Obrazek

BE 3200 vs Burris T. 4-14x32

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Womart
Posty: 110
Rejestracja: 16 sty 2008, 20:38
Lokalizacja: Małopol&Podkarpa

Post autor: Womart »

RETROPER pisze:
AndrzejKr pisze:W Piekarach szedłem w grupie ze Sławkiem (efendi_rekin)...
Andrzeju, ten "Sławek" ma na imię Paweł :D, a jeśli już przypisujemy lunety do ich użytkowników to dodam, że jeszcze w ubiegłym roku Jacek Jot strzelał z BE 3200 ;) Biorąc pod uwagę te argumenty miałbym nie lada problem przy wyborze :D

Widzę, że kolega szuka doświadczenia u innych za pomocą forum, musisz jednak wziąć pod uwagę fakt, że jeśli jedna osoba coś zachwala i jej to odpowiada, druga może mieć zupełnie inny pogląd na ten temat.
Moim zdaniem powinieneś udać się gdzieś na zawody, spotkanie, trening aby móc osobiście popatrzeć przez możliwie najwięcej celowników, a dopiero później łapać za portfel.
Z pewnością będzie to tańsza i bardziej docelowa opcja wyboru celownika (przy okazji poznasz nowe osoby które doradzą/opowiedzą nie tylko na temat lunety).

Jeśli zaś chcesz kupić lunetkę bez wcześniejszych oględzin,
ja wybrał bym jedną lunetkę: Weaver V16, 4-16x42, używana to koszt w granicach 800-1200zł

Burek to udręka, do małego obiektywu trzeba być naprawdę przekonanym

BE, osobiście nie lubię stałych powiększeń, czasami lubię sobie pokręcić, zwłaszcza kiedy strzelam rekreacyjnie na 10m do tarczy
Witaj, na zlocie w Bielsku zerkałem przez kilka szkieł, między innymi przez Burrisa "e fendiego"- rzeczywiście jest to lupka b. specyficzna. Natomiast Weaver V16- zupełnie przyzwoity, jego odpowiednik DOT kosztuje mniej- ale nie ma Ballistic-X :)
Dzięki.

Marek.
Daystate GP..
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Widzę, że decyzja już podjęta i wybór padł na wspomnianego Weaver'ka ;)
Model ten ma jeden dość irytujący błąd konstrukcyjny, a mianowicie regulacja powiększenia na obiektywie nie jest pasowana na "styk", a gdy dostanie się tam brud i zechcemy zmienić zoom będzie czuć i słychać lekki zgrzyt.
Wymaga ona większej higieny osobistej w tym "ciasnym" miejscu :D
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Awatar użytkownika
Womart
Posty: 110
Rejestracja: 16 sty 2008, 20:38
Lokalizacja: Małopol&Podkarpa

Post autor: Womart »

:D Na beżowym na razie cisza....
Daystate GP..
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

A widzieliście najnowsze małe DOTy? Inny krzyż od poprzednika i robi się złotawy w cieniu. Nie wiem, czy to nie fajna opcja, za tę kasę. :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Womart
Posty: 110
Rejestracja: 16 sty 2008, 20:38
Lokalizacja: Małopol&Podkarpa

Post autor: Womart »

No właśnie, są na all......drogo za jedyne 899 zeta, rok produkcji 2010...Mówisz Piotrze ze potwierdzasz ten zloty kolor siatki celowniczej- organoleptycznie? :)
Daystate GP..
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Tak, kiedy byłem w salonie w W-wie i porównywałem DOT FFP, to zwróciłem na to uwagę (nie tylko ja - kol. Arnie też...). Teraz sam nie wiem, jest wiele zastrzeżeń do nowego DOTa FFP i dużo się ich od razu wystawiło do sprzedaży na K/S. Ten mały z nowym krzyżem bardzo mi się podoba, no i waga inna... :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
AndrzejKr
Posty: 217
Rejestracja: 12 wrz 2009, 9:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: AndrzejKr »

RETROPER pisze:
AndrzejKr pisze:W Piekarach szedłem w grupie ze Sławkiem (efendi_rekin)...
Andrzeju, ten "Sławek" ma na imię Paweł :D...
Ładne rzeczy :hihi: Przechrzciłem Pawła , no cóż starość nie radość. Zarówno Paweł (efendi_) jak i Sławek (Bonzoo) to sympatyczni goście :D .

Założyciel wątku wyraźnie skupił się na dwóch celownikach (BE 3200 vs Burris T. 4-14x32) i stojąc przed takim wyborem zdecydowałbym się na burka.

V16 to dobre szkło więc i wybór ostateczny dobry.

PS.Wczoraj intensywnie testowałem Weavera RV9. Celownik bardzo chwalony wręcz kultowy , dlatego miałem duże oczekiwania w stosunku do niego. Zawiodłem się sromotnie. Na tle Weavera z serii 40/44 (dwukrotnie tańszego) wypadł blado (w przenośni i dosłownie). To potwierdza konieczność samodzielnej i dokładnej "organoleptyki".
Czysta logika jest ruiną ducha
Awatar użytkownika
Womart
Posty: 110
Rejestracja: 16 sty 2008, 20:38
Lokalizacja: Małopol&Podkarpa

Post autor: Womart »

Noooo, powoli temat porusza aspekty medyczne"organo......":D


Wszystko wskazuje na Burka...
Pozdrawiam.
Daystate GP..
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Wręcz odwrotnie: wszystko wskazuje na Deltę. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Od siebie domieszam, w tej chwili poczekałbym, doskładał i kupił dużego EFR'a Vx-3.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Womart
Posty: 110
Rejestracja: 16 sty 2008, 20:38
Lokalizacja: Małopol&Podkarpa

Post autor: Womart »

Witaj Irku, właśnie poszedł na beżowym...Leupy nie na moja kieszeń :)
Pozdrawiam.
Daystate GP..
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Przyszedł mi jeszcze do głowy Optisan MTC Viper 10x44 lub 3-12x44
Osobiście nie miałem za wiele okazji aby żeby się nim pobawić, ale użytkownicy tego modelu chwalą go.
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

10x44 nie bardzo.... :hm: Miałem i sprzedałem. Do Delty daleko.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Nie wiem czy ktoś w kraju ma dużego EFR'a vx-3 - nowe powłoki, nie interesowałbym się serią vx-III. Optisany odpuść. Gdybym miał wybierać z tych dwóch to BE3200. Pomyśl nad tym Vortexem Diamodback - firma ma całkiem dobre opinie.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

irak pisze:Nie wiem czy ktoś w kraju ma dużego EFR'a vx-3
Małego EFR ma Kłapek.
A wracając do tematu;
BTimberline ma moim zdaniem ciut lepszą rozdzielczość względem BE3200. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się do strzelania poza zawodami, bo ma AO i zmienny zoom. Kontrast jest na porównywalnym, względnie średnim poziomie w obu celownikach, patrząc na przydatność do HFT. Tzn. jest bardzo dobry, ale do HFT np Delta sprawdzi się lepiej (zobaczy się np. obitą KZ w ciemnym polu).
BE3200 jest trochę jaśniejszy, ale bez szału.
Burris ma maleńki błąd paralaksy, jest absolutnym faworytem w tej kategorii w tym przedziale cenowym.

Jak komuś nie przeszkadza daleki dystans oka od okularu, to brać BT, jak koniecznie chce mieć siatkę mildot i tylko do HFT, to BE.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