Obrazek

Hatsan 155

Deli
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:47

Hatsan 155

Post autor: Deli »

Witam.
Jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o wiatrówki, kolega polecił mi Hatsana 155 Tornado, podobno sprawuje się bardzo dobrze. Szukałem jakichś informacji o tym modelu, jednak znalazłem tylko szczątkowe informacje. Szukam wiatrówki wyłącznie do celów rekreacyjnych, czasem postrzelać do tarcz, ale głównie puszki itp. Przy okazji chciałbym w miarę celnie postrzelać na 50 metrów, może też troszkę więcej. Moje pytanie brzmi czy ten Hatsan będzie się nadawał do tego czy lepiej kupić jakiegoś innego tańszego?

Link do aukcji: http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-155- ... 12481.html

Już go zamówiłem, ale w razie czego mam 10 dni na odesłanie. Proszę o jakąś poradę, interesują mnie nowe wiatrówki i te 900 zł to i tak maks co bym chciał dać. Oczywiście wolałbym dać mniej :)
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 792
Rejestracja: 17 maja 2010, 18:58
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Żurek »

Za te pieniążki można kupić już HW30 albo Slavię po tuningu z optyką ;) Warto się zainteresować. (oczywiście jeżeli mówimy o nowych karabinkach, bo mając 9 stów to rynek wtórny stoi otwooooorem ;) )
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Cóż, jeśli masz tyle to polecam tego odesłać, a kupić hatsana 55/60/70/75/80/85/90/95 ponieważ te pracują dobrze w polskim limicie przy czym można łatwo je tuningować i ulepszać za pomocą nawet samego Tuningu Alchemika który ma swój temat w dziale Kupię/sprzedam a resze pieniędzy na dobrą(w sensie wytrzymałą tj. leapers , point precision , delta optical classic , bushnell trophy) optykę.

Osobiście przy wiedzy jaką zyskałem przy pomocy tego i innych forów bez zastanowienia do rekreacji przy takim budżecie kupiłbym hw30 z tąd http://akhobby.pl/index.php?a=opis&k=&id=26 od razu z tuningiem Hogana. Przy tym zestawie można pykać sobie zakrętki od butelek a nie jakieś tam puszki i karabinek lekki, mały, łatwy do opanowania.
Awatar użytkownika
cyno2
Posty: 42
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cyno2 »

Witam
Dlaczego nie Hatsan, Ranger(to to samo tylko inna nazwa) powód jest prosty. Te karabinki zostały zaprojektowane na wyższy limit energii, a na Polski rynek zostały "wykastrowane" do 17 J. Mają założoną słabszą sprężynę i są dosyć ciężkie. Wszystkie modele Hatsana powyżej 1XX tak mają. No i jeszcze ten port ładowania, po pewnym czasie robi się upierdliwy i niewygodny.
AirArms TX200 mk3 & Leapers 3-9x40 AO
Hatsan 90 SAS QT
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

Deli pisze:Moje pytanie brzmi czy ten Hatsan będzie się nadawał do tego czy lepiej kupić jakiegoś innego tańszego?
Będzie się nadawał, ale po co przepłacać skoro tańsze o połowe modele będą się sprawować równie dobrze, jesli nie lepiej?

Jeśli chodzi o tego Hatsana, strasznie mnie intryguje jego port ładowania.
Jeszcze chyba nikt nie opisywał tego innowacyjnego rozwiązania, a szkoda bo wygląda naprawdę fajnie :hm:

Pozdrawiam B.
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Deli
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:47

Post autor: Deli »

