Obrazek

Crosman 2100 i C11 -coś dla dzieci i Taty :)

ODPOWIEDZ
javiki
Posty: 44
Rejestracja: 08 sty 2016, 11:06
Lokalizacja: Brzesko -małopolska

Crosman 2100 i C11 -coś dla dzieci i Taty :)

Post autor: javiki »

Uwaga -taki sam temat założyłem na innym forum -jeśli ktoś uważa że zbędny tutaj -to zaraz usunę-ew można usunąć-zrozumiem to.

W związku z tym ze dzieci podrosły -przyszła ochota zachęcić je do strzelectwa.
Dzięki poradom tego forum zakupiłem Crosman 2100 z lunetką Kandar 3-7x28 (lunetkę mi odradzano).
Wnioski po pierwszych dniach:
-absolutnie genialna zabawa dla dzieci starszych -11 lat i w górę - broń lekka, bezgłośna i bezodrzutowa. Niestety córa 9 lat -dla niej za duża -kolba na ramieniu bo inaczej nie widzi w lunetce. Wiem że to nieprawidłowo-ale lepiej tak niż wcale :)
- absolutnie wspaniała zabawa dla Pań -zalety te same co u dzieci.
- 3 pompnięcia wystarczają na strzelanie do 60m -zero zmachania się po 200 strzałach :)
- syn 11 lat może spokojnie strzelać z ręki -podparcie tylko dla lepszej celności
- wadą jest trochę za głęboki zamek do śrutu -często wpada mi tył/naprzód- ale idzie się przyzwyczaić (za to przy strzelaniu z BB to fajne rozwiązanie bo przeładowujemy płynnie z magazynka )
1 dzień strzelanie dla zobaczenia (temp -5st)- na ok 15m celność bardzo dobra do tarczy butelek (nie mówimy tu o skupieniu a o zabawie)
2 dzień strzelanie w lesie (temp -6st) na ok 18m

1-na 18m 2 pompniecia zw zupełności wystarczają do dziurawienia puszki po brzoskwiniach-ze śrutu JSB Exact-kulisty łepek.
Obrazek
2- Statyw od aparatu jest idealną podpórką dla dzieci
Obrazek
3- daj kobiecie lekką, bezodrzutową broń w łapę-i już strzela więcej niż Ty
Obrazek
4- na 60m puszka od piwa jest przebijana na 3 pompnięcia :)
Obrazek

3 dzień strzelanie na 22m w hali (temp -7st -na zewnatrz wiatr i odczuwalne z -20)
Na 2 wiatrówki Mój Crosman 2100 i kolegi AirMaster 300 4,5 mm z lunetką Lider 3-9x40E
Obrazek
dzieciaki ze statywu-dorośli z okna :)
Widok na strzelnicę :)
Obrazek

Skupienie
Obrazek

Młodsza latorośl -9 lat i daje radę-strzelanie tzw ZOMBIMODE -czyli kolba na ramieniu :)
Obrazek

W centrum cele :)
Obrazek

Starszy i kolegi BROŃ
Obrazek

A tu problemy z ciężarem :)
Obrazek

Poszło ok 300 śrutów.... Kupiłem raptem 3 dni temu i paczki śrutu już nie ma .... zostały tylko ostre. A na jutro dzieciaki już sobie wymyslają cele.
Z uwag - wiatrówka Prawdziwa -za CIĘŻKA, za Głośna, za duży odrzut -a lunetka 40 -za duża- dzieciaki nie były w stanie ogarnąc-za to Tata płakał jak oddawał z rąk....
Dzień kolejny.
Zima na całego -10st. Na szczęście znów hala a nie las :) Dzisiaj skromniej tyylko 2 godzinki strzelania z przerwa na goracą herbatę :) Raptem ok 200 śrutów na 3 dzieciaków :)
Synowi się spodobało strzelanie z AirMastera -i tylko z niego strzelał. Znalazł sobie dobrą pozycje i skutecznośc na 20m do puszek -100%. Już stwierdził że on by chciał taką WIĘKSZĄ WIATRÓWKĘ...Szybko to idzie :)
Obrazek

