Tawerniana Aukcja Charytatywna III EDYCJA

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Crosman Copperhead 4,5mm

ODPOWIEDZ

Czy mam kupować na początek Crosman Copperhead 4,5mm?

Czas głosowania minął 12 mar 2015, 18:00

Tak
2
20%
Nie
8
80%

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
wiatq

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: wiatq » 02 lip 2017, 10:40

Masz wśród najtańszych dwa modele Crosman Copperhead i odrobinę droższy Hatsan 90 -konstrukcyjnie H90 jest lepszy, ale jest odrobinę droższy.
Niezależnie który model wybierzesz to bez drobnych poprawek, mycia i odpowiedniego smarowania nie masz co liczyć na przyjemne strzelanie. W przypadku Coppera przydałoby się żeby go obciąć bo pudełkowe wersje najczęściej są nad limitem, więc albo chrono i własnoręczne kastrowanie, albo oddaj to komuś kto wie co robi. I nie mówię tego z zasłyszanych opinii ale większośc nowych albo ożywanych na pierwszy przegląd trafiały do mnie było nad limitem. Można powiedzieć - spoko... będzie silniejsza, ale obcinając go pod limit zdecydowanie uspokaja się kopniaka a przez to poprawia celność.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki

Awatar użytkownika
AeM

Post autor: AeM » 02 lip 2017, 10:49

"wiatq" → a czy jest jakiś tu na forum opis szczegółowy jak zrobić drobne poprawki tzn. czym, jak? Odciążanie nie wiem czy tu w okolicy będzie ktoś kto zrobiłby mi to bo ja raczej z racji doświadczenia nie będę potrafił. A co sądzisz o tej lunecie? Ujdzie czy porażka?

A i jeszcze pytanko bo znalazłem coś takiego na Alledrogo ↓:
http://allegro.pl/wiatrowka-crosman-cop ... ule_id=201

Czy warto kupować od razu takie cudeńko? Bo to po modyfikacjach
Crosman Copperhead 900 :kijemgo:

Awatar użytkownika
merkant

Post autor: merkant » 02 lip 2017, 11:57

Ja kupiłem mojego Copperheada w superwiatrówkach, od razu z tuningiem (przegląd, wymiana różności, kastracja, smarowanie, spust). Taniej niż w tym linku.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)

Awatar użytkownika
wiatq

Post autor: wiatq » 02 lip 2017, 18:40

Trochę drogi mod tej wiatrówki. W cenie 800 pln kupisz HW30 albo używane hw50 a to już 2 klasy wyżej niż copperhead. Pudełkowy copper to okolice 300 pln a ja coppery po przeglądzie i poprawkach albo wymianie bebeszków sprzedaję po 400-450 pln albo w okolicach... większe prawie cena sklepowa x3 to wydaje mi się za dużo jak za ten model wiatrówki.

Co do lunety - obawiam się że DOE może nie wytrzymać na crosmanie copperhedzie. Ale szkło ma 2 lata gwarancji więc jak padnie możesz wymieniać.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 02 lip 2017, 21:17

A ja i tak jak mantrę będę powtarzał - jak nie ma porządnego spustu to zapomnij o celnym strzelaniu - i dlatego w/g mnie "rudzielec" przegrywa z harnasiem.. ;)
Osobiście dopłaciłbym tą "trochę" do gołego Hatsana90, samemu w/g pomocy z forum zrobił przegląd zerowy i strzelał, a w międzyczasie ewentualnie zbierał na tuning.. :)
A lupka - jak kolega powyżej wspomniał - ma gwarancję więc można wziąć pod uwagę.. choć minimum to DOC - ale to też moim zdaniem.. :)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

Awatar użytkownika
AeM

Post autor: AeM » 03 lip 2017, 21:10

Dopiero wchodzę w klimat wiatrówek wcześniej strzelałem z palnej ale koszta masakra :zdziwko: Na początku jednak spróbuję przygodę z Copperhead-em :) Oczywiście dzięki za sugestie. Kupię karabinek na superwiatrówki. A właśnie miał ktoś do czynienia z tym sprzedawcą? Chce kupić po tuningu + nowa prowadnica i ślizg tłoka :) A powiedzcie po dzwoniłem pytać się o konserwację i powiedział mi, że wystarczy kupić tylko smar do zewnętrznej konserwacji bo środek będzie już przez niego zabezpieczony. Czy powinienem tak poczynić czy jednak też szykować się na konserwację wewnętrzną bo wyczytałem że takową robi się co pół roku dopiero. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bosanowa
-#zasłużony
-#zasłużony

Post autor: Bosanowa » 03 lip 2017, 21:18

Sprzedawca jest absolutnie sprawdzony i solidny, bez obaw.

