Obrazek

[FAC] - Jak Kupić I Jak Zarejestrować Karabinek Fac.

Raddemenes
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:15
Lokalizacja: Warszawa - Kabaty

Rejestracja broni pneumatycznej na terenie m. st. Warszawy

Post autor: Raddemenes »

Witam.
Ponieważ na bieżąco dopiero co jestem po przejściu całej procedury zamieszczę dla zainteresowanych osób procedurę rejestracji broni pneumatycznej (na terenie m. st. Warszawy).
Kilka pomocnych informacji, które na pewno pozwolą sprawnie załatwić formalności.

Koszt wykonania całej procedury rejestracji broni pneumatycznej w Warszawie jest w głównej mierze uzależniony od tego gdzie wykonamy badania lekarskie i psychologiczne.
W stolicy jest kilku lekarzy posiadających takie uprawnienia, ale ja wybrałem placówkę w której kompleksowo można załatwić lekarza orzecznika i psychologa w jednym miejscu.
Komisariaty Rejonowe Policji posiadają wykaz adresów uprawnionych lekarzy.

Sugerowana kolejność wykonania „marszruty”, którą ja obrałem to:
1. Badania lekarskie i psychologiczne (mamy na to termin do 30 dni od kupna broni pneumatycznej), zaświadczenie ważne jest przez okres 2 m-cy od daty wystawienia, nie mniej w placówce w której wykonałem swoje badania istnieje możliwość otrzymania bezpłatnie odpisu do 6 m-cy od dnia wykonania badań;
2. Aktualny wypis z Krajowego Rejestru Karnego – ważność dokumentu do 6 m-cy;
3. Zakup broni pneumatycznej o Ek > 17J;
4. Wypisanie wniosku o rejestrację broni pneumatycznej o Ek > 17J do Policji;
5. Uregulowanie opłaty skarbowej w wysokości 82 zł;
6. Kompletacja dokumentów:
- Wniosek o rejestrację broni pneumatycznej o Ek > 17J do Komisariatu Rejonowego Policji – właściwego dla miejsca zamieszkania (poniżej zamieszczę treść);
- Orzeczenie lekarskie wydane przez uprawnionego lekarza – oryginał;
- Orzeczenie psychologiczne wydane przez uprawnionego psychologa – oryginał;
- Zaświadczenie o niekaralności, informacja z Krajowego Rejestru Karnego;
- potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej 82 zł;
- dwie fotografie wnioskodawcy 3x4cm;
- kserokopia dowodu kupna broni pneumatycznej – oryginał do wglądu;
- kserokopia dowodu osobistego – oryginał do wglądu.
7. Złożenie ww. dokumentów w Komisariacie Rejonowym Policji właściwym dla miejsca zamieszkania.

Zatem:

1. Badania lekarskie i psychologiczne
PERSONA – Diagnostyka psychologiczna
Adres:
ul. Czerniowiecka 10, 02-705 Warszawa
www.psychotechnika.pl

Zapisy:
zapisy@psychotechnika.pl
Tel: +48 22843-08-27
Tel/fax: +48 22 847-58-19

2. Zaświadczenie o niekaralności, informacja z Krajowego Rejestru Karnego;
Krajowy Rejestr Karny
ul. Czerniakowska 100, 00-454 Warszawa (wejście do budynku na parterze od strony ul. Czerniakowskiej)
Biuro informacyjne - b-krk@ms.gov.pl
tel. (022) 39-76-200
fax (022) 39-76-205
http://bip.ms.gov.pl/pl/r...-rejestr-karny/
wykaz Punktów Informacyjnych KRK na terenie Warszawy:
• Punkt Informacyjny KRK przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
al. Solidarności 127, 00-951 Warszawa
tel. (022) 440-72-21
fax (022) 624-78-42
• Punkt Informacyjny KRK przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe
ul. Terespolska 15a, 03-813 Warszawa
tel. (022) 50-91-150
fax (022) 50-91-150
• Punkt Informacyjny KRK przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia
ul. Marszałkowska 82, 00-517 Warszawa
tel. (022) 55-39-169
fax (022) 55-39-249
• Punkt Informacyjny KRK przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza
ul. Kocjana 3, 01-473 Warszawa
tel. (022) 32-86-742
fax (022) 32-86-777

