Obrazek

Czarno prochowy co kupić

Dział poświęcony coraz popularniejszej broni czarnoprochowej
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: mironTG »

Ja mam Colta Navy i jest dokładnie to samo. I tak jak radzi ten w kalepuszu ze fajfką. :) TRZA ZAŁAPAĆ CO I JAK. :hm:
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: Terrormachine »

No ale jak to teraz odblokować?Blokada trzyma z dołu,z tyłu popychacz bębna...co zrobić?Kręcić delikatnie bębnem,aż oś wejdzie w otwór bębna?Pewnie jest krzywo,bo popychacz dociska go do lufy.
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: foxrysza »

Jak niechce ruszyć to czas na pierwszą rozbiórkę Remika.
Odkręć pałąk spustu
Następnie śrubę mocującą sprężynę dwupalczastą
A na koniec wszystkie śrubki z lewej strony i je powyciągaj (to osie na których porusza się spust i wszystkie zapadki
Zdejmij okładziny i odkręć sprężynę główną
W tym momęcie już nic bębna nie będzie blokować.

Pamiętaj żeby używać dobrego (w pełni sprawnego śrubokrętu) bo inaczej podrapiesz łby śrub i będzie brzydko wyglądało.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: Terrormachine »

Wystarczyło lekkie pukniecie w bok bębna,nic nie dało naciskanie,pchanie.Ale jak puknalem,to...ladnie wyleciał.Teraz już wiem co robić,jest super spasowany,szczelina 0,05 mm.Żadnych luzow.Ale jest nowy....zobaczymy po czasie...
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: foxrysza »

Mała szczelina cieszy, ale jak będziesz strzelał z Vezuwitu to szybko nagar się zrobi i bęben ciężko się będzie obracał .
Chyba że ma Ci kto kupić (lub wyrobisz sobie EKBP i sam kupisz) Szwajcara, tu problem nagaru właściwie nie występuje.
Po całym dniu strzelania z Szwajcara jest biały nalot jak by się leciutko mąką zapruszył.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: Terrormachine »

No nie to,że szczelina cieszy...ale tak wyszło.Nie upieralem się przy najmniejszej,w zasadzie to mi to "wisiało".Z czasem pewnie się wyrobi.A mam już Vesuwit,Szwajcar cholernie drogi...no cóż,będę czyscil...przecież nie jest to rewolwer za kilka tysi,tylko tania budżetówka,klepana bez żadnej powtarzalności.Co egzemplarz to inne spasowanie,wykonanie.Po kilku latach pewnie będzie rozklekotany...
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: mironTG »

Mój Colt Navy jest z 1974 roku i nic jak do tej pory nie klekoce. Wprost przeciwnie, jak zbyt mocno wcisnę klin to ciężko obrócić bębenek. Nie wiem ile kul już wypluł, tyle że muszkę muszę dorobić nową bo jest zbyt niska.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Terrormachine
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:00
Lokalizacja: Opole

Re: Czarno prochowy co kupić

Post autor: Terrormachine »

Zapewne stara,dobra produkcja.Kiedyś robili to inaczej...teraz wszędzie klepią masówkę...na ilość,a nie na jakość,nie ma powtarzalnej produkcji.Właściciel sklepu w którym kupowałem Remika,przejrzał z 5 rewolwerów zanim wybrał w miarę dobry egzemplarz...m.in.osłona spustu nie była spasowana,odstawała z jednej,albo drugiej strony.Albo i z obu :hm: oraz muszka była krzywa... :zdziwko:
Hatsan 90 4.5mm,Łucznik wz.70,Iż 40,Tex mod.3,Norica mod.83,Lov 21,Haenel 49,Remington 1858 Pietta .44,Kentucky Ardesa pistol .45
ODPOWIEDZ