Obrazek

A.A. PRO SPORT

Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Rysiu.. i za to cie lubię ;p
Jak dla mnie wizualnie obydwa są śliczne :]... a kupi się i tak co się będzie chcieć mocniej :] bo celność ta sama przecież ;p
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
ryszard84
Posty: 313
Rejestracja: 20 gru 2011, 10:39
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ryszard84 »

Z tego co wiem to ProSport ma ten plus nad TX że śrut opuszcza lufę przed dobiciem sprężyny. Mam rację??
4.5 + lunetka
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

jakim cudem, jak to jest ten sam system ??
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
ryszard84
Posty: 313
Rejestracja: 20 gru 2011, 10:39
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ryszard84 »

Tak mi gadali na Tawerniakach. Ale sam nie umie się tego nigdzie doszukać.
4.5 + lunetka
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Ludzie wiele rzeczy mówią i sami niejednokrotnie nie wiedzą co, a jak jeszcze mają w tym jakiś interes (,,każda sroczka swój ogonek chwali'') to już tworzą mity na całego. :PP
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

cris, ot własnie... dlatego ja nie widze jakiejś wyższości PS nad TXem ... tak samo jak HW97 czy 98.. bo przecie to już s tak wyśrubowane sprzęty, że tu już tylko estetyka, i ergonomia robi swoje..
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
ryszard84
Posty: 313
Rejestracja: 20 gru 2011, 10:39
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ryszard84 »

cris pisze:Ludzie wiele rzeczy mówią i sami niejednokrotnie nie wiedzą co, a jak jeszcze mają w tym jakiś interes (,,każda sroczka swój ogonek chwali'') to już tworzą mity na całego.
Jaro mi tego nie mówił :) Tylko osoby które nawet nie wiedziały że sprzedaje swojego PSa.
4.5 + lunetka
Awatar użytkownika
beben1982
Posty: 267
Rejestracja: 31 lip 2011, 15:23
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: beben1982 »

Ja też kiedyś myślałem nad kupnem Prosporta ale po zastanowieniu nie wiem czy opłaca się dopłacać do wyglądu i opłacalny w zakupie będzie TX200. Celność porównywalna a nawet taka samy jak PS-a czyli nie opłacalny chyba że ktoś lubi ładny wygląd.
Hatsan 85tg + Full Alchemizacja + Leapers 3-9x32 AO MD
E-TAWERNA Radomsko
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

ryszard84 pisze:Jaro mi tego nie mówił :) Tylko osoby które nawet nie wiedziały że sprzedaje swojego PSa.
Rysiu, ja nawet nie wiedziałem, że Ty tego PS masz od Jaro. Aż tak bardzo mnie to nie interesuje ,co kto komu sprzedał.
Ja tylko chcę zaznaczyć, że w tym w przypadku, to w zasadzie ten sam karabinek (szczególnie jak się TX wyśle na kompleksowy tuning) i różnice to raczej wizualne są ,bo nie wiem kto to wymyślił ze PS bardziej ergonomiczny -w czym bardziej?
Oba karabinki są dolnego naciągu,lecz o różnej długości dźwigni i innej realizacji (PS ma system poniekąd bocznego naciągu, umieszczony na spodzie osady i w niej się chowający ).
PS ciuteczkę mniejsza pojemność ,poza tym części do obu typów są zunifikowane i nie dziwota ,bo PS powstał na bazie TX jako pomysł na wykonanie wiatrówki zbliżonej maksymalnie wyglądem do sztucera ,ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Czy osada PS jest ładniejsza od osady TX? Kwestia gustu .
Na pewno nie jest bardziej ergonomiczna -tego mi nikt nie wciśnie. Co najwyżej są tak samo wygodne ,choć ja uważam że TX (szczególnie ten nowszy model) jest smuklejszy ,ma wygodniejszy ,bardziej prostopadły chwyt i lepiej wymodelowaną kolbę ,ale zaznaczam że to jak komu wygodnie i jak kto się przyzwyczaił przy składaniu się do strzału.
Jest jeszcze kwestia wyważenia (dość ważne zagadnienie).
PS jest w moim mniemaniu lepiej wyważony (szczególnie w porównaniu do Mk3). TX za bardzo ciąży na lufę przy strzelaniu stojąc.Ale i tu znajdą się zwolennicy takiego wyważenia ,bo ma ono większy bezwład i jest mniej wrażliwe na podbicie.
Więc co kto lubi :D ,no ale mieć PS to jest ,,wypas" (i w sumie to rozumiem) bo on dużo ,,dutków'' kosztuje ,a Tx to taki troche ubogi krewny :lol:
Ot i tyle moich przydługich przemyśleń :PP :hihi:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Panowie, Cris słusznie prawi - pozostaje kwestia gustu i upodobań. Strzelałem z Mk3, HC i PSa. Najbardziej podszedł mi ten ostatni, ale ile w tym jest mojego zboczenia sztucerowego - nie wiem. :lol: Wiadomo, że czerwone Ferrari jest najszybsze i tyle...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

cris pisze:
ryszard84 pisze: Więc co kto lubi :D ,no ale mieć PS to jest ,,wypas" (i w sumie to rozumiem) bo on dużo ,,dutków'' kosztuje ,a Tx to taki troche ubogi krewny :lol:
Ot i tyle moich przydługich przemyśleń :PP :hihi:
Chyba że się kupi na bardzo dobrej promocji Pro Sporta albo używanego. Tutaj różnice w cenie trochę się zacierają i już bardziej wybiera gust i aktualny rynek używek. Strzelałem z mirkowego tx-a i mojego psa. Nie zastanawiałem się z którego jest lepiej. Z obu strzelanie to przyjemność :)
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
rifleman

Post autor: rifleman »

Te przekomarzania czy TX czy PS zupełnie takie jak przy Spyderco Military i Benchmade 710. :lol:
Mnie bardziej podoba się PS, bo po prostu tak jak Piotr lubię "sztucerowate" karabinki.
Strzelać nie miałem przyjemności, ale wygląda na to że oba są równie celne, więc o co kruszyć kopie. ;)
Najlepsze podsumowanie to @cris, ma w stopce.

Ciekawe co po takiej lekturze wybierze założyciel tematu. :hm: :hihi:
Awatar użytkownika
wako56
Posty: 432
Rejestracja: 17 maja 2010, 0:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: wako56 »

Dla mnie to się podoba, że macie o czym gadać, a czy to jest PS, TX czy HW to już nie ma znaczenia, każdy lubi to co ma lub chciałby mieć, ja miałem (mam HW , pójdzie do ludzi),a teraz jest PS i on jak dla mnie jest super :) , zapomniałem jest jeszcze Slawka 634 i ona ma u mnie dożywocie :D
Awatar użytkownika
ryszard84
Posty: 313
Rejestracja: 20 gru 2011, 10:39
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ryszard84 »

Chłopaki jak by mi się nie trafiła taka okazja od Jara i miał bym wybierać miedzy nowymi to wybrał bym TXa. Różnica w cenie :) Też strzelałem z TXa i z PSa. Jak na mój niedoświadczony gust z obu było podobnie. KWESTIA GUSTU. :)
4.5 + lunetka
ODPOWIEDZ