Obrazek

Sharps Carbine kaliber .54

Dział poświęcony coraz popularniejszej broni czarnoprochowej
FnMilo
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2009, 19:36

Post autor: FnMilo »

excamaro
strzelałeś z tak zwanej popularnie wiagry ,samo malowanie pocisków przy broni czarnoprochowej nie ma żadnego wpływu na zużycie lufy . bo w czasie strzału następują podobne zjawiska ale mocno odbiegające od siebie zakresami współczesna amunicja -duże temperatury i prędkości ; czarny proch małe temperatury i prędkości, i tu właśnie nie ma efektu zaołowienia lufy jak przy współczesnych konstrukcjach ,amerykanie dają np. miedziane miseczki na ołowiaki by proch nie podtapiał ich . http://leeprecision.com/bullet-casting/
Robert
co do komory poszukaj dobrego tokarza w okolicy ,który ma dostęp do dobrej tokarki
tą wadę komory można poprawić bez problemu :D
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 58
Rejestracja: 22 lut 2012, 13:19
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Robert »

Roztaczanie w ogóle nie biorę pod uwagę, nazbyt ryzykowne, w mojej ocenie. W komorze jest przecież zaprasowana tuleja, dość twarda, należało by ją wyjąć, potem na nowo dorobić. Zdecydowanie nie.

Chcę zobaczyć co pokaże się na tarczy :), jak ułożą się przestrzeliny, czy nie będzie trzeba korygować samych przyrządów celowniczych.

[ Dodano: Sob 01 Gru, 2012 22:03 ]
Pierwsze strzelanie za mną. Wyniki poniżej oczekiwanych - przypadkowy rozrzut. Przytrafiły się też 3 niewypały, gdyby nie to że występowały po rozerwaniu tyłu patronu, uznałbym że to wina kapiszonów.
Nie zauważyłem dużego przedmuchu, powinno być widać na filmiku - oczywiście jak jego autor :) go udostępni. W każdym razie wąsy nie opalone, okulary całe :)
Mimo że nie patrony nie są zwijane z nitrowanego papieru, jego kawałki nie zostawały w komorze.
Zamieszczam fotkę tarczy, szału nie ma :maruda: powinienem zmienić sabot na grubszy, lub zmienić pociski.
Załączniki
tarcza dystans 25m
tarcza dystans 25m
Deerhunter cal.45
Remington newarmy cal.44
Gamo Hunter 890 4,5mm
ODPOWIEDZ