Obrazek

Crosman Copperhead 4,5mm

ODPOWIEDZ

Czy mam kupować na początek Crosman Copperhead 4,5mm?

Czas głosowania minął 12 mar 2015, 18:00

Tak
2
20%
Nie
8
80%
 
Liczba głosów: 10

andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

Trzeba dodać lub muszę dodać że slavka/perun teraz kosztuje majątek i moim, zaznaczam, moim zdaniem nie warta skórka wyprawki, bo i tak czy siak trzeba "poprawić"
Hw 50 czy 50s jeden czort po dobrej cenie z "okazji" można trafić i tu się nie czepiam... ale nowe? Różne modele dianki od classic począwszy a 430l kończywszy to też spory koszt, choć sprzęcik spoko. Drogo, drogo... bo jeśli ktoś pyta o sprzęt do 5ciu stówek to trza się w tym zamknąć, a czy dziś ktokolwiek sprzeda mi odpicowana slavie 631 634 itd za 5 stów? No chanse.
Hw trza dać 800 - 900 i trza szukać czekać a są tacy co chcą pukać z dmuchawy już i teraz.... Ech się roztentegowalem. Wybaczcie.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

... a chodzi o to aby w tym całym galimatiasie mieć dobra zabawę i radość z tego co się ma lub z tego co się będzie miało bo niczego innego mieć się nie będzie.
Ja strzelam z wiatrówek "od urodzenia" miałem ich w życiu ponad trzydzieści od B2/3 i Chinek różnego rodzaju, po lepsze sprzęty takie jak Bsa Lightning made in UK oczywiście, choć te ówczesne od gamo też nie są złe, po slavie, hw 77,webley patriot i longbow.
Dziś po zjedzeniu zębów na tym hobby biorę copperka za stówkę (jak wyżej) i wyciskam z niego ile się da.... A da się.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: kamazek »

To że coperek po mega dopieszczeniu staje się bardzo przyjemnym karabinkiem potwierdzam nieustannie :)
Natomiast twierdzenie, że HW50 nie ma przy nim szans, to jest duże nadużycie.
HW50s to karabinek klasy precyzyjnej, z doskonałym spustem Record, a budowa crosmana powoduje, że zawsze pozostanie karabinkiem rekreacyjnym.
Ustawienie spustu w coperku na dotyk jest niebezpieczne, mogą powstawać samostrzały !
A te czarne taśmy na montażu do syf do wywalenia, wcześniej czy później wyjdą spod lupki :)

Andzej, nikt nie obiecywał, że to tanie hobby ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

No tak zgadzam się z kolegą ze nie tanie. Jeśli chodzi o taśmę to nie o tej lupkowej pisałem tylko że sam wkleiłem dwustronnie kleistą i nie wyłazi. Wiadomo że rekreacja z precyzyjnym strzelaniem z hw50s niema nic wspólnego po za załadowaniem i pociągnięciem za spust... Chodzilo mi o koszta związane z zakupem "czegoś" bo mi się chce popykać.
A samostrzały w gamoskich karabinkach czytaj SPUST to od przepolerowania i coś o tym Wim 😁
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

Swego czasu miałem okazję postrzelać z pudełkowego hw80 zero grzebania w bebechach i..... wrażenia średnie. Piękna sztuka, precyzja w wykonaniu i nic poza tym... Żeby cuda czynić w strzelaniu trza mieć talent w grzebaniu.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: Mamutowicz »

Co do tej taśmy, to nie polecam żadnej!!!
Leapers chyba wciąż pakuje to gówno do swoich montaży.. Accushot chyba też.. W każdym razie miałem taki montaż, kiedyś, i wydawało mi się, że ta taśma to mądra sprawa...
Na jednoczęściowym montażu leapersa miałemDOCa przykręconego i gdy zmieniałem na DOTa to miałem mega problem, bo nie mogłem zdjąć lupy..
Zdjąłem górne obejmy, ale lupa siedziała jak zaspawana. Nie chciałem jej pokancerować, więc pomyślałem ze kilka strzałów poluzuje klej..
Doopa.
Strzeliłem może ze 20 razy, a optyka siedziała jak zamurowana bez górnych obejm!
Dopiero pomogło delikatne podgrzewanie palnikiem kulinarnym.. (taki mały torch..) Wtedy klej puścił, ale co było czyszczenia i pierdzielenia po tym to moje...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

