Obrazek

Właściciele Crosmana 1377 łączcie się!

Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Właściciele Crosmana 1377 łączcie się!

Post autor: grossus »

Witam.

To aż dziw bierze, że dopiero teraz powstało podforum Crosmana.

Modelem 1377 interesowałem się już jakiś czs, szczególnie, ze szukałem jakiejś pukawki pistoletowej za stosunkowo niewielkie pieniądze a dosyć celną, mocną i nie ukrywając rekreacyjną. Pierwsze wrażenia są stosunkowo pozytywne, aczkolwiek poczekam na testy tarczowe, które niedługo przeprowadzę. :D
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

Mógłby kolega coś więcej napisać, jakieś fotki, na co warto zwrócić uwagę etc.? Mój znajomy się nim interesuje. Wcześniej miał C2100 i mu odpowiadał. Sam jestem ciekaw jak ten pistol strzela, powiedzmy na 20-25m?
Five shots one hole
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Spokojnie, jutro ustawię tarcze na 10m i zobaczymy co potrafi pudełkowy sprzęt. Będzie pełno zdjęć i opisów. 8)
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
mak107
Posty: 86
Rejestracja: 05 lut 2010, 16:16

Post autor: mak107 »

Witam
Tarczki mojego crosa po dorobieniu metalowego zamka i ósemki lufy.
Odległość 8 m (test domowy ;) ), założony laupers 3-9x32 10 strzałów.
Obrazek
Pistolecik bardzo fajny , taki mały werminatorek , raczej nie tarczownik, ale naprawdę wart uwagi.
Hw50s + Leapers 3-9x40
lesny_dziadek
Posty: 27
Rejestracja: 06 lip 2009, 13:37
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: lesny_dziadek »

Hej,

Od nieco ponad miesiaca mam uzywanego 1377, teraz dorabiam sobie drewienko do niego, musze jeszcze poprawic cos w pompce bo po modyfikacjach poprzedniego wlasciciela pompka nie zaskakuje w polozeniu zamknietym tylko odskakuje spowrotem (ale pompuje bez problemu). Jak to rozwiaze to zamowie sobie metalowy zamek. Pistolecik jest bardzo fajny i tani, a jak sie zmieni te ochydne plastiki to naprawde zaczyna cieszyc oko ;)
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Ehh, maiłem porobić testy itp. Jakoś stwierdziłem, że nie ma sensu wstawiać tarczek. Musiałbym go na chrono przebadać najpierw.

Co do samego pistoletu. Jest piękny w swej brzydocie. Na dzień dobry zalecam zmienić sprężynę spustu na słabszą oraz gruntownie wszystko przesmarować. Ja zrobiłem to smarem w spray'u bo nie chciało mi się w drobny mak wszystkiego rozkładać. Kultura pracy o niebo lepsza i wyniki na tarczy również. Pistolet wg. mnie okropnie ciąży na lufę. Oryginalne okładki chwytu nie ułatwiają celowania. Ja dokupiłem do mojego kolbę crosmana i traktuję go jako subkarabinek. Wtedy pokazuje faktycznie co potrafi, bo jest celny. Nawet na słabym jakościowo śrucie na 10 m jest zaskakująco celny. Oczywiście "przyrządy" celownicze wołają o pomstę do nieba i dokładna regulacja szczerbiny to kpina. W dalszych planach mam wymianę zamka na metalowy oraz zamontowanie bardziej cywilzowanej szczerbiny. W przypadku zamka polecam kolegę MJ temat o jego dziele na beżowym.

Stwierdzam jedynie, że wiatrówki w systemie PCA (kilkukrotnego pompowania) już nie kupię. Ma to swoje zalety: brak wierzgania ciężkiego tłoka i sprężyny, możliwość regulowania mocy wiatrówki; ale też potężny minus, wielokrotne pompowanie przed strzałem. Ja po 3 seriach 10 strzałowych mam go dosyć, a pompuję zazwyczaj 5 razy czyli wg danych z internetu około 4J powinno być, co przy pistolecie Łucznik wz 1970 po jednym naciągnięciu sprężyny daje około 3J, HW40/Marksman 2004/Lider 9 jest około 3,5-4J.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

tez mam nie dlubany c1377,i powiem tak,celne to bydle,25m z lupka kandar 3-7x28(bazar) na kosciach na lufie,z kolba robilem 1grosz :D

w planach zamek od MJ,korek systemu z ósemka i końcówka z korkiem(gwint pod tlumik),i otwarte od MJ.

ja tam sie nie mecze tym pompowaniem,w sumie szybko idzie,a na 10 pompach po usprawnieniu mozna 13żuli wydusic :D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
mak107
Posty: 86
Rejestracja: 05 lut 2010, 16:16

Post autor: mak107 »

grossus pisze:Ehh, maiłem porobić testy itp. Jakoś stwierdziłem, że nie ma sensu wstawiać tarczek. Musiałbym go na chrono przebadać najpierw.