Dzięki za podpowiedzi, odesłałem go. Każdym z tych niższych modeli będę mógł czasem postrzelać na <50 metrów? Jeszcze sprawa optyki, na wszystkich Hatsanach tak pada czy tylko na tych 1xx?
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Deli pisze:Każdym z tych niższych modeli będę mógł czasem postrzelać na <50 metrów?
Przy odpowiednio dobranym śrucie, ostrzelaniu się z karabinkiem, z tym http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=6875 w środku, odpowiednio zrobioną koroną lufy i dociążeniem,wygłuszeniem kolby. Tak.
Deli pisze:Jeszcze sprawa optyki, na wszystkich Hatsanach tak pada czy tylko na tych 1xx?
Cóż, generalnie te powyżej 100 bardziej mordują, ale na jakiegokolwiek hatsana trzeba mieć lunetkę wytrzymałą bo to HATSAN DEMON MOCY ;) .
Ale jest też kwestia szczęścia. Dajmy na to, ja, karabinek upadł ;( , lunetka się lekko wygięła od strony okularu ;(( . Myślałem że oszaleje! Odgiąłem z powrotem i jest git majonez, zero czymie.
I nie mówić mi tu że leapers tru strendż nie jest tru bo jest : D
Awatar użytkownika
sKw
Posty: 335
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:08
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: sKw »

Jak dobrze zapolujesz w działach kupię/sprzedam na beżowym i u nas to nawet i HW 90 kupisz w tej cenie, albo 80 :hm:
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Od dłuższego czasu nie słyszałem żeby komuś padła optyka. Chyba z racji tego, że każdy tuninguje karabinek w/g sztuki i raczej mało kto decyduje się na najtańsze lunety. Dziś PP, DOC, Leapers to już standard a i gwarancja na te lunety jest przyzwoita. Szczegóły tych zabiegów są w bogato opisanych tematach przyklejonych o tuningu i jaką optykę kupić. Oczywiście problem z lunetą może wystąpić na każdym karabinku nawet w drogich lunetach, ale od czego jest gw. Polecam czytać bo lektury jest na kilka wieczorów. :)

a ofert na "bron iweb" jest trochę z czego 3 godne uwagi :) polecam zajrzeć. jest hw97 za 830zł co prawda osada bez ryflowania, ale nie sądzę by to specjalnie przeszkadzało.
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Zgoda, tylko HW-97 nie ma otwartych, więc jeszcze optyka... :hm: Ale naprawdę warto zapolować na K/S i-webu, bo za te pieniądze kupisz karabinek co najmniej o klasę lepszy.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 9:21 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Kolega chce postrzelać na 50m a z otwartych to nie wróżę zbyt ciekawych wyników :hm:
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

No właśnie.... A miesiąc temu kolega z SGS-u sprzedał HW-77 po Seniu za 800 zł. :maruda:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
krzywoj1975
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2011, 21:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzywoj1975 »

witam
jestem też początkujący miałem hatsana 105 troszkę niby słabszy niż 155 tylko w drewnie
- mnie nie pasował ten karabinek jest za ciężki
-kup sobie hatsana 55 jest w drewnie może nie wygląda tak imponująco ale jest lżejszy
- za te pieniążki co byś wydał na 155 to kupisz 55 zrobisz tuning na 16.3J ( nie będzie ci grała przy strzelaniu , zrobisz koronę ) będzie celniejsza i jeszcze kupisz jakąś optykę ( ja mam pewnie chinkę z celownikiem kuszy ale jest dość wytrzymała )
mnie do celów rekreacyjnych wystarcz z 50 m można trafić w małe cele a strzelanie w peta 1 litr staje się nudne
pozdrawiam
Krzysiek
pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
sKw
Posty: 335
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:08
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: sKw »

Wisi HW 80 za 850zł po tuningu z wysyłką w cenie : ) Bierz kolego i kup sobie Point Precision 6x40 albo 3-12x42 na początek jak nie masz kasy : )
Deli
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:47

Post autor: Deli »

Chodzi o to, że kasę mam tylko nie wiem czy jest sens kupować HW97K jak będę strzelał raz na ruski rok. Najlepiej to kupiłbym coś taniego, ale zawsze wolę mieć coś w miarę dobrego. Chodzi mi po głowie Hatsan 95, tylko że on ma tradycyjnie łamaną lufę i nie wiem czy to się w późniejszym okresie nie przełoży się na celność.
ODPOWIEDZ