Obrazek

Leapers 3-9x32 AO MD

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

A ja mam kolejne pytanko do Was :) Mianowicie jaki montaz bedzie najlepszy do Hatsana 70 i Leapersa tego co w temacie ? niski, sredni czy wysoki ? :) bo ja sie nie znam :|:[
Bezbronny
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

Montaże niskie dla celowników do x32.
Montaże średnie dla celowników do x45.
Montaże wysokie dla celowników do x56.
Obrazek
Logan

Post autor: Logan »

Ja mam obecnie na slavce średni Sportsmatch E59. Na Hatsana bym się chyba bał go założyć. Jednak kopniaczek jest inny... Jeśli chcesz żeby lunetka siedziała pewnie i długo wytrzymała to raczej nie oszczędzaj za bardzo na montażu. Wiem że 170 PLN to prawie tyle co za optykę ale lepiej wydać tą kasę i mieć spokój niż zastanawiać się kiedy poleci optyka albo wkurzać się że nastawy się rozjeżdzają bo montaż jest nieosiowy.
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

No kurde to teraz mnie wystraszyles Logan :stres: i zalamales :zalamka: ja tu planowalem kupic taki montaz z allegro za 30 zlotych a Ty piszesz ze musze wydac 170zl :(
Bezbronny
Logan

Post autor: Logan »

Ja miałem jednoczęściowy z allegro za 46,50... Niby trzymał ale musiałem często regulowac lunetkę. Pozatym przy zmianie odległości od celu regulowałem tez poziom więc wygląda na to że nie był osiowy. Pozatym miał jakieś paski meteriału na obejmach spod których wylazł klej i zapaskudził lunetę. Śladów nie dało się do końca usunąc. Montaż poszedł do Pavko bo potrzebował do jakichś przeróbek czy czegos tam.
Wiem ze 170 pln to sporo kasy ale wydaje mi się ze warto. Jesli nie będziesz zmieniał karabinka na taki z szyna inną niż 11mm to przy zmianach sprzętu monażu zmieniac nie musisz. Przemyśl sobie taki SportsMatch OP25C z www.cekaus.pl. Sredni montaż dla lunetek o srednicy obiektywu do x45.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

KM88 pisze: Ale okleiłem plastrem miejsce gdzie montaż chwyta lunete, bo mnie ciarki przechodziły jak pomyślałem ze tam ma się metal z metalem stykać... czy Wy macie jakies podkładki ?
Raczej nie podklejaj niczym lunety. Przynajmniej nie powinno być niczego pomiędzy lunetą a montażem. I niech Cię ciarki nie przechodzą - tak ma być.

Są co prawda dwie szkoły - jedna (w recesji) mówi żeby kleić jedną warstwę mocno naciągniętej taśmy izolacyjnej. Inna mówi, że absolutnie - traci się zero przez takie podklejanie i nie ma powtarzalności.
Ja poniekąd bardziej skłaniam się do tej drugiej wersji, choćby przez fakt, że po kilku miesiącach nie mamy ciągnącej się plazmy przyklejonej do lunety tylko czysty tubus.
Zrobisz jak zechcesz :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
pavko
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2006, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pavko »

a mnie zainteresował ten montaż: BKL 253 (BKL@CEKAUS). A ciekawy jest ze względu na osiowość. Da radę na H70? Lunetka chyba będzie ta co w temacie :hm:
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Wszystkie BKL są osiowe niezależnie czy jedno czy dwuczęściowe. Ja osobiście wziąbym (co z resztą zrobiłem :) ) BKL 263. Trzyma jak skała mimo, że był wielokrotnie odkręcany i przykręcany.
http://www.sportsoptics.pl/product_deta ... &id=BKL263
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
pavko
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2006, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pavko »

to jeszcze jedno moje pytanie na temat gdzie tu jest ukryty haczyk??
Cena jest nadzwyczaj fajna tylko cały czas wydaje mi się że coś mi umknęło przy czytaniu oferty...
"Posezonowa obniżka cen" - jest wogóle coś takiego jak sezon na lupki? :evil: że niby się je wtedy zbiera? odstrzeliwuje?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sezon wiatrowy trwa cały rok, a jeśli już na siłę mówimy o sezonie to jest on teraz czyli późne lato i jesień - wtedy jest najwięcej imprez strzeleckich. Także mówienie o posezonowej a tym bardziej obniżce jest trochę nie od parady.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Chyba będe musiał po strzały z 30 m do tarczy każdy jest w innym kawałku tarczy, ale mozę tez to może być przyczyna zbyt słabo dociągniętych śrub? Czy może też tego że nie mam tunigu, i jeszcze ten straszny spust, ale bez przesady. Z otwartych miałem lepszego cela. Więc jak myślicie?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

KM88 pisze:Chyba będe musiał po strzały z 30 m do tarczy każdy jest w innym kawałku tarczy, ale mozę tez to może być przyczyna zbyt słabo dociągniętych śrub?
Emm... co autor miał na myśli bo nie nadążam ;) :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Pierwsze to chodzi o podkalejanie lunety ale to nie powinno mieć az takiego wpływu na strzały a drugie to czy mozę mam śruby dociągnac w montazu lunety?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

KM88 pisze:Ale okleiłem plastrem miejsce gdzie montaż chwyta lunete, bo mnie ciarki przechodziły jak pomyślałem ze tam ma się metal z metalem stykać... czy Wy macie jakies podkładki ?
Ja w tych miejscach stosuję cienką warstwę taśmy wulkanizacyjnej. Świetnie się tam sprawdza. Śruby mam mocno dociągnięte i przestawiania się lunety nie zauważyłem ani razu.
ODPOWIEDZ