Za to córa znalazła sobie swoją pozycję-też skutecznośc 100% - 20 strzałów 20 puszek....
Obrazek

Gdy Ona strzeliła z AirMastera z podpórki to, ponieważ nie zapiera kolby o ramię, cofnęło o 2cm...nieźle :)
Kolejne strzelanie bez zdjęć. Późna godz -dośc ciemno już było-temp 3st.
Pomysłów dużo-skończyło się na masakrowaniu puszek :)
Dzieciaki coraz lepiej strzelają-celniej i ustalają cele.
Puszki tylko fruwały :)
śrut Crosman Point.
Ciekawostka.
1 pompniecie na 20m -puszka dostała i się przewróciła.
2 pompnięcia- przebita
3 pompnięcia pierwsza na wylot -druga wbita.
Więcej jak 3 nie było stosowane.
Na mojej lunetce x7 na 20m widać nieostro-celowałem w korek od butelki. Postawa stojąca, bez podparcia. Za 2 razem kapsel dostał.
Córa pozycja klęcząca- 100% celności -tzn za kazdym razem puszka dostała-tylko że tam stało ich ze 20-więc ...:)


No i przyszedł śrut -bo już zaczęły się braki - ponad 800 chyba już poszło....Szybko to idzie :)
Przyszedł KTK zwykły i płaski i Browning płaski-chodzi oczywiście o tarczę :)
Za to przyszedł tez montaż. No i to jest najfajniejsza część-jak to można sobie samemu na własne życzenie pogorszyć...
Idea była taka ze lunetka idzie niżej i będzie cofnięta-co spowoduje że córce będzie łatwiej ...
1 zonk -ta lunetka ma montaz na stałe-tzn nie da się rozkrecić żeby wyjąc lunetkę.... No nic-próbowałem podważyć-pękło....Spoko spoko-mamy nowy montaz- wszystko pasuje. No nie do końca. Montaż jest na lunetkę 1" -a tu jes mniej.... Szlag. No nic- jakas guma i się zrobi. Cofnąłem lunetkę ile się dało -nawet spoko to wyszło. Wstępnie skręciłem. Wołam córę.... I DU......Kur.. i w ogóle zgrzytanie zębami. Niby jest ok-może kolbe do ramienia, może patrzeć przez lunetkę...ale nie utrzyma wiatrówki. Zły środek ciężkości i tyle. A Ona chciała sama....Więc wracam do ustawienia z początku, przestawiam wszystko.. niestety szczerbinka przeszkadza. Odkręcam ją. Lunetka podobnie jak była. Tyle że ..no własnie - tyle że teraz wszystko przestawione i zobaczymy co będzie... Może w sobotę mi się uda przestrzelać do ustawienia...Tyle że teraz lunetka jest niżej-i nie wiem czy to badziewie da się ustawić..... Chciałem polepszyć...


Poszedłem na halę -kulochwycik na 20m. Drobne 0st ale diabelnie zimno. 1 strzał-i nie wiem gdzie poleciał śrut.... Crosman Point.
No dobra. Duży karton. Strzał-jest ślad. W sumie 7 strzałów i było w miarę 0. W miarę bo pozycja jakaś klęcząca-podpórką było coś co się kiwało... Ale powiedzmy w miarę w celu.
Teraz kulochwycik. Pozycja stojąca swobodna. 10 strzałów. no 4x5cm... Ogólnie znosi mi na prawo. Ale tu już bym musiał miec porządne stanowisko do zblokowania wiatrówki. Druga seria Browning Flat - 4x4cm -tu bliżej 0. Tarczka mi radości nie daje-ale nie jest źle. Oczywiście wszystko na 3 pompnięcia. W sumie do 5 to jeszcze ma sens-potem coraz ciężej.
Kolejna seria-na szybko. Takie 3 pompnięcia-załadowanie, przyłożenie-wstrzymać oddech-strzał-3 pompnięcia itd. Po 10 strzale ... zmęczony byłem :) 5x5 skupienie.... W sumie to przypomniałem sobie czemu niewyraźnie widzę...niekoniecznie lunetka-mam wadę wzroku...powinienem nosić okulary..... Ale że wada niewielka-to nie noszę-ale na takie strzelanie.....No nic-pół godziny zabawy było.
Może w weekend uda się dzieciaki wyciągnąć...

