Obrazek

Czarnoprochowiec

Dział poświęcony coraz popularniejszej broni czarnoprochowej
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Można na magnetofonie szpulowym zamocować i przewijanie włączyć :D
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Ja kiedy sie tym bawiłem zrobilem taki duzy, odrazu w 5litrowym wiadrze sie wszystko mieliło, do srodka wkladalem 3 czy 4, 5cm srednicy kulki stalowe, wlascicie to lezy to ustrojstwo i sie kurzy, jesli komus potrzebne moge wysłac tylko troche silnika szkoda :PP Bez silnika to koszt wysylki i nowy wlasciciel cieszy sie młynkiem :D Ale uwaga bo troche te kulki waża :hm:

pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Walend
Posty: 43
Rejestracja: 01 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Łuków

Post autor: Walend »

Drozdu,mógłbyś bliżej mi przytoczyć budowe tego młynka,bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem :bobas: :do metalowego wiaderka(puszki po farbie) wkładamy to co ma być zmielone,wrzucamy kulki,zamykamy szczelnie i zakładamy to na jakiś silnik o wysokich obrotach.....
Dobrze to zrozumiałem?
I ile czasu to mieli?
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Istota takiego młyna jest taka ze toczace sie kulki powoli miażdżą wsad i im dluzej taki młyn jest właczony tym drobniejszy zostaje pył.
Co do predkosci takiego młyna to nie powinna byc wysoka bo siła odsrodkowa docisnie wszystko do scianek i nic z tego nie bedzie.Najlepiej jak wszystko bedzie obracac sie z taką predkoscia zeby kulki caly czas były na dole a nie wedrowały razem z kierunkiem obrotu bo potem spadaja i niszcza pojemnik.

Mlyn taki mozna właczyc na kilka godzin, a w razie potrzeby jeszcze dluzej ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Walend
Posty: 43
Rejestracja: 01 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Łuków

Post autor: Walend »

Czy ktoś mógłby mnie wspomóc małą ilością siarki(tak z 1 kg :) ),ponieważ moje zapasy tego pierwiastku kurczą sie w zastraszającym tempie odkąd zrobiłem zapalniki elektryczne :lol:

[ Dodano: Wto 14 Sie, 2007 21:29 ]
Nieaktualne-wędruje już do mnie 1 kg siarki(pył) oraz 3 kg saletry....... :)
Będzie sie działo.... ;)
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

a szkoda u mnie w piwnicy pare kilo leży siarki ;p moze by tym piwnice odkaźić :hm: :P
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

CP

Post autor: Green_thunder »

Wojtek, Wojtek, czemu nic nie piszesz, że jesteś zadowolony, a przynajmniej nie rozczarowany? Dobrze, że wszedłerm na ten temat. A jeśli chodzi o własny proch, to jestem innego zdania (to do dyskusji). Proch musi być właściwie, wysuszony, mieć odpowiedni granulat - pistolet i rewolwer, karabin, strzelba śrutowa... To nie jest korkowiec!
Jak potem mówić o skupieniu, jak nie wszystko ci się spali? Donośność też nie jest ważna, bo myślę, że w XIX w kładli się trupem do 15 m. Moje zdanie jest takie: oddaćBogu co boskie, i tyle :king:

Wojtan, a jak poszło ze sprężynką, bo ciągle o tym myślę?
Robert
BSA R-10
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

Ludzie, przestancie sie bawic w fabrykacje prochu, bo raz ze nie wolno i wpakujecie sie w klopoty, dwa - jest to niebezpieczne, trzy - proch bedzie do wuja niepodobny i do strzelania z repliki nie bedzie sie nadawac. Chcecie postrzelac - przejdzcie sie na najblizsza strzelnice i zagadajcie do ludzi dymiacych z replik. Jestesmy sympatyczni, nie gryziemy, damy strzelic, odpowiemy na pytania itd. :)

Zapraszam tez do zreformowanego dzialu CP na znanym forum:

http://bron.iweb.pl/index.php?c=10
--
Maciek
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Widzisz największą satysfakcje daje mi jak strzela coś co sam zrobie :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

Mozesz sam wycinac filce i flejtuchy i odlewac kule. Nielegalne zabawy sobie daruj, bo to nikomu nie przyniesie korzysci.
--
Maciek
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Odlewanie kul jest nielegalne? Nie sądze :) kształtem nie różnią się niczym od ciężarków wędkarskich. A pozatym mam do dyspozycji labolatorium chemiczne gdzie mogę wytwarzać praktycznie wszytsko poza jakimis narkotykami w niewielkich ilościach i nikt nie będzie mi zarzucał że produkuje bomby ;) prochu czarnego używam jako materiału inicjującego inne mieszanki które ciężko zapalić, zwykle na pokazach w szkole. Wszytsko co się robi trzeba robić z głową, a problemów nie będzie. Jeszcze jedno w Polsce wolno produkować amunicje ale tylko i wyłącznie na swój własny użytek do broni na jakiej masz pozwolenie. Nie wiem jak to się ma do CP ale pewnie ustawy nie zmienili w tym zakresie.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

Bez urazy, ale przeczytaj jeszcze raz dokladnie, bo chyba nie zrozumiales.

PS. Elaboracja amunicji do broni sportowej czy mysliwskiej zasdniczo ma sie nijak do CP i nijak do produkcji prochu.
--
Maciek
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

No właśnie nie mam gdzie przeczytać, kiedyś musiałem znac te wszytskie przepisy no ale sie pozmieniały. Pewnie jesteś na bierząco więc wytłumacz jak to dokładnie jest .J uż przeczytałem jeszcze raz i już zrozumiałem o co chodzi z tymi kulami :) ps. nie wiesz czy gdzieś w moich okolicach ktoś strzela z czarnoprochowca?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

KM88 pisze:ps. nie wiesz czy gdzieś w moich okolicach ktoś strzela z czarnoprochowca?
A wiem :)

Dopiero co bylo gremialne huczenie i dymienie:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=36495

Napisz wiadomosc do czlowieka, ktory zapoczatkowal ww. watek. Nie dosc, ze to bardzo sympatyczny facet, to jeszcze scisla czolowka strzelectwa CP. On Ci powie co, gdzie, kiedy i z kim :)

Co do przepisow, to w broni sprzed 1850 nie stosowano amunicji scalonej, wiec problem elaboracji amunicji nie istnieje (wyjatkiem sa tzw. lefoszówki -- http://pl.wikipedia.org/wiki/Lefosz%C3%B3wka ). Majac zezwolenie na bron sportowa czy mysliwska mozna robic amunicje, ale nie sam proch.
--
Maciek
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

i wszytsko jasne :) wiem ze mnie omineła jakaś impreza ale dowiedziałem się dziś dopiero :( ale dzieki za kontakt napewno skorzystam :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
ODPOWIEDZ