Obrazek

Kto ma Crosman Remington Summit?

Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Kto ma Crosman Remington Summit?

Post autor: Cortez »

Jeśli ktos ma ten karabinek-proszę o opinię ;) Strzelam już pół roku i mam pewne spostrzerzenia...To,że rozwala lunetki w zestawie-to normalka.Trzeba się dopasowac. :D Ale jak jest z koroną lufy,pod dociążnikiem nic ni widac. Chcę uciąc i dołożyc dobry tłumik.Czy ktoś to już robił?Poza tym chyba śmoc..... :lol:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
mielczar3004
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2008, 10:56
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: mielczar3004 »

Witam ,ma to ustrojstwo.lufę obciąłem,założyłem tłumik samodiełkę.Koronę zrobiłem wiertarką i nawiertakiem-udało się .Skupienie minimalnie lepsze.Wyciszenie - w zasadzie słychać tylko system.Na oryginalnej sprężynie założyłem peta,niedawno padła a druga ma lekko większą średnicę i pet nie wchodzi,szkoda bo było miodzio-żadnych trzaskow i duzo mniejsze drgania.Oryginalna lupka padła po paru paczkach śrutu,teraz jest vomz 8x56 i jest ok.Nie mam chrono ale na nowej sprężynie to bydlę jest chyba ponadlimit.Na starej ,jak trochę siadła miał całkiem fajne skupienie,teraz sieje-wiadomo za duży kop,poczekamy az siądzie.Pewnie troche potrwa, bo strzelam teraz z s400...Nie chce sie z powrotem przesiadać na sprężynę...W zasadzie przeglądając fora mozna stwierdzić że summit to kopia gamo hunter 440.System żywcem zerżnięty, róznice raczej tylko zewnętrzne, no i cena...Przeglądając amerykańskie strony łatwo dojrzeć że tam trzeba za niego dać połowę miej niż u nas...Myślę że tyle jest wart,zważywszy na cenę gamo huntera który nie pachnie ryżem .Pozdrawiam.
crosman remington summit+VOMZ 8x56 ,crosman3576,AA s400+ Leapers 3-9x40 AO R/G
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Witaj,dzięki za odpowiedż.Mój tez siał (pudełkowy-nic nie robiłem)ale okazało się,że to przede wszystkim wina "optyki" w zestawie,bo na początku było aż za pięknie...Rozwaliłem po 150 strzałach pierwszego Center Pointa,po wymianie gwarancyjnej drugiego,wystarczyło 30 :zdziwko: Potem był krótko jakiś emulator,teraz Viper i jest O.K. :D Ale jeszcze nie tak,jak trzeba. mam nadzieje,że po obcince 10 cm i nałożeniu dobrego tłumika (by Wojtan),koronie,etc,będzie nareszcie super.Flaków narazie nie dotykam :bobas:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
mielczar3004
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2008, 10:56
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: mielczar3004 »

Zanim ciachniesz lufę sprawdż energię,ja to zrobilem domowym sposobem,tzn pokleilem kartoniki do kupy i sprawdziłem ile przebiło.Co ciekawe po obcince mimo że sprężyna już troche siadła energia jakby powróciła do stanu początkowego-po wyjęciu z pudełka.Potwierdza się teza że krótsza lufa w sprężnie skutkuje lepszym wykorzystaniem energii.Lufę ciachnałem o 13 cm,tak że po założeniu tłumika mieści mi się w pokrowcu.Część tłumika zachodzi na lufę więc uniknąłem efektu wędki.
crosman remington summit+VOMZ 8x56 ,crosman3576,AA s400+ Leapers 3-9x40 AO R/G
kosmita1993
Posty: 10
Rejestracja: 02 sie 2011, 11:26
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: kosmita1993 »

Ja wczoraj zakupiłem to ustrojstwo w militarii... Wystrzeliłem na razie jakieś 80-100 sztuk Crosman Pointed, lupka trzyma zero (chyba, bo strzelec ze mnie mizerny). Przed chwilą zauważyłem że tłumik się poluzował, minimalnie goni po lufie (jakiś 1mm przód-tył). Tak ogólnie to na początku mały disel, czasem dalej lekko zakopci. Naciąg chodzi raczej ciężko i słychać tarcie sprężyny o prowadnicę (?) albo coś innego. :PP Odrzut raczej duży.

Zastanawiam się czy można coś zrobić z odrzutem, żeby optyka szybko nie siadła (a jak już padnie to żeby nowej z gwarancji od razu nie strzaskać), bo sam celownik wydaje mi się bardzo dobry - nie mylić z wytrzymały. Można do tego karabinka gdzieś zamówić sprężynę z dopasowaną prowadnicą? Może ktoś na forum (woj. małopolskie) umiałby ucywilizować tego rumaka? :)
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Obawiam się, że tylko Senio lub Hogan. U mnie był ideał. Ale koszta znaczne. :maruda:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
kosmita1993
Posty: 10
Rejestracja: 02 sie 2011, 11:26
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: kosmita1993 »

Już prawie tydzień strzelam (poszło ok. 400 sztuk śrutu) no i tak:
1. tłumik (co zauważyłem już kilka dni temu) przykręcony jest dwoma imbusami - wystarczyło dokręcić i już nie lata.
2. Celność jest bardzo dobra. Łapy trzęsą mi się jak cholera a z pozycji siedzącej (łoże oparte o kolano) trafiam czasami w butelkę na 40-50m. (na śrucie crosman pointed)
3. Po dwóch dniach od zakupu postanowiłem poszukać stopera do montażu lunety i nie znalazłem go w pudełku z wiatrówki... W każdym razie może właśnie brak tego czegoś trzyma przy życiu lunetę - ciągle jest jak nowa. :)
4. Montaż jest bardzo miękki. Dojechał po kilku strzałach do końca szyny (brak stopera), myślałem że się zatrzyma. Okazało się że za każdym następnym strzałem rozjeżdżał się na boki... No cóż. Pozostaje co kilkanaście strzałów luzować montaż i cofać go do tyłu... :/

