Obrazek

Czarno prochowy co kupić

Dział poświęcony coraz popularniejszej broni czarnoprochowej
Awatar użytkownika
michals35
Posty: 47
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:06
Lokalizacja: Lipsko

Czarno prochowy co kupić

Post autor: michals35 »

Chcę kupić rewolwer czarno prochowy niewiem co mam wybrać Pietta, Ubarti czy Colta do 1500-1600 zł. przede wszystkim chodzi mi o trwałość rewolweru i o jak najniższe koszty ,,kulek" ;)
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

Doświadczenie mam raczej teoretyczne. Ale właśnie sam przerabiam temat. Mam Remingtona od Hege-Uberti oraz Colta Army od Centaure.
Stare Uberti i inna włoszczyzna z nieco starszej produkcji jest podobno w miarę ok. Z nową zależy od egzemplarza. Raz lepiej raz padaka.
Centaure to zupełnie inna klasa. Trochę jak różnica między Hatsanem a HW.

Konstrukcyjnie bardziej podoba mi się Remik. Colt lepiej wygląda.

Kaliber bierz .44 bardziej popularny i łatwiej o akcesoria. Ponadto wymaga mniejszej dokładności przy naważkach.

Jest jeszcze Rogers&Spencer. Ale niestety w takich cenach jak obecnie to chyba przesada. :) Jak już wyszły z produkcji to stały się bardzo pożądane...
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Kup jakieś Uberti w cal. 45 , w razie czego nie będziesz miał problemu z częściami zamiennymi
(najczęściej pada sprężyna dwupalczasta i to nie zależnie od firmy czy modelu).

Oczywiście cały czas rozmawiamy o rewolwerach ?
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Fabiano01
-#nowy
-#nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2017, 12:42

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: Fabiano01 »

Miałem ten sam dylemat i rzeczywiście teraz jak na to patrzę to trzeba było kupić tego Uberti na początek.


_________________________________
http://amargo.pl/pl/oferta/produkty/obrobka-cnc
nicknitro
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2012, 1:39

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: nicknitro »

Niezależnie czy weźmiesz uberti, czy piette i tak będziesz zadowolony.
Podstawa by nie kupować broni w Polsce. Jest duża różnica w jakości pomiędzy "naszymi" egzemplarzami, a tymi zachodnimi.

Rozejrzyj się na westernguns.fr Mają ogromny wybór czarnoprochowców i na pewno coś dla siebie znajdziesz.
Ceny średnio 3 stówki mniejsze aniżeli tutaj.

Miałem uberti, mam piettę, dużej różnicy na tarczy między nimi nie ma.
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: Terrormachine »

Chciałbym zacząć przygodę z CP.Interesuje mnie rewolwer Pietta 1858 Remington Texas .44.
Niestety mam ograniczony budżet,a ten rewolwer można już kupić za 1150 PLN,nowy.
Czy warto na początek?
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: mironTG »

Na początek wszystko jest dobre. Ja też zaczynam, kupiłem Colta Navy 1851 cal. 44.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: Terrormachine »

Za namową kolegi wybiorę prawdopodobnie Pietta 1858 Remington Army,cal.44.Ma stalową ramę,a nie mosiężną.
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: Terrormachine »

:D No i kupiłem Remika :D
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: mironTG »

No to nic tylko DYMIĆ. 8) :up:
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: Terrormachine »

Wszystko ok :lol:
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: foxrysza »

am
Terrormachine pisze: 07 wrz 2017, 3:29 ....Po odciągnieciu kurka jak do strzału bęben ustawia się osiowo,pobojczyk wchodzi idealnie.Ale jak ociągnę kurek na pierwszą pozycję,tak jak do ładowania,obrócę bęben tak że jest kliknięcie,to nie wejdzie do komory,brakuje mu jakieś 1,5-2 mm...
Mam kolta Army 1860 i też po odciągnięciu kurka do połowy , po obruceniu bębna do kliknięcia nie jest osiowo z pobojczykiem .
Tak ma być !
Po to bębnem możesz obracać żeby sobie go ustawić tak jak pasuje.
REMIK JEST SPRAWNY , NIE KOMBINUJ.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: Terrormachine »

Teraz już wiem,że tak ma być.Rozmawiałem z właścicielem sklepu.Wszystko mi wyjaśnił.Ale dziękuję za wiadomość,potwierdza to tylko że jest sprawny.Poprostu jest to mój pierwszy rewolwer,znajomy mówił że ładuje się po kliku,w poprzednim remiku,który mi wymieniono też można było wprowadzić pobojczyk do komór bębna.Myślałem więc,że tak ma być...teraz już wiem jak ma być.Dzięki.
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: Terrormachine »

Się zablokował...wyjąłem bęben,chciałem włożyć.Odciągnołem kurek wkładałem bęben,kurek się zablokował,ani zwolnić,ani naciągnąć...a oś za cholerę nie chce wejść...pobojczyk wchodzi w komorę normalnie...co jest grane?
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: foxrysza »

W Remiku trzeba nabrać wprawy we wkładaniu i wyciąganiu bębna , to nie zatyczka do długopisu która pasuje jak ulał i nie da się jej założyć inaczej.
Popracuj nad techniką wymiany bębna , trzeba załapać co i jak.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
ODPOWIEDZ