Obrazek

Naprawa języka spustu Rekord

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Naprawa języka spustu Rekord

Post autor: krolik »

Witam szanowne Koleżeństwo i proszę o pomoc.

Sprawa ma się tak: kupiłem w UK HW35 i jechała do mnie w dwóch kawałkach (przepisy) - czyli osada i system osobno. Wszystko było super zabezpieczone. Wszystko poza językiem spustowym który wystawał z zabezpieczenia.
Język spustowy doznał dużego uszczerbku - na skutek uderzenia jego końcówka zgięła się i ułamała (około 4mm).

Pytanie do kolegów brzmi: w jaki sposób zdemontować język spustowy, aby nic nie uszkodzić? Mój Rekord ma zanitowany kołeczek języka spustowego. Czy da się tego kołeczka potem użyć ponownie?
Jeśli trzeba obciąć/zeszlifować kołeczek to jaki i skąd zdobyć na jego miejsce (wymiary?)? Czym to się nituje? Jaki materiał?

Krótko mówiąc podzielcie się proszę waszym doświadczeniem w podobnych sytuacjach. Liczę na Was, a jeszcze bardziej moja hawusia.

Fotka identycznego systemu tutaj: Obrazek
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Wybij go ostrożnie, potem wbij z powrotem i zaklep delikatnie młoteczkiem ewentualnie przy pomocy cienkiego ostrego śrubokręta i sprawdź czy nie wylata.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

Dziękuje za pomoc. Operacja się udała. Faktycznie po użyciu małego mloteczka i wybijaka kółek nada się do ponownego użycia.
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
ODPOWIEDZ