Dzisiaj miało być strzelanie -ale nie wyszło... Deszcz pokrzyżował plany. Hala dziś niedostępna :(
Po 15 wyszedłem sam postrzelać do puszek. Znalazłem ciekawe miejsce- lekko pod dachem a w oddali słupki-ok 2m wys- na których mogłem poustawiać puszki. Słupki były w odl 30,35, 40,45 i 51m -mierzone dalmierzem laserowym :)
Puszki ustawione pionowo. Strzelanie na 3 pompnięcia. śrut KTK kulisty. Pozycja stojąca swobodna.
30,40 m bez problemu-podniesienie na lunetce na cały cienki krzyż. Niestety na 50m trzeba było podnieśc o cały cienki krzyż i jeszcze drugie tyle około-a że nie ma żadnych znaczników to..na czuja...No i w pionową za 3 razem trafiłem. Wszystkie puszki przebite na wylot.
No to trudniej-poziomo puszki-strzał w denko.
30m- za 2 razem.
40m -za 1 razem
50m.... po 6 strzale -pompowałem 5 razy -wtedy po 2 razie trafiony. Po 10 strzałach na 3 pompnięcia zaczęło mi się udawać trafiać -ale to jest loteria-brak dotów -możliwości łatwego ustawienia lunetki- po prostu loteria.
Puszki na 30 i 40m przebite-na 50m -lekko wgnieciona. Na 50m po 5 pompnięciach- tylko ślad -nie przebiło.
Zrobiło sie ciemno-pora wracać-ale fajna zabawa była. Dzieciaki niestety nie mogły iść.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2016, 7:10 przez javiki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Brawo :D
Nie :D :D przejmuj się niczym tylko strzelajcie :D (zwłaszcza moim marudzeniem :D )
Strzelectwo to wspaniały czas na spędzenie czasu z rodziną na świeżym powietrzu
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
javiki
Posty: 44
Rejestracja: 08 sty 2016, 11:06
Lokalizacja: Brzesko -małopolska

Post autor: javiki »

Czekałem na możliwośc zakupu wiatrówki dłuuugo. Żona jest przeciwnikiem broni w domu. Ale jak już dzieciaki zaczęły grac w Fallouta i tylko snajperką -to pomyślałem ze już pora.
Założenie jest takie ze nie wiem co będzie za jakiś czas. Czy się zachęcą czy nie. Stąd -coś lekkiego i taniego. Jak widac dla córki nawet taka lekka wiatrówka jest za ciężka -ale daje rada sama :) Gdyby tu była jakaś strzelnica, kółko -gdzie mieliby ciepło i powtarzalne warunki -myślę że było by inaczej. Na razie zachęcam. Wiem że dobrze zrobiłem że nie brałem czegoś dużego- bo by nie było tyle zabawy. Jedynie mogłem wziać Iżyka mp-61 z bocznym naciągiem -bo tez podobno lekki -ale łatwo się naciąga. I tu już syn sam by dał radę. Crosmana 2100 syn z trudem daje radę 3 razy napompować.

