Obrazek

Crosman Copperhead 4,5mm

ODPOWIEDZ

Czy mam kupować na początek Crosman Copperhead 4,5mm?

Czas głosowania minął 12 mar 2015, 18:00

Tak
2
20%
Nie
8
80%
 
Liczba głosów: 10

PCSzymon
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2015, 13:48

Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: PCSzymon »

Witam jestem Szymon

Chciałbym się zapytać co sądzicie o tejże wiatrówce. Wiem, wiem to jest chinka, ale nigdy nie miałem styczności z wiatrówkami i nie wiem czy mi taka forma rozrywki spodoba i nie chciałbym przepłacać, nie wiem czy ten sport przypadnie do gustu na temat tej wiatrówki jest mało więc chciałbym was zapytać tylko proszę nie pisać abym kupił używaną slavię lub hatsana bo jak na początek to za drogo to ma być karabinek testowy. Słyszałem że to jest terminator puszek, butelek itp. czy to prawda? Mieszkam na wsi więc mam do dyspozycji max 42 metry na strzelanie.

Proszę o odpowiedź i uzasadnienie jej, ankieta to tylko dodatek.
Awatar użytkownika
Fredoo
Posty: 53
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Fredoo »

Kup hatsana albo używaną slavie :D A tak na poważnie z crosmanem mialem tylko styczność przy c11 i c31 dawały dużo fanu. Ale podpowiem z własnego doświadczenia zaczynałem kiedyś od chinki i się zraziłem na kilka lat. To co kupisz bedzie Twoim wyborem, ja kupiłem coś innego i nie ma czego żałować a i taka radę dam : nie napalaj sięna jeden model , poczytaj przemyśl w miedzyczasie uzbierasz więcej kasiory i kupisz coś co naprawde Ci leży.
hatsan 90 z bebechami od Alchemika i DOE 4x32
PCSzymon
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2015, 13:48

Post autor: PCSzymon »

Właśnie chciałem kupić hatsan ale mię trochę odstraszył. Chciałem kupić hatsana 80 ale trzeba by go wysłać do alchemika żeby go ucywilizować a to też nie są tanie rzeczy. Nie wiem co mam teraz kupować w ogóle nie wiem czy przypadnie mi to do gustu a i co to była za chinka która cie tak odstraszyła?
Awatar użytkownika
Fredoo
Posty: 53
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Fredoo »

Była to taka jedna co palce ucinała :/ Jeśli o crosa chodzi to doświadczenie moje takie że mialem go w rękach i strzelił em kilka razy. Wg. mnie crosmana możesz cywilizować a nie musisz, podobnie jest z hatsanem a hatsan w tym przedziale cenowym daje mozliwosc personalizacji jaka jest ququattro-cyngiel a w modelach polimerowych dociążasz kolbe jak Tobie pasuje. 8)
hatsan 90 z bebechami od Alchemika i DOE 4x32
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: MetalSlug »

PCSzymon pisze:... tylko proszę nie pisać abym kupił używaną slavię lub hatsana bo jak na początek to za drogo to ma być karabinek testowy...
Ostatnio "wyrwałem" na licytacji alledrogo Slavię 630 poniżej 300zł. Trafił mi się karabinek z 2000 roku. Zadbany i poprawiony przez poprzedniego właściciela (olejowane łoże, wymieniona prowadnica). Fakt, że wygląda, jak relikt ale to klasyczna linia i podoba mi się. Cena znakomita, łatwo później go sprzedać bo solidna marka. Niektórzy koledzy z forum strzelali z niego i spodobał się.

Cena chyba podobna, jak Crosman Copperhead 4,5mm. Co do Copperheada to nie miałem w łapkach, więc akurat się nie wypowiem. Jeśli chinka to i tak bym polował na używany, sensownie poprawiony przez poprzedniego właściciela egzemplarz. Na pytanie, czy ten model da się sensownie poprawić to już odpowiedzi nie znam.

PS: Z niedrogich, ale też nie chińskich wiatrówek to jeszcze Baikał IŻ jest. Swoich fanów mają :)
PCSzymon
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2015, 13:48

Post autor: PCSzymon »

Chyba jednak kupię Hatsan 80 stg tylko mam pytanie czy da się z niej strzelać w miarę dobrze bez tuningu?

