Obrazek

H55STG czy Slavia 364

Spam, Archiwum Forum.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Eh... Mariusz... Szybszy byłeś ;) :P
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
lopez
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2006, 22:47
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: lopez »

Dzięki koledzy!To mi bardzo pomoże.Ciekawa lektura!

[ Dodano: 2006-11-03, 16:47 ]
No cóż, zatelefonowałem dziś do sklepu Sharg i okazało się że wybrany przeze mnie H55STG nie został wysłany, gdyż nie mają go na magazynie. Jako że moje zamówienie byłoby zrealzowane dopiero po uzupełnieniu stanu magazynowego tj. za ok. 2 tyg. a mnie spieszyło się niezmiernie pojechałem dziś do znanego mi sklepu w Rzeszowie. Niestety Hatsany były tam drogaśne w porównaniu do Sharga więc kupiłem Slavię 634. Bardzo ładny sprzęcik. Cena bardzo konkurencyjna. Zastanawiałem się jeszcze nad lunetką 4x30 firmy point za 128zł ale stwierdziłem że już sama wiatrówka bedzie dla mojej żony wielkim szokiem(głównie cenowym) więc najpierw potrenuje kilka miesięcy na otwartych przyrzadach a jak uzbieram troszkę kaski to kupię jakąś optykę w dobrej cenie. Przepraszam tych, którzy przywitali mnie jak Hatsanowca. Nie jestem nim jednak, ale to nie ze swoje winy. Dziękuję jednak za wszystkie rady.Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Można hatsanem celnie strzelać bez tunigu ja tak robie od roku i poszło ponad 2K śrutu i nic sie jeszcze nie stało. ZERO usterek. Tylko spust mnie wnerwia ma chyba ponad kilogram nacisku.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

KM88 pisze:Można hatsanem celnie strzelać bez tunigu
Kwestią jest jeszcze to, co to znaczy celnie :D i na jakim dystansie...

Ostatnio miałem okazję strzlać ze zmierzonego spustu 0,7kg. Fabryczny Hatsan ma pewnikiem 2kg spust a 1,5kg to na pewno - tak dla porównania :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

50 m butelki 100% tarcza gorzej.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jak dla mnie dobry (celny) sprężynowy karabin to taki, który robi powtarzalne serie 10 strzałowe ze skupieniem 3-4cm na 50m.
Są tacy, dla których wynik 1,5 cm jest nie do przyjęcia (PCP). Z Walthera LG 2020 przy ręcznie sortowanym i wybieranym śrucie JSB robi się skupienia rzędu 8-9mm... :zdziwko:
Wszystko to sprawa względna. :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
tommy
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2006, 15:47
Lokalizacja: Łomża

Post autor: tommy »

nie wyobrazam sobie juz strzelania z hatsana takiego jakim jest po zakupie.
swojego polimerka dociazylem, przesmarowalem odpowiednio, zalozylem podkladke antywstrzasowa na prowadnice i strzelalo sie wysmienicie.
teraz oryginalna sprezyna zaczela pisac testament (niecale 1000 szt srtutu!) i jest dupa a nie strzelanie (skupienie na 25m rzedu 3-4cm :/). szykuję sie na zakup hoganowego zestawu i mam wrazenie, ze moja przygoda z hatsanem dopiero sie zacznie.
pozdrawiam
gdyby harry byl wyrozumialy...
gdyby strzaly tylko celne padaly....
---
h70s + mucha + szczerbinka + oko ;)
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

nie rozumiem tak do końca dlaczego tak sie uczepiacie tej slavii :-) ja mam moja slavkę 634, zamontowałem zestaw od Tonia po okolo 3K śruciń, i co prawda sprężyna była lekko wyboczona ale dalej sprawuje się wyśmienicie. Do tego dorobiłem prowadnicę zewnętrzną sprężyny z puszki od piwka (bo jak wiadomo PET raczej się nie mieści), przesmarowałem całość specjalistycznymi smarami i wypolerowałem spust:-)
mogę powiedzieć tak:-] po tych przeróbkach, które kosztowały mnie całe 60 złotych i troche czasu slavka sprawuje sie wyśmienicie. Z 55 m 6/10 strzałów wchodzi w puszke od piwa:-) - Tomitexu LOOK, który jak wiadomo nie jest do strzelania na te odległości :-)
Dzisiaj odebrałem lufę, po obcince, dorobieniu korony, obróbce wejścia do lufy i montażu separatora :-) (u rusznikarza - "tylko" 240 zł). Jutro testowanie :-)
To by było na tyle przeróbek mojej slavki (no może oteva jeszcze) :-) więcej nie planuje, ale przed ostatnią przeróbką i tak sprawowała sie wyśmienićie :-))))
szczerze POLECAM SLAVKE :-)))))
to by było na tyle :-)
Zablokowany