[ Dodano: Pią 15 Sty, 2016 08:23 ]
Budżetowy spinerek gotowy. Łyżki i kilka innych cudów podwieszone. Zobaczymy czy się nada. Uruchamiam kontakty na figurki Silhuette - może coś wymodzę :) A jak nie to se sam robię- prostokąciki o zbliżonych wymiarach i tyle :) Zobaczymy co w weekend się uda zdziałać :)

[ Dodano: Sob 16 Sty, 2016 20:14 ]
Budżetowy spinerek działa :)
Łyżka stołowa i łyżeczka mała-genialne- nie ma śladu po uderzeniu śrutu na 20m
Pozostałe elementy były zrobione z ..dekielków z konserw-stosunkowo miękka blaszka z uchwytem-lekkie modelowanie-i mamy spinerek :) Niestety na tej blaszce sa wgiecia-więc to nie będzie coś na długo:)
Z uwag- snajpera ze mnie się nie zrobi :) Z Pozycji stojącej swobodnej na 20m cel 7cm trafiony w 80%, łyżka 4x7cm -już tylko 50%, łyżeczka mała 3x4cm i mniejsza 2,5x3,5cm -już co jakiś czas :( Z pozycji klęczącej-ale bez oparcia kolana o podłoże-bo śnieg- dużo lepiej :)
Dzieciaków nie było-zaczęły się ferie :)

[ Dodano: Nie 17 Sty, 2016 17:30 ]
Dzisiaj spacerek i małe strzelanko- spinerek 6x7cm i 4x7cm (łyżka stołowa)-odl 20m.Pozycja stojąca swobodna. I trafiam albo i nie...No cóż... Ale szukam-może z lunetką coś nie tak -fakt że wczoraj było święto Portera Bałtyckiego- i 3 wypiłem... Ale żeby aż tak...
No nic-zmniejszyłem odl na jakies 13-15m. Jak już na lunetce znalazłem swój punkt (w poziomie ok-pion był do odszukania) to było bardzo miło-większość w celu :) Musiałem podnieść na koniec cienkiego krzyża -i 90% skuteczność. Niestety spinerek z cienkiej blachy z tej odległości-śrut KTK płaski i grzybek- podziurawiony na sitko :) A były tylko 3 pompnięcia... Bez dzieciaków- bo odsypiały wczorajsze nocne oglądanie filmów..do 2.30 :)

[ Dodano: Sob 30 Sty, 2016 21:03 ]
Dzisiaj strzelanie na szybko. Dzieciaki po chorobie-ja też. Pogoda-jak na styczeń masakra-w południe 16stopni... Byliśmy w lesie na spacerze a potem poszliśmy postrzelać. Figurki ustawione na 17m -figurki czyli różne żołnierzyki i zwierzątka...To była masakra :)
Niestety wiało straszliwie. na 3 pompnięcia celnośc słaba. Więc jechałem na 5-i było ok :)
Potem zrobiłem sobie test silhuette...czas 10 min na oddanie 20 strzałów...No tak ale nie w PCA jak mam po 5 pompek...przy 3 linii czas się skończył :(

[ Dodano: Sob 06 Lut, 2016 18:47 ]
Po dzisiejszym strzelaniu- do Silhouette jeszcze troszkę nam brakuje. Na 20m do figurek o wys 40mm celnośc 50%. Ale na 15m już prawie 90%. Za to żołnierzyki z plastiku po jednym strzale pryskają w niebyt. Figurki z elastycznego tworzywa-znosza to dobrze :) Ta kózka (z szopki) ma w sobie 4 śruty-ale śladu nie ma że dostała :) Puszka była do zabawy-poszły dziś 3 :)
Obrazek

[ Dodano: Nie 07 Lut, 2016 20:36 ]
Dzisiaj z synem strzelanko na 15 i 25m. 2 puszki i 1 figurka nie wytrzymały. Z ciekawostek- mierzyłem chronem z telefonu- wyszło że na 3 pompnięciach mam ok 7J a na 5 ok 10. Przy czym był spory wiatr. Za to tarczki nam nie idą-figurki i kapsle strącamy jak chcemy-a tarczki..siejemy we wszystkie strony :)

