Obrazek

Mala pomoc

ODPOWIEDZ
arti
Posty: 15
Rejestracja: 16 gru 2010, 21:37
Lokalizacja: Kielce

Mala pomoc

Post autor: arti »

Obecnie posiadam spręzynowego hatsanka. Zastanawiam się nad wiatrowką co2(jako jakis przedsmak pcp) np Crosman 1760. Co mozecie mi powiedziec o uzytkowaniu, celnosci, mozliwosciach tuningu, zwiekszania mocy wiatrowek na co2 itp. Nie wiem czy mozna jakos porownac sprezyne do co2 ale prosze , opowiedzcie mi troche o tym bo jestem blady ;) Nigdzie nie moge znaleźć jakiś konkretnych wiadomosci. Z gory dziekuje za pomoc.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Artur, odpuść sobie Crosmana...
Dzisiaj byłem w Militaria.pl i oglądałem parę nowych modeli. Między innymi Gas-Ram.

Jednak wykonanie tych karabinków to zupełnie inna półka niż hatsana :maruda:
Generalnie, z budżetowych karabinów chwali się wyłącznie modele QB 78/79.
Z urządzeń wymienionego przez Ciebie producenta dobrą opinię ma model 2240, ale to pistolet.

Krótko mówiąc, jeżeli upierasz się na CO2 to rozglądaj się modelem QB. Łatwo to przerobić na PCP. Kilku kolegów z naszego forum może coś więcej o tym napisać.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Nie zdążyłem napisać odpowiedzi. Jaro był szybszy. Tak jak już powiedział Jaro, nie ma sensu wymieniać Hatsana na Co2 (a w ogole jakiego masz hatsana?)
Moja córka strzela z QB78 na CO2, ale tylko i wyłącznie dlatego, że jest lekki i nie ma odrzutu bo ona ma zaledwie 7 lat.
Obrazek Obrazek
arti
Posty: 15
Rejestracja: 16 gru 2010, 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: arti »

Mam pudelkowego hatsana 55 z tego roku. Nie uparlem sie na co2, jestem otwarty na propozycje.Myslalem ze co2 jest w miare podobne do PCP. Słyszalem ze takie wiatrowki sa bardzo celne. Jednak coraz wiecej czytam i jednak zostaje mi chyba zbierac na np cz200 niz eksperymentować. Po prostu (jako zwolennik przeladowania czterotaktowego) mialem ochote zasmakowac celnych wiatrowek innych niz spręzynowe.


Jezeli chodzi o crosmana to zwrocilem na niego uwage przez ten artykuł:
http://www.airguns.pl/test-crosman-1760

Zwrócie uwage na skupienie...
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 23:29 przez arti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

QB78/79 nadaje się do celnego strzelania. To udana chińska konstrukcja, lecz wymaga kilku poprawek. Na ten temat jest już sporo napisane (nawet na tym forum, więc nie warto tego powielać). Lecz, żeby tanio strzelać będziesz musiał się doposażyć w przejściówkę z zaworem do gaśnicy. Strzelanie z kapsuł CO2 nie ma sensu na dłuższą metę. To generator kosztów.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Powyższe jest, wyłącznie moim bardzo subiektywnym zdaniem...
Sam zastanawiałem się nad CO2, lecz szybko to odpuściłem.
Znacznie lepiej kupić AT-44 i go dopieścić lub inny karabin PCP.

Jedynym problemem jest konieczność zakupu butli do ładowania co nie jest potrzebne w CO2. Jednak przy częstym strzelaniu w różnych warunkach atmosferycznych ten zakup szybko się zwróci.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

Też byłbym za QB78 zmodowanym do PCP. Tak na marginesie, Qbuś jest kopią któregoś z Crosmanów. Miałem też okazję strzelać z Crosmana 2100 (pompka, gwintowana lufa). I pomimo tego, że trzeba pompować i spust twardy to celnością nieraz zaskakiwał.
Five shots one hole
arti
Posty: 15
Rejestracja: 16 gru 2010, 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: arti »

W takim razie przymierzając sie do qb z modyfikacja na pcp , co trzeba tam wymienic tak zbrubsza(nie liczac kartusza)?
Kartusz - mysle ze to bedzie dobry pomysł :

http://allegro.pl/kartusz-qb-78-ar2078- ... 04162.html

Gdzie mozna dostać osady do tych karabinkow, zeby to jakos w miare wyglądało? Stolarz?
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Takie osady dorabia parę osób, lecz koszt jej wykonania będzie wyższy od samego karabinka.

Napisz PW do Kovala. Przerobił swoje QB na PCP, więc będzie mógł coś doradzić.

http://www.e-tawerna.pl/profile.php?mod ... file&u=157
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

arti, ta aukcja którą pokazałeś, to tylko przedłużenie kartusza i port ładowania. Zastosowanie tej przedłużki kartusza jest dobre tylko wtedy gdy masz ciężką gaśnicę i nie chcesz z nią latać za każdym razem. QBuś jest dość dobrze wyważony i odpuścił bym sobie tą przedłużkę. Ale zawór i port ładowania jest bardzo wskazany.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pamuła
Posty: 386
Rejestracja: 21 lut 2010, 10:08
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Pamuła »

A ja polecam Qb-79 z tego jednego powodu.
Wykręcam butlę CO2 a wkręcam http://www.kansus.pl/product_info.php?products_id=3617
Koval ma bardzo podobnie zrobione,tylko inna butla.
W samym karabinku oprócz poprawek po fabryce żadnych przeróbek i już jest PCP :aloha:
QB-79+Gamo 6-24X50 AOE
Deerhunter 0.45 (Luśnia)
Myśl miesiąca:
Głupota wymaga strzelby i szpadla
Awatar użytkownika
Misiak Tadeusz
Posty: 157
Rejestracja: 22 lut 2009, 13:28
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Misiak Tadeusz »

Mam QB-79 i mam zamiar zastosować coś takiego:
http://www.demonpaintball.pl/index.php?cPath=7
Butla nie może mieć większej średnicy niż 50mm, bo nie wejdzie pod lufę.
Do montażu butli trzeba zdemontować lufę.
Wszystkie te operacje łącznie z tuningiem i poprawieniem fabryki są na portalu lub w internecie.
QB-79
Nie strzelać do kurek wodnych.
ODPOWIEDZ