Awatar użytkownika
merkant

Post autor: merkant » 03 lip 2017, 21:26

Potwierdzam, z czystym sumieniem polecam Eresa i jego Superwiatrówki.

Awatar użytkownika
AeM

Post autor: AeM » 03 lip 2017, 21:38

No to super :) A co do konserwacji to faktycznie co pół roku wystarczy (strzelanie średni 1-2 razy w tygodniu max po 100 strzałów)? A czy w ogóle tu na forum jest gdzieś trochę teorii o tym jak rozebrać, smarować, konserwować itd. tego Crosmana? Podejrzewam, że w mojej okolicy to marnie będzie żeby ktoś coś w praktyce poradził :/

Awatar użytkownika
janusz22551

Post autor: janusz22551 » 03 lip 2017, 21:46

viewtopic.php?f=106&t=38 Tu znajdziesz wszystko o smarowaniu i konserwacji. Jeśli będziesz mieć problem z rozbiórką "cropka", to pytaj kol. kamazka. On wie chyba wszystko o tym sprzęcie :)
Walther LGU - prezent od e-tawerna.pl
HW97 + DOC

Awatar użytkownika
merkant

Post autor: merkant » 04 lip 2017, 8:27

Tja.... Nie wiadomo czy istnieje kobieta, którą rozebrał tyle razy co swego Copperka.....

Awatar użytkownika
AeM

Post autor: AeM » 05 lip 2017, 17:10

janusz22551 → opis bardzo fajny będzie na przyszłość przydatny :) na pewno, a do kolegi kamazka to już PW poszła. Super dzięki towarzysze :) Będę się jeszcze pewnie nie raz pytał o różne tematy :)

Awatar użytkownika
Bosanowa
-#zasłużony
-#zasłużony

Post autor: Bosanowa » 09 gru 2017, 2:43

laOs pisze:
09 gru 2017, 1:12
Naprawdę bardzo fajny sprzęt jeżeli chodzi o początkujących - wiem że bardziej doświadczeni mogą patrzeć z pogardą na taki sprzęt, ale bądźmy szczerzy - na co komu coś
Kolego tutaj nikt nikogo nie wyśmiewa, a tym bardziej nie pogardza. Pomyliłeś fora. Chcesz sie zareklamować zwyczajnie napisz w innym wątku do tego przeznaczonym. Chwali Ci sie, że monitorujesz ceny wiatrówek. Chwała Ci za to. Pozwól jednak, że każdy zrobi to we własnym zakresie, bo zufanych sprzedawców jest zdecydowanie więcej. Gdybyś jednak chciał zostać z nami zmień swój podpis. Nie jest zgodny z regulaminem z którym sie zapoznałeś zakladając tutaj konto.

Awatar użytkownika
kamazek

Post autor: kamazek » 09 gru 2017, 9:40

No Tomek, aleś pojechał po "koledze", normalnie, aż mnie ciary przeszły ;) !
Jak zostaniesz modem na tawernie (a czuję, że cię to czeka :gwizd: ) to skończy się moje beztroskie hasanie po forum :lol:

A pisząc poważnie, to ten cały ranking to pic na wodę, ewidentna reklama znanego sklepu na M.
Do tego napisany bez wiedzy o tym o czym się pisze, z błędami merytorycznymi, które mogą tylko zaszkodzić w wyborze pierwszej wiatrówki np. 1077 to PCA czy nie ma różnicy w celności miedzy wiatrówką za 300 czy 3000 zł 8)
CS :)

MeerelD
-#nowy
-#nowy

Post autor: MeerelD » 19 cze 2018, 12:08

Mam pytanie co do wymiany prowadnicy metalowej na dokupioną prowadnicę z ertalitu. Metalową rurkę w oryginalnej prowadnicy należy wybić z tej metalowej końcówki, gdzie wchodzi bolec? U mnie strasznie ciasno to siedzi i zacząłem się zastanawiać czy to nie jest monolitowa część. Nie mogę już znaleźć zdjęć na forach z wymiany tego elementu, wszystkie powygasały. Proszę o odpowiedź :)

ODPOWIEDZ