[ Dodano: Nie 14 Lut, 2016 21:44 ]
Dzisiaj. Początek dnia- wypad do sklepu w celu ustalenia jaki pistolet na CO2 byłby sensowny. Sensowny okazał się Makarów- -ale tak na ledwo, ledwo, i Crosman C11 -tu był ideał-córa chwyciła i strzelała na sucho-broń dla niej :) Niestety wiele innych modeli po prostu ma za ciężki spust i nie była w stanie oddać strzału :(
Potem strzelanko z naszej wiatrówki. Córce znudziło się strzelanie na 15m -i ustawiliśmy puszki na 30, 40 i 50m. Pompowane na 5razy- strzelała na wszystkie dystanse-skutecznośc 100 % -oczywiście z podparcia-wiatrówka na statywie :) Syn wolał bliższe cele -żołnierzyki szły w drobny mak... na 15m. Ja wolałem mniejsze figurki -no i mniej uszkadzające się :) Piękny wiosenny dzień na strzelanie :)

[ Dodano: Sro 17 Lut, 2016 17:47 ]
Dzięki pomocy Roberta green_thunder -udało mi się dobrać coś pod córke. Bardzo dziękuję za rady i pomoc.
Przyszedł pistolecik Crosman C11 -taki gift :) Fajnie że córa daje radę nacisnąć spust-choć nie całkiem swobodnie. Dzieciaki na 10m sa w stanie spokojnie trafić w puszkę, ja strzelałem w puszki-prawie 100% i w małe figurki -tu juz ciężko o powtarzalność. Ale da się trafić :) Na 20m w puszke -1-2 razy na magazynek :( I to tylko jak nowy nabój :)
Co do samej zabawki -to ..zabawka :) Plastik, zero mocy-zero prawdziwości. Nie widać czy już się skończyły kulki w magazynku. No i do tego na każdy magazynek -18kulek-przynajmniej 2 razy brak wystrzału albo wychodzi magazynek-jakby kulki się zacinały. Wystrzeliliśmy 3 naboje. Na każdym naboju ok 90-100 kulek-przy czym ostatnie 36 to już słabiutko-tzn na 10m trzeba kombinować.
Z 7 metrów było super- córa zrobiła z 2 puszek... nawet nie sitko a kawałki blaszki :) No i zapas puszek diabli wzięli :(
Córa i strzelnica
Obrazek
Syn i jego pozycja strzelecka
Obrazek

[ Dodano: Sro 09 Mar, 2016 10:35 ]
No i będę męczył -pewnie bardziej siebie -ale juz córa była chętna :)
Obrazek

Kolejny dzień- córa mnie wyciągneła. Strzelała z C11 - do figurek na 10m... Byłem w szoku. celność ok 50% -ale strąciła na jeden magazynek 8 figurek -od 5x6cm do takiej 2x3cm :) No a potem z c2100 strącała wszystko do 20m :)
Spodobał się jej kurczak na 12m - spadał co strzał:)

i kolejny...
Mała przerwa na kawę.
Kulochwyt tarcze i 6m + pistolecik C11 i jego BBs. Strzelanie tarczowe -pozycja stojąca.
W trakcie okazało się ze mam 2 tarcze juz raz strzelone-ale zaznaczyem gdzie był strzał. Dla mnie wyniki bardzo fajne :) Póżniej strzelanie na 5m i 4m. Ogólnie z 1 bombiczki Umarex wyszło 7 magazynków powtarzalnych- -może ostatnie 5 strzałów było słabszych -133 strzały -realnie 120 wydaje się że identycznych-z tym że końcówka była na 5 i 4m.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i masakra
Obrazek

[ Dodano: Czw 24 Mar, 2016 18:02 ]
Dzisiejsza zabawa.
Najpierw C11
Cele w odległościach od 6m do 20m- figurki w odl ok 8-10m. Ogólnie wszystko spadało. Dopiero powyżej 15m było gorzej.

