Obrazek

Śrut Rosja KWINTOR 150szt. Ostry Szpic

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
xmaciejx
Posty: 26
Rejestracja: 13 gru 2010, 17:48

Śrut Rosja KWINTOR 150szt. Ostry Szpic

Post autor: xmaciejx »

Witam czy ten śrut jest ołowiany:
http://allegro.pl/srut-rosja-kwintor-15 ... 23855.html
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Nie rozumiem po ruskiemu ale dość drogi jak na taką ilość sztuk
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
xmaciejx
Posty: 26
Rejestracja: 13 gru 2010, 17:48

Post autor: xmaciejx »

Ale właśnie nie wiem czy h90 mogę strzelać z niego bo jak stalowy to szkoda gwintu.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Ołowiany, ale odradzam - chyba, że do puszek i butelek na 20m. Testowałem parę modeli Kwintora, dzięki uprzejmości kolegi z redakcji "Arsenał", tam zresztą był obszerny test tego śrutu. Są inne o większej przebijalności (w teflonie z twardym rdzeniem), ale pow. 20m masakra z celnością i drogo wychodzi. ;(
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Zgadza się - ołowiane.
Nie chce mi sie pisać od nowa, to pozwolę sobie wkleic tekst z czasów, kiedy jeszcze pisywałem na iwebie.

"Z racji na maniakalne zainteresowanie dziwnymi i mało znanymi śrutami - te również mi się rzuciły w oczy.
Zacznę od potępienia typowego pachciarstwa naszych handlowców wiatrówkowych.
Wyglada na to, że na śrutach Kvintor stosowana jest marża rzędu 300-400%.
Nowe, dziwnie wygladają, rosyjskie (w domyśle: oni to broń przecież dobrą robią), to dalej walić w rogi frajerów.
Do rzeczy.
Sami Rosjanie o śrutach Kvintor mają niezbyt dobrą opinię.
Za najlepsze z nich uchodzą "krugłogłowyje", co oznacza, że jest szansa na dystansie 10 metrów wystrzelać skupienie 15mm.
Reszta ich zdaniem nie nadaje się do niczego.
Kolega Venom z Niżnego Nowgorodu (a tam się mieści fabryka KVINTOR) ocenia te śruty jednym zdaniem:
"всю пулевую продукцию Квинтора можно рекомендовать начинающим, малознающим и редкостреляющим товарищам"
(całą "kulową" produkcję Kvintora można polecić początkującym, nie znającym się i rzadko strzelającym towarzyszom").
Opinie tych, którzy nie mają patriotyzmu lokalnego we krwi są z reguły gorsze ("Гавно редкостное, летят куда попало. Судя по всему, максимальная дистанция чтоб хоть как-нибудь попасть, метров 7-10" itd. itd. itd).
Parę fabryk śrutowych w Rosji jest. Ale jakośc nie jest ich cechą podstawową.
Tak na oko największe zaufanie budzą produkty firmy Tajga. Ale też bez sensacji.
Krótko: rosyjskie śruty można spokojnie odradzić. Gdyby kosztowały tyle co w Rosji (od 2 zł za 150 sztuk Tornado, po absolutnie najdroższe z produkcji Kvintora - 300 sztuk Beta za 6-6,50 zł), to mogłyby służyć jako zastępstwo Orneka i Oztaya (który nawiasem mówiąc w Rosji jest droższy od wiekszości Kvintorów, bo za 250 szt jakieś 5,50 zł.) dla piknikowych puszkobijców.
A tak jest jedynie pułapką sprytnych handlowców dla naiwnych. "
xmaciejx
Posty: 26
Rejestracja: 13 gru 2010, 17:48

Post autor: xmaciejx »

Ok,dzięki za radę.
ODPOWIEDZ