To prawda bo jak zaspawa to kaplica ale bądź co bądź egzamin zdaje bo niwaluje wstrząsy. Demontaż trudny w obyciu tak jak napisałeś ale na copperku z Bsa , mała strata 🙂
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

Źle napisałem... nie niweluje bo to absurd ale nie odbiera całego wstrząsu przekazywanego droga wibracji. Chyba teraz dobrze to ująłem
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: Mamutowicz »

To tylko złudzenie.. Lupa złapana w obejmę nie ma prawa drgnąć, niezależnie czy masz tam taśmę czy nie.. To jedynie miało niwelować ryzyko powstawania zagnieceń na tubusie, powodowanych nieprecyzyjnym wykonaniem obejm...
Więc.. taśma nie amortyzuje niczego niestety.. :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

Po dzisiejszym strzelanku z copperka jestem pod wrażeniem, a dlatego że wiatru nie było i to zwiększyło możliwości strzelania na dalszą odleglosci.
W puszki po brovcu wypełnione woda z 80ciu metrów weszło 8 na 10 pyknięć wszystko na wylot.
Odleg. 100m podwieszone na sznurku pety po 2L pepsi wyp. wodą 7x na 10 strzałów... pierwsza ścianka przebita śrut w pecie..... i 125metrow te same pety ale już bez wody 7x na 10 strzałów i chyba raz przebita 1wsza ścianka.
Copper miał 17,7J jak wcześniej pisałem ale po ponad setce wyplucin spring siadła i po pomiarze było 17,3J.
Z taką energia dzisiejsze strzelanko się odbyło. Czuć kopniaka ale da się ujarzmić i za każdym razem musi byś powtarzalny chwyt, bo innej opcji Copperek nie wybacza. Myślę że znów zmniejszyła się Energia bo wystrzeliłem ponad 300 peletek.
Zrobię pomiar to napisze ile J ma teraz.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

kamazek, a czy Ty w swoim coperku usunąłeś tą szynę(prowadnice) co idzie wzdłuż korpusu i łączy się z dźwignią naciągu, a kończy przy spuscie plus sprężynka?
Tak na oko to nie spełnia żadnej funkcji ale jakby przeróbek kilka zmontować, to bezpiecznik byłby w pełni automatyczny.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

... bo i quest ,wentage,plus pewnie kilka innych modeli jak i zarówno gamo coś tam coś tam, mają dokładnie tak samo. Coś niby jest ale po co, skoro nic nie robi?
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

A tak wygląda mój Copperek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poprawiłem linki do zdjęć "Qbuś" :D
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: kamazek »

andrzej__ pisze: 18 paź 2020, 14:00 kamazek, a czy Ty w swoim coperku usunąłeś tą szynę(prowadnice) co idzie wzdłuż korpusu i łączy się z dźwignią naciągu, a kończy przy spuscie plus sprężynka?
Tak na oko to nie spełnia żadnej funkcji ale jakby przeróbek kilka zmontować, to bezpiecznik byłby w pełni automatyczny.
Ta szyna zabezpiecza karabinek przed gwałtownym zwolnieniem sprężyny podczas "złamania lufy i uszkodzeniem czerepa, ewentualnie wygięciem lufy w banana :)
Muszę przyznać, że nie widziałem dotąd zamontowanych trzech montaży na karabinku :hm:
Wystarczyłby jeden jednoczęściowy, ale solidny :lol:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

Ja też nie widziałem póki nie zamontowałem 😁
Fundusze się wyczerpały, a ten z bsa to lipa więc dostawiłem dolna część innego tak dla zastopowania. Chyba się sprawdza bo ani drgnie, bez niego było slizgo.
A co do szyny, to przyznam że tego nie wiedzialem, bo kiedyś w innym crosie wyślizgnęła mi się lufa przed samym zapięciem i mimo to, piznela z całym impetem. Banan nie powstał na szczęście. Więc dlatego zapytałem.
Mógłbym zamontować lupkę na tym drugim montażu, bo ma po dwie śrubki ale jak widać jest niski i za cholerne nie moge się jakoś złożyć.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
ODPOWIEDZ