Obrazek

[SUGESTIA] Prośba o rangę

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

[SUGESTIA] Prośba o rangę

Post autor: irak »

Zwracam się z prośbą do administracji o nadanie mi statusu "psi talib" - umotywować wolałbym na pw. Ewentualnie wrzucę cenzuralną wersję - proszę o to po rocznej pracy z psem (posłuszeństwo, obrona sportowa (IPO), ślady).

Bo nie toleruję, że pies żyje obok, że się psa oddaje bo sobie nie radzimy. Bo widzę same błędy w podejściu do psiaków i brak świadomości. Nauczyłem się traktować psa jak Psa, a nie jak człowieka. Wiem jak budować więź, wiem jak tworzyć kontakt, jak motywować i egzekwować. Egzekwować ma być w sensie, że psiak chce wykonać komendę bo warto (znaczy pracodawca jest wypłacany). Niedługo Rudzielec będzie przygotowany na poziomie psów patrolowych ;).
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 21:49 przez irak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

ups.... połapałem sie - nie te literki nick'u

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

A ja myślę że powinno być - Światełkowy Psi Talib ;D
A każdy kto moje światełko wiodział chyba się zgodzi ;D
I jeszcze raz dzięki za wybicie mi głupich pomysłów z głowy ;D
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Łoj Ireczku, Rangi "maluje" ADAM ;)

No chyba że o nick chodzi ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
ADAM
-#Adam
-#Adam
Posty: 372
Rejestracja: 29 kwie 2006, 7:41
Lokalizacja: Dęblin
Kontakt:

Post autor: ADAM »

Ale o co chodzi bo CIę Irku nie rozumiem :hm:
Rzeczy niemożliwe wykonuję od razu, cuda zajmują mi chwilę czasu.

Copyright Design www.e-tawerna.pl - PL EN 2006 -2020 :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Irek, może poćwiczysz z moim maleństwem... ?
Gdy każę mu wyjść z domu to się kładzie na podłodze i nie zamierza sam tego robić. Już kręgosłup sobie nadwyrężyłem wynosząc psiaka na rękach ;(
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Oj tam post pisany po pół litry na głowę się nie liczy.

Jarku - jeszcze jestem za cienki, potrzebuję jakieś dwa lata. Nie wiem jakie macie relacje, ciężko jest coś powiedzieć na odległość, nie wiem jak to wygląda. Jak chce zostać z Wami na noc to bym mu na to pozwolił. Jak bardzo chcesz żeby poszedł i reaguje na smakołyki to go weź na smakoł.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Heniek
Posty: 36
Rejestracja: 31 maja 2010, 23:35
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Heniek »

Ja polecę dwie dobre książki:
Ryan Terry, Mortensen Kirsten - Przechytrzyć psa
Donaldson Jean - Pies i człowiek

Te książki to duża skarbnica wiedzy jak ułożyć psa. Polecam też szkolenie metodami pozytywnymi. Ale we wszystkim najważniejsza jest chęć pracy z psem i konsekwencja,by pies potrafił odczytywać wyraźnie co mamy na myśli.
Oprócz spacerów wystarczy dorzucić psu 10 minut pracy dwa razy dziennie (np podczas spaceru). I pies będzie wolał pracować z Wami niż biegać z innymi psami.
Oczywiście nauczone komendy można wykorzystać w życiu codziennym np: przyniesienie butów, piwa :-) , podnoszenie rzeczy z podłogi, rozśmieszenie towarzystwa.

Praca - nauka podstawowych komend, nauka sztuczek, zabawy węchowe, itp.
Szymqers
Posty: 555
Rejestracja: 24 lut 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Post autor: Szymqers »

nie oftopować!
na pw piszta sobie!
Hatsan 80 + Alchemik tuning + PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

W tej chwili uczę się od ludzi - ślady, posłuszeństwo i IPO (tylko rzeczy praktyczne). Boleję nad degradacją rasy owczarka niemieckiego - hodowcy zaczęli łączyć ładnie wyglądające psy (bo na wystawę), zamiast zwracać uwagę na psychikę. Widzę to po szczeniakach z naszych hodowli, które mają problemy psychiczne - widziałem 3 psy, wszystkie miały schizy. To się dzieje na naszych oczach. Następny psiak jakiego wezmę to będzie owczarek niemiecki, ale użytkowy - z Czech, albo od znajomej (pracę z takim psem można porównać do jazdy bolidem F1). Użytka nie można zostawić samemu bo się skończy pogryzieniem. Rasa Briardów została też zabita - kiedyś te psy pracowały i konkurowały w IPO łeb w łeb z owczarkami, w tej chwili zostały te ładnie wyglądające, bo ludzie przestali pracować i hodowcy nie zwracali już uwagi na to co pod beretem. Mam zamiar zrobić z obecnym psiakiem egzaminy z IPO jak się da to wszystkie 3 stopnie oraz PT do 2. PT 3 nie mam zamiaru się pchać bo po modyfikacji regulaminu tylko to miesza zwierzakowi w głowie i kłóci się z IPO. Nie dotknę też egzaminów Obedience - bo to też jest sztuka dla sztuki i psuje moją pracę.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Heniek
Posty: 36
Rejestracja: 31 maja 2010, 23:35
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Heniek »

kiedyś robiło się testy psychologiczne psom, teraz tylko ukierunkowanie na wygląd. Szkoda owczarków, ale coraz więcej tych niezrównoważonych.
Zablokowany