Strzelnica
Obrazek

Puszki w odległości 10 i 13m -każda dostała pełnym magazynkiem -100% trafień. Puszki do utylizacji...
Obrazek
Potem była C2100. Strzelanie do fugurek Sihluette -na 20-30m Wszystko spadało. Na koniec spinerek -kręcił jak szalony :)
Obrazek

[ Dodano: Nie 27 Mar, 2016 15:57 ]
Święta więc ..mamy trochę zabawy.
Obrazek

Postawa zasadnicza
Obrazek

Skupienie
Obrazek

Pistolecik
Obrazek

[ Dodano: Sro 06 Kwi, 2016 21:39 ]
Ostatnie strzelania z C11.
C11 dystans 15m do denka puszki po browarku. 2 magazynki po 18 strzałów - 100% trafień. Była na gałęzi więc po trafieniu bujała się stąd trafienia w bok.
Obrazek
na 20m strzeliłem do 2l. Butli po coli. Też większość w celu. Pierwsze 3 obok bo celować na 20 m muszę na czuja - ustawiam oś a potem podnoszę lufę w górę...
Pojawiły się też nowe cele -muszle od winniczków -o dziwo bardzo wytrzymałe :)
Obrazek
Następnego dnia
Chciałem potarczowac. Ustawiłem tarczę na 8 m i cały magazynek...siewnik No ale skupiłem się i coś wyszło. To druga tarczka -pierwszej nie pokażę :) ale wszystko w tarczy :)
Obrazek
wbite kulki w pień - co prawda martwe drzewo ale robi wrażenie...
Obrazek

A potem puszka...2 magazynki -też 8m
Obrazek
na koniec 10 muszelek od 6 do 10m tylko ta ostatnia na 2 strzał :)

[ Dodano: Nie 10 Kwi, 2016 18:15 ]
Z dzisiejszego strzelania C11. Miałem do tej pory kulki BBs 4,5mm srebrne Umarex i RealHunter- celność bardzo dobra. Teraz zakupiłem Golden Devils -takie miedziowane. Masakra. O ile puszka na 10m jeszcze daje radę-to muszle ... sa mordęgą. Zero powtarzalności. Jak do tej pory na 10m -10muszli 10 strzałów-to teraz 10 strzałów i 5 trafień...Dla mnie porażka.

[ Dodano: Czw 14 Kwi, 2016 08:10 ]
Podoba mi się krótka wiatrówka i uniwersalność. Idę z dzieciakami na rowery-ćwiczą do karty rowerowej. Więc wziąłem C11, reklamówkę z przenośną strzelnicą - kilka metrów dalej wlazłem między kilka drzew-rozwiesiłem strzelnicę..Oni ćwiczą-tata ćwiczy :)
Niestety polskie realia- mogłem strzelnicy nie brać-puszek i butelek pełno wszędzie :(
Co do celności-goldeny są do bani. Figurka Muflona na 10m -70% trafień-gdzie wcześniej było 100%. Kurczak na 6m to samo... Puszka pionowa na 10m nie zawsze trafiona. Znalazłem w innym pudełku trochę srebrnych -2 magazynki. Od razu inna celnośc. Kurczak 6m -5 strzałów -100%, muflon 12m -5 strzałów -4 trafione. Puszka na 12m 100% trafień. No nic trzeba zamówić gaz i srebrne kulki.
Swoją drogą to nie chciałbym się tak bawić palną (albo inaczej -chciałbym być tak bogaty żeby tak się palną bawić :) ). Magazynek 18szt -strzelanie dynamiczne w 15 celów rozmieszczonych na różnych odleglościach i wysokościach-to moment ....Jakbym za kazdy płacił 1zł... to wczoraj poszło 260 strzałów.
Kolejna ciekawostka. Na Umarexie -gazie - wystrzelane 7 magazynków -czyli 126 kulek. Ostatni magazynek zdecydowanie gorzej leci. Ale kulki choć słabsze -jak trafiają puszkę na 10m to ją nadal przebijają. Tyle ze jak normalnie celuję na 10m to zgrywam muszkę i szczerbinkę i ciut unoszę wiatrówkę -tak że cel znika (celuję nad) -co dla paraboli lotu jest ok. Ale jak się kończy gaz- tak od 100 strzału to muszę celować pod -i końcowe kulki to tak sporo pod-bo kulka wylatuje w górę...Nie rozumiem tego.

