Obrazek

Crosman Benjamin Trail NP 4,5mm

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Crosman Benjamin Trail NP 4,5mm

Post autor: Robert J »

Cześć :)
Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem krótkiego łamańca w cenie do 500zł W końcu padła decyzja kupuję Crosmana. To chyba najsensowniejszy wybór do tej kwoty :)
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne osada polimerowa wykonana przyzwoicie tak jak cały korpul i lufa. Jednak rękojeść osady wymaga moim zdaniem kupna i założenia nakładki gumowej.Około 20min trzymania w dłoni mam odbite te z dopy kwadraciki i pieczenie , może mam delikatne dłonie :hihi:

Waga 1,5kg
Wymiary lufy L= 190mm średnica zewnętrzna 15mm
Tłok napędzany sprężyną gazową daje efekt przyjemnego strzału bez dużego kopniaka i dźwięku.
Korona zrobiona przyzwoicie, port ładowania do małej poprawki, kołek blokady metalowy ,język spustowy też jest metalowy szeroki, spust twardy niby ma regulację ale będzie trzeba zrobić mały tjuning i go troszkę zmiękczyć :) oksydacja przyzwoita, szczerbinka jak i muszka takie sobie,frezowania na przykręcenie montażu przyzwoicie zrobione żadnych zadziorów itd: Blokada spustu do dopy nie jest automatyczna :/
Egzemplarz trafił od razu na chrono 10 oddanych strzałów śrut Exact 4,50mm wyniki pomiaru wahał się między 135 m/s - 140 m/s ponad 5 Julianów jest :)
Obrazek

Pistol jednak do rozebrania, dizluje :) porządne mycie,polerka i smarowanie plus poprawa spustu, myślę że po poprawkach będzie to przyzwoity łamany pistol i celny :)
Kilka fotek łamańca prosto z pudełka. Temat będę rozwijał C.D.N :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.N :)
Ostatnio zmieniony 29 paź 2018, 12:07 przez Robert J, łącznie zmieniany 5 razy.
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6429
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crosman Benjamin Trail NP 4,5mm

Post autor: Qbuś »

:D "No ładne cacko" ! Obrazek

Dasz "pacnąć" ze dwa razy ? (śrut mam :lol: ) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6429
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crosman Benjamin Trail NP 4,5mm

Post autor: Qbuś »

Ps. Roberciku ! Pistola się nie ściska tak mocno żeby :
mam odbite te z dopy kwadraciki i pieczenie
:lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crosman Benjamin Trail NP 4,5mm

Post autor: Robert J »

Qbuś pisze: 28 paź 2018, 14:46 :D

Dasz "pacnąć" ze dwa razy ? (śrut mam :lol: ) .
:D Noooo nie inaczej , pewnie że se "pacniesz " Mam nadzieję że przy tjuningu niczego nie popsuje i nie będę musiał wspawywać pilników :hihi:

A tak na ile to możliwe w pewnicy :) , strzeliłem z odległości trochę ponad dwa metry w deseczkę, żaden test tak tylko relaksowo z obu rącz, pozycja stojąca nie podparta :) nic nie ustawiałem tak aby kropki się zgrywały.

Obrazek


Na czerwono zaznaczyłem pierwszy oddany strzał, kolejne 5 strzałów celowane w ten sam punk ,na zielono zaznaczyłem gdzie 5 śrutów wlazło :) zaznaczam to tylko ponad dwa metry ,strzelanie nazwijmy takie tam,na test przyjdzie pora,sam jestem ciekaw jakie skupienie będzie miał pistol na 5,10,15 meterów :D
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4619
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Crosman Benjamin Trail NP 4,5mm

Post autor: Mamutowicz »

Cóż powiedzieć.. 2m to nie dystans.. Raczej 10 m to takie minimum na którym sprzęt powinien być celny.. na 2m nie jesteś w stanie nic na ten temat powiedzieć bo nawet duża odchyłka będzie się mieścić w 8mm
Postrzelaj na 10m i wtedy będziesz mógł powiedzieć co, i ile ten sprzęt jest wat. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crosman Benjamin Trail NP 4,5mm

Post autor: Robert J »

Więc tak, odwiedziłem strych i pacnąłem :) sobie z 6-ciu PEŁNYCH !!! meterów z otwartych, pistol pudełkowy pozycja stojąca dwu rącz zaparty łokieć o drabinkę , próbowałem postrzelać z 10m ale w kiepskim oświetleniu wszystko mi się rozmazywało choć te sześć metrów też kiepsko widziałem tarcza rozmyta oczy już kiepskie :/ celowałem w czarne, nic nie regulowałem szczerbinką no może troszkę :) i tak wyszło ;)
Spust tragedia twardy a droga długa :/ ale pistol już rozebrany i trzeba tjuningować , jak ja to lubię :D

Obrazek
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
ODPOWIEDZ