A jak trzeba coś tuningować to co?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

PCSzymon pisze:czy da się z niej strzelać w miarę dobrze bez tuningu?
Oczywiście ! Wystarczy (nowego) rozkonserwować i zrobić "poprawki po fabryce", co i jak jest opisane na forum :) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
PCSzymon
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2015, 13:48

Post autor: PCSzymon »

A co trzeba poprawić w tej fabrycznej wersji?
Może to nie ten dział ale nie chcę tworzyć nowego wiem że taki tematów na tym forum jest mnóstwo ale ja bym chciał tak krótko i bardzo zwięźle żebyś mi odpowiedział Qubuś
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Kliknij i czytaj :) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
PCSzymon
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2015, 13:48

Post autor: PCSzymon »

Napisałem że czytałem wiele takich postów ale w każdym się tak rozpisują a ja chce tylko żebyś konkretnie podał jakie elementy
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Szymon ! Nie tak prędko ! Nie zdecydowałeś jeszcze jaki karabinek chcesz nabyć (jaką kwotę chcesz wydać i czego za to oczekujesz?). Jeżeli masz możliwość, pomacaj, pooglądaj, postrzelaj (nie napisałeś skąd jesteś) a to może być istotne. Nie podejmuj zbyt szybkich decyzji, bo to może mieć odwrotny skutek (kupisz "beleco" i się zrazisz) . Na forum jest masa postów, jak nie kupować wiatrówki, a jeżeli kupić to jaką, (za konkretną kwotę) i dla czego właśnie tą a nie inną, więc radzę czytać, czytać i wyciągać wnioski, bo nikt ci nie będzie przepisywał postów jeszcze raz, bo tobie się nie chce szukać .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

....a jak nie, to dozbieraj i kup slavie :D
PCSzymon
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2015, 13:48

Post autor: PCSzymon »

To wytłumaczę.
Mieszkam w województwie Lubelski 25 km od Zamościa na wsi, wieś nazywa się Tarnawatka
Mam do dyspozycji około 350 zł na karabinek na obecny czas miałem zamiar kupić crosman copperhead 4,5mm ale jednak po dłuższym namyśleniu zdecydowałem że kupię hatsan 80 sas+QT wiem że do nich Alchemik robi zestawy ale to kosztuje +/- 120 zł więc narazie nie chcę kupować zestawu Alchemika ponieważ na obecny czas jest to dla mnie za drogo nigdy jeszcze nie strzelałem karabinek ten chcę kupić na allegro w sklepie kolba za 330 zł pytam się czy ten karabinek strzela w miarę dobrze bez tuningu a jak nie to jakie części trzeba do niego kupić
co do szukania chodzi mi oto żebyś napisał jakie części trzeba poprawić po fabryce mi nie chodzi oto żebyś się rozpisywał tylko napisał konkretnie. naprzykład- (sprężyna, korona itp.)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

PCSzymon pisze:sprężyna, korona
:) Już coś wiesz :D
Oczywiście, jeżeli kupisz nowy, to rozebranie karabinka, wymycie z fabrycznych smarów, usunięcie zadziorów na elementach współpracujących, szczególnie cylinder, tłok (są opisy ze zdjęciami), sprawdzenie sprężyny (jeżeli trzeba splanowanie). Jeżeli spust "QT" nic z nim nie rób. Po tych czynnościach smarowanie (opisy na forum) poskładanie i strzelanie :D . Przed rozbiórką dobrze jest sprawdzić stan lufy w środku (gwint) czy nie ma niedoróbek , czy wszystko jest prosto, osiowo, itp... bo zdarzały się przypadki kwalifikujące karabinek do wymiany. Jak już trochę postrzelasz, możesz dociążyć kolbę (opisy na forum), zbierać kasę na lunetkę i "tuning, a jak cię wciągnie, to sprzedasz Hatsana, dołożysz i kupisz Slavię :hihi: .
PCSzymon pisze:wieś nazywa się Tarnawatka
Świetnie się nazywa, nawet nie wiedziałem, że taka nazwa jest (prawie jak Tawerniatka :hihi: ) . Szkoda, że nikogo w okolicy nie ma, Chyba, że RED się znajdzie :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
PCSzymon
Posty: 17
Rejestracja: 01 mar 2015, 13:48

Post autor: PCSzymon »

Zobaczę czy dam radę to poskładać do kupy jak już ją rozkręcę :)
Mógłbyś podać mi nazwy smarów jakich miałbym użyć? lub linka do "lektury"?

No niestety w mojej okolicy nikogo nie mam nawet sklepów z wiatrówkami nie ma więc kupuje na allegro
ODPOWIEDZ