Obrazek

Crossman Inferno 4,5mm

Majki
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2016, 9:51

Crossman Inferno 4,5mm

Post autor: Majki »

Witam,czy warto kupic ta wiatrowke? aktualnie posiadam chinke i hatsan 90 sas quatro,hatsan zostal tylko dociazony,nie bardzo mi sie podoba,jest ciezki i malo celny + lunety siadaja. Crosmanem strzelac bedzie tez moja dziewczyna :) prosze o odpowiedz,pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Nie warto.
To co masz wydać na Crossmana wydaj na tuning Hatsana i będziesz zadowolony.
Harnaś po poprawkach trafia w paczkę zapałek na 50m 10/10 i za kwotę jaką kosztuje raczej lepszego sprzętu nie kupisz, więc kupowanie gorszej wiatrówki mija się z celem.
I zacznij pisać po Polsku. :cisza:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Majki
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2016, 9:51

Post autor: Majki »

myślisz,że ten crossman pudełkowy będzie gorszy od hatsana pudełkowego? czy tuning poprawi mi celność?śmieszne :D teraz na 30 metrów cieżko mi trafić w butelkę 1,5l,a z chinki trafiałem częściej niż z hatsana,stąd to pytanie o crossman inferno...czytalem wszystko na temat hatsanów,wybór padl,lecz bylem pewny,że pudełkowy hatsan nie będzie aż taki kiepski! :(
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Po tuningu zmienisz zdanie ;)
Majki
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2016, 9:51

Post autor: Majki »

ile taki tuning kosztuje? pytałem w sklepie ceukas to powiedzieli,że max 250 zł,wtedy wiatrówka była nowa,teraz już wystrzelałem jakieś 3k śrutu,wiec nie wiem czy nie będzie trzeba wymieniać spreżyny uszczelek itp...
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Ale to właśnie wchodzi w zakres tuningu. Rozebranie, wymycie, dorobienie nowych prowadnic, sprężyny, uszczelki, wypolerowanie elementów spustu, korona lufy a na koniec przesmarowanie i poskładanie.

[ Dodano: Pią 29 Kwi, 2016 13:15 ]
Wejdź na str. www.dębowewiatrówki.pl lub www.superwiatrówki.pl , tam znajdziesz nr. telefonów do chłopaków. Zadzwoń, pogadaj i działaj :)
Majki
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2016, 9:51

Post autor: Majki »

a jest jakaś gwarancja na to? i czy to pewne żródła,na wiatrówkę mam 2 lata gwarancji,nie chciałbym aby przepadła :)
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Chłopie :hihi: dzwoń i się gwarancją nie przejmuj. Gdyby to nie byli odpowiedni ludzie, to nikt by Ci nie proponował tego.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Wielki Stwórco!! Demiurgu!! MOCY Wszechobecna!! (gwiezdne wojny obglondam..) Jakim CUDEM pudełkowy Hatsam może być gorszy od tuningowanego Chinola?!
teraz na 30 metrów cieżko mi trafić w butelkę 1,5l,a z chinki trafiałem częściej niż z hatsana
Masz za dużo MOCY w Hatsanie, ponadto bez tuningu i doświadczenia..\
A standardowy chinol wyrabia max 2/3 MOCY Hatsana więc dlatego łatwiej.. :zalamka:
Chopie, poczytaj forum, zobacz co ludzie robią z Hatsanami jak z tego strzelają.. 8)
30m dla Hatsana to cel ok 5pln MAX pod warunkiem że masz qrewski błąd paralaxy i nie umiesz sobie z tym poradzić..
PET `a zostaw sobie raczej na 70m.

A wracając do pytania :
myślisz,że ten crossman pudełkowy będzie gorszy od hatsana pudełkowego?
W całej rozciągłości, rozszerokości a przede wszystkim rozgrubości.
Cyhoćby tej 1 element - zmienia wszystko: Spust Quattro ( zerżnięty z najlepszych spustów ) regulowany na "pierdnięcie komara" i podatny na poprawki.. pozwala strzelać powtażalnie i celnie.
No.. TXa czy HW z tego nie zrobisz.. ale możesz z nimi powalczyć.
A poza tym..
Żeby Ci się tak nie stało: Obrazek
A mpoza tym, to raczej poczytaj najpierw forum, bo tu akurat możesz się czegoś ciekawego dowiedzieć bez molestowania wszystkich o odpowiedź na zadane po raz setny pytania.. ;)
Ps.
2 lata gwarancji.. :hm: To ja jednak bym się pomęczył.. a potem dopiero coś zrobił, jak się gwarancja skończy.. i zapuścił długą brodę w między czasie coby było se w co pluć.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

:hihi: Piotruś, ale to nie z nadmiaru mocy :lol:
Majki
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2016, 9:51

Post autor: Majki »

Panie Piotrze,chinka nie była tuningowana ani przesmarowana jak i również hatsan. Z tego co mi sie oczytało to crossman to produkcja USA i chodziło mi o to czy crossman inferno pudełkowy będzie lepszy od hatsana pudełkowego :) przeczytalem forum,wszystko na temat hatsana i w ogole,wybór padł na hatsana tylko dlatego,że ktos napisal że kop hatsana porównywalny jest do broni palnej,wiec kupilem,niestety teraz mi ten odrzut nie pasuje :D siewnik na tarczy z podpórki straszny,kupiłem różne rodzaje śrutów,extac idt.itp. z extac nie strzelam,ponieważ strasznie "jęczy" mi wiatrówka cos podobnego jakbym na sucho strzelał,najlepiej i najciszej z tomitexa szpic,próbowałem też lżejsze i cieższe śruty...aż w końcu sie załamałem...
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

O Wielki Śrutowniku!! Widzisz i nie grzmisz.. :zalamka:

Crossman Inferno nadaje się do wrzucenia w inferno.. :)
BĘDZIE gorszy od pudełkowego Hatsana.
Nie wiem jak strzelasz z podpórki - jak po prostu opierasz na czymś karabinek to będzie siał, choćbyś kupił najdroższego sprężynowca na Świecie i to po tuningu.
Tomitex to szmira nie nadająca się do strzelania.
Wiatrówka nadaje się do rozbiórki i oględzin, a potem do wymiany zajechanych (przez Ciebie) elementów.
Exact nie extac .. chyba że extac to jakiś nowy rodzaj śrutu o którym nic nie wiem..
Weź poczytaj, pooglądaj tarczki chłopaków a potem zrób jak Ci Janusz radził.
I daj se spokuj z tymi Chinolami.
Jeansy se qp z chin.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Majki
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2016, 9:51

Post autor: Majki »

haha no tak :D żle napisałem wybacz :) zrobie jak podpowiadacie,a co do lunety leapers 3x9x40 aomdts z chin za 55 dolarów w PL kosztuje jakies 500 zl. warto zamowić z chin ?
Awatar użytkownika
limak000
Posty: 226
Rejestracja: 21 cze 2015, 21:16

Post autor: limak000 »

Kolego, ulżę CI cierpieniom i przyjmę za darmo tego ch*jowego hatsana :)
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

:hihi:
ODPOWIEDZ