Cortez, można wiedzieć gdzie oni mieszkają? Oraz jaki jest koszt oraz zakres usług?
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Damian, profil Hogana masz u Nas. Poszukaj.
Ewentualnie na Beżowym masz obu. Możesz jeszcze napisać do Alchemika.
A jeżeli montaż Ci jeździ to proponuję miksturkę z kalafonii oraz zmianę śrub na twardsze. Przewierć na wylot i twardsze załóż.
A zresztą koledzy na pewno moją radę poprawią :hihi:
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

To, co dokręcałeś to nie tłumik - tylko imitacja, a dokładniej dociążnik lufy (żeby tak mocno nie podbijała przy strzale). Czy występuje diesel (lufa dymi)? Szyna montażowa musi być odtłuszczona benzyną ekstrakcyjną, a montaz koniecznie z kołkiem stopującym.Wszystko masz tu:

www.airgunservice.pl

Radziłbym pełen tuning + obcinka + tłumik. Tylko spustu raczej nie poprawisz za wiele... ;)

Tu masz cały temat - mój był robiony identycznie.

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=479 ... 66ebe71dfe
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
szakal.aw
Posty: 33
Rejestracja: 19 lip 2012, 18:28

Post autor: szakal.aw »

ja kupilem Remington Summit
i stwierdzilem ze na wszystkich forach gdzie jest ta wiatrowka opisana, ze jest to stara wersja..

nowa wersja nie ma celownika tylko lunete.. do tego jest stoper pod optyke... wiec wiekszosc wad zostala usunieta..

z czasem postaram sie opisywac wady wychodzace ale mam nadzieje ze nie bedzie o czym pisac

mam tylko takie inne pytanie.. jak to jest mozliwe

te wiatrowki maja wypisana predkosc wylotowa 1200fps 1000fps..

ALE sa opisane jako wiatrowki ponizej 17J

z moich obliczen wynika ze :

przy srucie 10.5gr

1004fps = 306m/s = 32J !!
1204fps = 46J !!

a dozwolona predkosc wylotowa i moc to :

223,2m/s = 732,28fps = 17J

wiec jak to jest z ta predkoscia i moca?
Crosmann Remington Summit .177
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

szakal.aw pisze:wiec jak to jest z ta predkoscia i moca?
Wszystko zależy od tego jakim śrutem strzelasz (o jego masę) a producenci/sprzedawcy zawsze lubią ubarwić opisy ;)
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

szakal - przesadziłeś z tą "szmocą". W polsce sprzedaje się Remingtony 1000fps, jeśli istnieje wersja FAC 1200fps - to może na rynek amerykański. Owszem nowy, z pudełka na ogół diesluje i facuje, ale nie jest to zazwyczaj więcej niż 20J. Po cywilizacji do 15J, można strzelać, ale spustu raczej nie poprawisz - chyba, że zamówisz specjalny KIT tuning do Gamo 440.

P.S.Pisząc "celownik" mieliśmy na myśli właśnie lunetę w zestawie, remington raczej otwartych nie ma.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
szakal.aw
Posty: 33
Rejestracja: 19 lip 2012, 18:28

Post autor: szakal.aw »

Wiec spotkalem sie z Qbusiem..

Mierzylismy na jego Chrono i wyszlo przy srucie 8,64gr. predkosc 270m/s i 20,4J

i to po wystrzale juz jakis 800szt. srutu.

Wiec z przy 10,5gr. ta moc jest jeszcze wieksza a takim strzelalem.

Militaria oczywiscie umywa rece od tego.. oddac do serwisu gdzie bedzie pewnie przycieta sprezyna albo zamiana na jakies inne bebechy jak to nie raz o takich praktykach juz czytalem, nie chce

Chce zeby zwrocili mi pieniadze za nia ale juz widze ze to nie bedzie takie proste!

Tylko jeszcze czekac az rozwali optyke ktora juz szwankuje bo nie mozna ustawic zera zmienic je na inny dystans i powrocic na tych samych ustawieniach spowrotem. o duzym bledzie Paralaksy juz nie wspomne.

do tego sprzedali mi ostatnio dwa rozne rodzaje srutu jeden z nich to disluje jak cholera po strzale nawet przeswitu w lufie nie widac!
Crosmann Remington Summit .177
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

A ja wcale nie mam zastrzeżeń do mojego ryżowego Remingtona, wali jak złoto, optyka jeszcze działa chociaż już jedna luneta padła ale nie z zestawu. Nie jestem wielkim znawcą, lubię sobie popukać. Mam zamiar zrobić PET-a jak to nazywacie i nowe drewienko. Remik jest faktycznie mocny, do spustu idzie się przyzwyczaić. Ale wiecie sami, jak się jeździ Maluchem a potem czymś co ma 100KM to maluch BEEEE. Tak jest i ze strzelaniem co mam to chwale a jak kupię coś z PCP to i tak sentymentalnie Remik zawiśnie na ścianie :D
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

mironTG pisze:Ale wiecie sami, jak się jeździ Maluchem a potem czymś co ma 100KM to maluch BEEEE
Dokładnie tak jest w tym hobby. Jak miałem Crosmana Quest 800 to nie rozumiałem dlaczego ludzie marudzą i proponują mi kupno czegoś innego. Potem było pierwsze pcp i wielkie zdziwienie, że ja jednak potrafię w coś trafić :D Dalej historia jest długa......
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
ODPOWIEDZ