[ Dodano: Czw 05 Maj, 2016 12:15 ]
Ciepło się zrobiło -kolejne strzelania. Niestety kulki i gaz do C11 się skończyły.
Wyjąłem C2100 -ale musiałem ustawić 0 w lunecie. Trochę zabawy było-ale w miarę jest. Teraz jeszcze ustawienie w pozycji podpartej-bo na razie na swobodnej działałem :)
Małe podsumowanie.
Pistolet Crosman C11- tania zabawka. 7500 kulek wystrzelonych. Jak na razie bezproblemowo. Na pewno nie kupie nigdy więcej tych złotych kulek Golden Devils -masakra -ot postrzelać-ale nie żeby wycelować.
Na weekend powinny przyjść srebrne -to zobaczymy co sie bedzie działo :)

[ Dodano: Sro 11 Maj, 2016 07:36 ]
Zakupy zrobione -BBS Umarex srebrny i gaz Umarex :)
Zdecydowanie śrut srebrny Umarex bbs -to jest to. W moim C11 na 10m połozona puszka browarka-2 magazynki 100% w denko. Na 10 kijkach 10m -umieszczone duże muszle od winniczka - 12 strzałów -wszystkie trafione. Figurka kurczaka silhuete 30mm wys - 100% trafień w 12 strzałach ( figurkę mam 1 więc po każdym strzale idę ją postawić)
Na 10m tarcza 14cmx14cm -wszystko w tarczy- siane co prawda dość mocno-ale to wynik strzelca co to magazynek 18 kulek wystrzeliwuje w 30s :) Znów można się bawić.
No i nowa zabawa - plastikowy koreczek pływał po kałuży korek od PETA -taka typowa zakrętka od butelek 1-2l z wodą i napojami. Strzelaliśmy z córką tak żeby strzelić tuz za nim-zeby go popchnąc. Jak już był dośc daleko-2 strzały i córa go zatopiła-min 6m :)

W sumie wystrzelane z C11 ponad 7500 kulek :) Na razie brak uwag. Do 10-15m celne sylwetkowo. Puszka po browarku na 15m bez problemu do strącenia powtarzalnie.
Na uszczelkę przed każdą bombką z gazem psikane smarem, całośc psikana co ok 1500, i co ok 2tys używany gaz z olejem. Zobaczymy co dalej. Przy takim miejscu jak mam -pistolecik zdecydowanie ciekawszy niż dłuższa wiatrówka.

[ Dodano: Nie 15 Maj, 2016 21:18 ]
Boje sie tarczy... więc sylwetkowanie się zacznie :)
Obrazek

A do tego drugie życie strzelonych tarcz :)
Obrazek

No i zabawa z C11 na 10m
Pierwsze 2 strzały -końcówka bombki -te na dole -a potem reszta 10 strzałów
Obrazek

po 5-6 strzałów do kazdego kurczaka
Obrazek

[ Dodano: Wto 17 Maj, 2016 09:59 ]
Ponieważ pisałem że strzelaliśmy z "ostrej" amunicji -tarcze córy i syna. Zaznaczam trzymali po raz pierwszy prawdziwy pistolet kal. 5,6mm i do tego na 25m -no i do tego zapomnieli nam włączyć światło :(
Córa
Obrazek
Syn (jemu poszło gorzej i prawie nic nie widać-ale warunki nie sprzyjały)
Obrazek

