4x32 dołączonej do karabinka (najpewniej też made in china) skusiłbym się na nią bo kasą nie pachne a powiększenie x8 jest kuszące, tyle że swoją musiałem już usprawnić podłożeniem kawałków pianki w środek, właśnie dziś wystrzelałem z jej pomocą taki wynik z 50m:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

stworek5 pisze:właśnie dziś wystrzelałem z jej pomocą taki wynik z 50m:
Nieźle :) Ja z Tasco 4x20 miałem taki rozrzut na 10m. Muszę ją skazać na śmierć przez rozstrzelanie.
Awatar użytkownika
tommy
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2006, 15:47
Lokalizacja: Łomża

Post autor: tommy »

tez sie pewnie skusze.
nie sadze, zebym uzbieral na leapersa, bo zaraz jakis wazniejszy wydatek bedzie (radosc bycia na wlasnym utrzymaniu :/ ).
znajomy szwagra sprowadzal kiedys b. tanio lunety Zeiss ze stanow. niestety nie ma z nim kontaktu juz :( podobno cudka szly duuuuzo taniej niz w sklepach. nie szkoda wydac na takie cos 200 paru zlotych (takie ceny mial...). poczekam jeszcze z tydzien, dwa, a potem tasco jak nic nie znajde.
badz co badz, to leapers tez sie rozbabrze po jakims czasie.
relatywnie patrzac, to nawet 300zl nie swiadczy o dobrej jakosci lunety. czerpiac wiedze z forów internetowych, to moglbym powiedziec, ze ta dokladka funduszy do drozszej lunety, jest jedynie przedluzeniem jej dzialania o jakis rok.... moze sie myle?
pozdrawiam i dzeki za opinie

P.S. stworek: wynik boski :]
gdyby harry byl wyrozumialy...
gdyby strzaly tylko celne padaly....
---
h70s + mucha + szczerbinka + oko ;)
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Oj mylisz sie i grubo moim zdaniem. Kup Belomo za 260ziko. Nie slyszalem zeby padla komus po roku uzytkowania...w ogole nie slyszalem, zeby padla :/ to samo tyczy sie Leapersiakow z serii TS chociaz tu juz bylo kilka zejsc ale najlepszym sie zdarza ;) A Twoje tasco wytrzyma przy dobrym paczuszke srutu :P szkoda tej 100 ...
Bezbronny
Awatar użytkownika
Wiecho
Posty: 49
Rejestracja: 24 lip 2006, 10:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wiecho »

Zachęcam do lektury:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=281 ... light=8x42

ewentualnie do kontaktu z autorem powyższego wątku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tommy
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2006, 15:47
Lokalizacja: Łomża

Post autor: tommy »

oki. zostalem odwiedziony :]
rozejrze sie za uzywanymi...
dzieki
gdyby harry byl wyrozumialy...
gdyby strzaly tylko celne padaly....
---
h70s + mucha + szczerbinka + oko ;)
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Wiesz mi to żadna przyjemność strzelać z dziadowskiej lupy. Moje tasco 3-9x40 leży w szafie bo slavia celniej strzela z otwartych :lol:
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Zgadzam się w 100% z przedmówcami, strzelanie z kiepskiej optyki mija się z celem i psuje całą przyjemność strzelania. Jak nie możesz trafić dokładnie tam gdzie celujesz na 50m to można to przypisać różnym innym czynnikom (i dokładnie właśnie to robisz aby sobie wyjaśnić niepowodzenia) ale jak nie można trafić na odległość 15m ze stabilnej pozycji to szlag jaśnisty może człowieka trafić i już na nic nie zgonisz. Uwierz mi że się nie opłaca oszczędzać. Jestem zresztą tego przykładem. Miałem dwie różne optyki w cenie do 100zł i obydwie umarły po ok 1p śrutu. A i tak musiałem kupiś coś lepszego co po dodaniu kosztu zakupu tych dwóch emulatorów optyki strasznie dużo mnie kosztowało. Pozdro
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Zablokowany