Obrazek

Luneta ENBERG GmbH 1,5-6X42

Spam, Archiwum Forum.
Logan

Post autor: Logan »

Nie wymienisz prowadnicy i sprężyny to nie uwierzysz... Wielu z nas wybrało i wie.
Lunetka od biedy mogła by być... Mogę zapytać Lukassa jak to jest w rzeczywistości z tą lunetką... Ale sądzę że to oryginał. Z tym że jest jeden problem. Zmienne powiększenie ma mniejsze szanse przetrwać na fabrycznym Harrym.
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

sin.dnm pisze:moj Hatsan to standardowa konstrukcja - bez poprawek, tuningów itp.

na allegro znalazlem lunete delta optical [klik] z mil-dot'em tylko obawiam się o to czy jest to orginał tej firmy czy moze jakis "chińczyk".


Co da wymiana sprężyny i prowadnicy?
Co to jest ten "zestaw Hogana"?

Mam watpliwości co do tej aledrogo . podałem ci link do delty tam warto poszukac ewentualnie www.sharg.pl- ale to w ostateczności. A co do tuningu- jak masz goły karabinek to nawet nie zakładaj lunety - zadna nie wytrzyma. zainwestój w tuning
1 mniejszy kopniak przy strzale
2 brak wibracji sprezyny - działa to na optyke
3 brak momentu skretu przy strzale również negatywny - ogólnie bez tuningu są duże wibracje które wczesniej czy później wykończą optykę

tunig to podstawa w harrym !!!
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
sin.dnm
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:02
Lokalizacja: Kielce

Post autor: sin.dnm »

Czyli na początku powinienem zainteresować się czymś takim: [klik]

Czy wymiana prowadnicy i sprężyny to duży problem?
Czy są do tego potrzebne jakieś specjalne narzędzia?
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

BRUNO266 pisze:A co do tuningu- jak masz goły karabinek to nawet nie zakładaj lunety - zadna nie wytrzyma. zainwestój w tuning
wytrzyma tylko krócej :) właśnie przed chwilką przejezdzałem obok kolegi-okazało się że ma Hatsana starego typu jeszcze GL, strzeliłem 3 razy, teraz już wiem co to znaczy legendarny kopniak Hatsana :D , mając ten punkt odniesienia to nowy hary przy nim to baranek :D , stuningowany nawet nie ma porównania :)

P.S.
tyle lat mieszkamy obok siebie a nie wiedziałem że ma karabinek :)
AA TX200 HC
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

stworek5 pisze:
BRUNO266 pisze:A co do tuningu- jak masz goły karabinek to nawet nie zakładaj lunety - zadna nie wytrzyma. zainwestój w tuning
wytrzyma tylko krócej :) właśnie przed chwilką przejezdzałem obok kolegi-okazało się że ma Hatsana starego typu jeszcze GL, strzeliłem 3 razy, teraz już wiem co to znaczy legendarny kopniak Hatsana :D , mając ten punkt odniesienia to nowy hary przy nim to baranek :D , stuningowany nawet nie ma porównania :)

P.S.
tyle lat mieszkamy obok siebie a nie wiedziałem że ma karabinek :)
a wiesz że miałem takie przypadki że wytrzymała 30 peletek i to nie bazarowe tasco tylko firmowa... ale nie będe siał paniki. i jak myślisz warto było zakładac?

[ Dodano: 2006-10-18, 17:57 ]
sin.dnm pisze:Czyli na początku powinienem zainteresować się czymś takim: [klik]

Czy wymiana prowadnicy i sprężyny to duży problem?
Czy są do tego potrzebne jakieś specjalne narzędzia?
Jeżeli jet to co na zdjęciu to warto i weź sprężynę limitową. A wymiana jest prosta tu masz wszystko po kolei:
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=59

a wrazie problemów służe radą.

A tutaj zrobiłem troszkę inaczej dla stabilizacji prowadnicy :

Obrazek

Obrazek
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Przepraszam, ze sie podczepie pod temat, ale nie ma sensu tworzyc nowego tylko dla jednej wiesci ;) Zmobilizowalem moja mame, ktora mieszka w niemczech do kupna lunetki leapers 3-9x32 AO. No i w koncu dzisiaj dzwoni i mowi mi ze byla sie dowiedziec i facet w sklepie powiedzial ze nigdy w zyciu nie slyszal o takiej firmie :/ i zaproponowal mojej mamie lunete BSA 3-9x40 za 150euro. (co to za firma BSA ? ) naszczescie moja mama nie zglupiala i nie kupila. Dziwi mnie fakt ze w takim kraju jak niemcy w klepie nie slyszeli o firmie Leapers (a sklep wielki i naprawde maja wielki wybor bo sam tam bylem :) ) Ale nie zmartwiony wyslalem raz jeszcze moja mamuske do tego sklepu z nazwami Leapers oraz AGS w zastepstwie (moze o tej firmie slyszal ;) ) a jak nie to powiedzialem, zeby kazala mu zamowic :P W koncu u nich ta luneta bedzie kosztowac kilka razy mniej niz u nas :)
Bezbronny
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Laepers i AGS to chyba jest to samo tylko na inne rynki, a o BSA zapomnij :), a z cenami może być różnie choć karabinki są tańsze jak u nas :)
AA TX200 HC
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Mikrus pisze:W koncu u nich ta luneta bedzie kosztowac kilka razy mniej niz u nas
i tu się zdziwisz kolega był w wakacje w Hamburgu i AGS 4x40 sapphire kosztował dwa razy więcej niż u nas coś koło 150 euro to będzie ponad 600 zł, ja za swój zapłaciłem z montażem niecałe 300 zł ale za to za HW 97k zapłacił w przeliczeniu na nasze trochę ponad tysiąc złociszy, u nas najtańsze "chodzą po jakieś 1500 zł.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jedna sprawa: montaż BKL.
Bardzo dobrze sie sprawdzają zapinane na 12 śrub BKL263 - dwuczęściowy. Trzyma jak trzeba i jest o 1/3 tańszy.

HW97k w Polsce na polskiej gwarancji można kupić za 1345zł. Tu masz pewny link:
http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&kt=&id=18
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
wuki
Posty: 131
Rejestracja: 05 maja 2006, 16:50
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: wuki »

stworek5 pisze:jest w allegro (lub też był) Simmons 4x30 z montażem używany na ASG (jeśli wierzyć opisowi) za 120 zeta :)

http://www.allegro.pl/item135227657_pro ... _4x32.html
Nie jest to moja luneta ale faktycznie była używana na replice ASG (i to niewiele razy).

A propos Simmonsa... znacie opinie jakieś o serii Blazer?
http://www.allegro.pl/item133580661_gwa ... azer_.html

Edit
OK, sam znalazłem. Kilka topików niżej ;(
H70 STG (t) + rdza + Albar 8X56
Zablokowany