Obrazek

hw95 dziwny strzał

marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

HW95 lux+Leapers 3-9x40 AO
Hatsan135
Walther P88
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

1. Jak chcesz wyzerować krzyż w celowniku, to nic nie odkręcasz. Wieże klikają.

2. Jak sobie ustawisz już krzyż w miejscu gdzie spotyka się z przestrzeliną, to możesz ewentualnie wyzerować wieże tak, żeby wskaźniki na pokrętłach wskazywały zero - wtedy odkręcasz imbusem śrubki w szczytach wież i wieże nie klikają, bo obracasz tylko samą nakładką z podziałką a nie wieżą de facto. To się nazywa zerowanie wież i jest to coś zupełnie innego od wcześniej wspomnianego zerowania krzyża.

Nie obraź się, ale przeczytaj wpierw instrukcję Leapersa.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Wierzbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

...Ja nie z tych co się obrażają :)) generalnie to jestem wdzięczny za pomoc i za poświęcony dla mnie czas.... na samej instrukcji z pudełka lunety nic nie jest napisane odnośnie wieżyczek ....same ogólniki....przed chwilą postrzelałem i.... jestem zadowolony, wprawdzie tylko "garażowe 12 m" ale pierwsze 2 tarcze "groszówka" 1 cm poniżej dychy, potem druga tarcza podobna.. potem przerwa i... gorzej, sieczka ... następnie, nie ukrywam, żę po dwóch czeskch piwach:))... dwie tarcze "dychy" w punkt (po ok 10 strzałów)... potem trochę znowu gorzej ale w miarę....pewnie (na pewno) macie rację-trening...
HW95 lux+Leapers 3-9x40 AO
Hatsan135
Walther P88
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Wierzbin pisze:1. Jak chcesz wyzerować krzyż w celowniku, to nic nie odkręcasz. Wieże klikają.
Poprawka. W tym modelu należy odkręcić tylko trochę aby klikały. Jeśli wcale nie odkręcimy to zero jest "zabetonowane" i nic ich nie ruszy.

Pod nakładką z podziałką powinna być zaznaczona linia i jeśli ją przekroczymy czyli zbyt mocno odkręcimy to klików już nie będzie i wtedy będziemy zerować wieżę.
ODPOWIEDZ