Co do samego pistoletu. Jest piękny w swej brzydocie. Na dzień dobry zalecam zmienić sprężynę spustu na słabszą oraz gruntownie wszystko przesmarować. Ja zrobiłem to smarem w spray'u bo nie chciało mi się w drobny mak wszystkiego rozkładać. Kultura pracy o niebo lepsza i wyniki na tarczy również. Pistolet wg. mnie okropnie ciąży na lufę. Oryginalne okładki chwytu nie ułatwiają celowania. Ja dokupiłem do mojego kolbę crosmana i traktuję go jako subkarabinek. Wtedy pokazuje faktycznie co potrafi, bo jest celny. Nawet na słabym jakościowo śrucie na 10 m jest zaskakująco celny. Oczywiście "przyrządy" celownicze wołają o pomstę do nieba i dokładna regulacja szczerbiny to kpina. W dalszych planach mam wymianę zamka na metalowy oraz zamontowanie bardziej cywilzowanej szczerbiny. W przypadku zamka polecam kolegę MJ temat o jego dziele na beżowym.

Stwierdzam jedynie, że wiatrówki w systemie PCA (kilkukrotnego pompowania) już nie kupię. Ma to swoje zalety: brak wierzgania ciężkiego tłoka i sprężyny, możliwość regulowania mocy wiatrówki; ale też potężny minus, wielokrotne pompowanie przed strzałem. Ja po 3 seriach 10 strzałowych mam go dosyć, a pompuję zazwyczaj 5 razy czyli wg danych z internetu około 4J powinno być, co przy pistolecie Łucznik wz 1970 po jednym naciągnięciu sprężyny daje około 3J, HW40/Marksman 2004/Lider 9 jest około 3,5-4J.
Po roku użytkowania mam identyczne przemyślenia , mój jest już z metalowym zamkiem od kolegi Marcina i tylko po chwilowym zachwycie troszeczkę postrzelałem a teraz bidulek sobie leży samotnie nie używany.
Myślę że jedyna perspektywa dla niego to dokładana kolba i mały kolimatorek.
Hw50s + Leapers 3-9x40
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

mój crosik w aktualnej postaci,w zamiarach uzupełnienie jakims drewienkiem tej szpetnej dziury w kolbie,zamek,korek,ósemka,końcówka lufy i tłumik od M.J. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
lesny_dziadek
Posty: 27
Rejestracja: 06 lip 2009, 13:37
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: lesny_dziadek »

Mój crosik jedzie sobie do MJ na poprawe dźwigni po jakimś nieudanym tjuningu u poprzedneigo właściciela (do tego odrazu zamek metalowy i ósemka). Próbowałem sam poprawić ale jak doszedłem wkońcu co zostało skopane to poległem na frezowaniu w metalu nie mam do tego narzędzi :/

A póki co taki teaser z drewienkiem które dłubię sobie do crosika, obecnie jest już bardziej ukształtowane niz na ostatniej fotce i nawet zacząłem polerować 80-tką muszę zrobić fotke najnowsza ;P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po szlifowaniu czeka mnie jeszcze wydremelkowanie chwytu, olejowanie (moze tez bejcowanie aby przyciemnić nieco drewienko...)
Ostatnio zmieniony 11 sty 2012, 10:08 przez lesny_dziadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kyslaw
Posty: 32
Rejestracja: 24 gru 2011, 14:50

Post autor: Kyslaw »

Ja mam trochę mocniejszego brata czyli 2240 i też jest naprawdę ciekawym modelem, lecz widzę, że w obu jest ten sam mankament czyli kiepskie przyrządy celownicze. Dlatego planuje na wiosnę mały tuning mojego crosa ;)
crosman 2240
Awatar użytkownika
gunhed
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2012, 11:33
Lokalizacja: Gałkówek - łódzkie

Post autor: gunhed »

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem c1377
Na ten moment posiadam do niego "firmową" kolbę.
Jeśli fundusze pozwolą to na pewno wprowadzę modyfikacje, ale najpierw muszę trochę postrzelać i oswoić się z nim.

A tak wygląda mój obecny zestaw...
Obrazek

Trochę modyfikacji już zrobiłem, chociaż niewiele widać, zmieniłem sprężynkę spustu na słabszą, "uszczelniłem" łącznik pomiędzy kartuszem, a lufą "ruskim" sposobem, czyli oringi od zapalniczki na łączniku, przedłużyłem i "uszczelniłem" popychacz, oraz wymieniłem szczerbinkę na hatsanową a co się z tym wiąże, musiałem podnieść muszkę no i plastikowy chwyt pompki wymieniłem na drewniany...

Obrazek
Slavia 634 by Hogan + 3-9x40 A0 R/G
Crosman 1377 + kolba - SPRZEDAM
Old china spring pistol...
Awatar użytkownika
Lutoslaw
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lutoslaw »

Bardzo ładnie wygląda. Cieszę się że szczerbinka ładnie pasuje, na moim Hatsanie była bezużyteczna i tylko mnie śmieszyło to całe tfu-glo ;).
Hatsan 95 + Leapers 3-9x40 35yrd + własny tuning
Awatar użytkownika
gunhed
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2012, 11:33
Lokalizacja: Gałkówek - łódzkie

Post autor: gunhed »

Zastanawiam się nad tym, czy by czasem nie wydłubać to tfu-glo... ;)
Slavia 634 by Hogan + 3-9x40 A0 R/G
Crosman 1377 + kolba - SPRZEDAM
Old china spring pistol...
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

a lupki w planach nie masz?
na kościach czy zamek od MJ?
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
ODPOWIEDZ