A tak wyglądało ostatnie strzelanie do tarczy w wykonaniu córy - C2100 i pozycja siedząca ..na ławce :)
Obrazek

Mamy się wybrac na strzelnicę -bo chciałem żeby mała postrzelała z LOV-21 -ale jakoś to nie idzie... (Wkur.. zyciowy- jak się straci robotę to głupie 200zł to problem)

[ Dodano: Pią 20 Maj, 2016 16:50 ]
Ponieważ kilka razy usłyszałem że dziwnie wychwalam tego C11 -to mały filmik.
Strzelanie na 10m do pustych muszli po winniczkach.
https://www.youtube.com/watch?v=aWNrSIJ ... e=youtu.be

[ Dodano: Czw 26 Maj, 2016 20:22 ]
Dzięki kolegom Swawolnym pojawiła się u nas nowa wiatrówka-LOV-21 -do strzelania tarczowego dla Zosi.
Od razu jak zobaczyła wzięła w rękę i przeładowała -bez problemu. Oczywiście ciut duży ten LOV :)
Mordeczka uchachana :)
Jak tylko się przejaśniło poszliśmy od razu wypróbować.
Zawiesiliśmy tarczę na płocie (za nim same kamienie) i mieliśmy 5m.
No cóż -tata ma problem z dostępem do LOVa :( Strzelała jak najęta. Sama ładowała, sama napinała, i sprawdzała na tarczy w co trafiła.
Ponieważ nie miałem nic pod ręką żeby ustawić szczerbinkę-była ustawiona na czuja.
Zosia kombinowała z pozycjami:)

Ładowanie

Obrazek

Napinanie

Obrazek

Pozycja 1

Obrazek

Pozycja 2

Obrazek

Pozycja 3


Obrazek

No i tarcza - na razie głównie emocje więc z celnością...szału nie ma :)

Obrazek

Tata też strzelił -wziąłem moją tarcze z kurczakami-na 9m... 5 strzałów 5 trafień -ale nie idealnie w środek ....
Za to pistolet po strzale idealnie leży. Spust bardzo fajny. Wrażenia tylko pozytywne :)
Mogę tylko powiedzieć kolegom Swawolnym WIELKIE DZIĘKUJEMY. Za to wszystkim którzy chcą zacząć przygodę z tarczą -polecam LOVa-21
Następny dzień w domu

Chciałem wyzerować LOVa. 6m odległość. Niestety za dużo miejsca nie ma-stąd ..dzieciaki nie strzelały. Sam się trochę bałem :)
Tarcza.. 10-9mm, 9-20mm, 8-32mm, 7-43mm

Obrazek

Okazało się że zerowanie na oko..jest całkiem całkiem :) W zasadzie nic nie poprawiałem w stosunku do tego co sobie wczoraj ustawiłem :)
10 strzałów z podparcia.

Obrazek

5 strzałów do środkowego kurczaka - z wolnej ręki :)

Obrazek

No i 2 tarcze po 5 strzałów z wolnej ręki

1 strzelanie

Obrazek

2 strzelanie

Obrazek

Tak więc tylko trening i będzie topsze :)

[ Dodano: Sob 10 Wrz, 2016 11:08 ]
Cały czas strzelamy. W międzyczasie Lov zaczął puszczac gaz. Okazała się niezbędna wymiana uszczelki teflonowo stalowej- niedostępnej w PL.
http://www.lovecke-zbrane.eu/nahradni-d ... ni-lov-21/
W tym sklepie mają ale nie wysyłają do PL-mnie się udało przez znajomego. Lov znów sprawny.
Doszła BMK 19 - która 10 lat przeleżała w piwnicy. O dziwo-w środku była idealna. Ale wyczyszczona i przesmarowana-znów daje radochę. Ma tylko jedną wadę -pęknięta osada -sklejona jakąś ordynarną srebrną mazią...
No i paczka niespodzianka przyniosła Lunetke do niej-więc będzie dużo radochy :)
ODPOWIEDZ