3. Zakup broni pneumatycznej o Ek>17J
To już do wyboru i koloru, wg chęci i uznania – należy jednak pamiętać, iż nawet przy zamówieniu internetowym odbiór możliwy jest tylko osobisty posiadając przy sobie ważny dokument tożsamości.
Należy zwrócić też uwagę na poprawność danych na wystawionej fakturze, gdzie powinny być dane sprzedającego wraz z nr zezwolenia / uprawnienia osoby upoważnionej do sprzedaży broni, danymi osoby dokonującej zakupu z danymi z dokumentu tożsamości, dokładny opis zakupionej broni wraz z jej numerem seryjnym a także datą wystawienia.

4. Wniosek o rejestrację broni z załączonymi dokumentami składamy w Komisariacie Rejonowym Policji KSP
http://www.policja.waw.pl...we_Policji.html
Dla Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa to
Komisariat Rejonowy Policji Warszawa II
ul. Malczewskiego 3/5/7
02 - 617 Warszawa
Wizytę najlepiej wcześniej umówić telefonicznie z Panią sierż. gdyż pracuje w różnych godzinach w poszczególnych dniach.
Tel. 22 603 11 12

5. Uregulowanie opłaty skarbowej
Ja dokonywałem w Urzędzie m. st. Warszawy Dzielnicy Ursynów – przelewem internetowym na wskazany nr konta.
http://www.ursynow.waw.pl/page/index.php?str=752
Tytuł przelewu: np. „Opłata skarbowa z tytułu rejestracji broni pneumatycznej”.
Trzeba pamiętać o posiadaniu potwierdzenia dokonania tejże opłaty niezależnie w jakiej formie została wniesiona.

Podsumowanie:
Koszt wykonania badań lekarskich i psychologicznych ww. placówce wraz z uzyskaniem zaświadczeń – 400 zł
Koszt otrzymania odpisu z KRK – 50 zł
Koszt opłaty skarbowej – 82 zł
Koszt wykonania zdjęć 3x4 cm – 20 zł
ŁĄCZNIE – 552 zł

Całą „marszrutę” uzyskania dokumentów wraz z kupnem broni swobodnie można wykonać w przeciągu kilku godzin jednego dnia.

Pozdrawiam

***********
Treść wniosku

Warszawa, dnia xx.xx.201x r.

Imię i Nazwisko
Adres
Tel. kontakt. +48xxxxxxxxx

Komenda Rejonowa Policji
ul. xxxxx
xx-xxx XXXXXXXXX

W N I O S E K

Na podstawie Ustawy o broni i amunicji zwracam się z wnioskiem o zarejestrowanie zakupionej przeze mnie broni pneumatycznej o energii powyżej 17J.
- Nazwa broni: KARABINEK PNEUMATYCZNY GWINTOWANY (nazwa, model, kal.) Ek>17J
- Kaliber: x,x mm
- Numer seryjny: xxxxxx
- Data zakupu: xx.xx.201x r.

Imię i Nazwisko:
Numer PESEL:
Data urodzenia:
Miejsce urodzenia:
Numer Dowodu Osobistego:
Data wydania:
Przez kogo wydany:
Imię ojca:
Imię matki:
Nazwisko panieńskie matki:
Adres zameldowania:
Adres zamieszkania:


____________________
Podpis

Załączniki:
• orzeczenie lekarskie wydane przez uprawnionego lekarza
• orzeczenie psychologiczne wydane przez uprawnionego psychologa
• zaświadczenie o niekaralności, informacja Krajowego Rejestru Karnego
• potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej (82 zł)
• dwie fotografie wnioskodawcy 3x4 cm
• kserokopia dowodu kupna broni pneumatycznej
• kserokopia dowodu osobistego
RADDEMENES
_________________
Air Arms S510 .22 FAC + Sniper 6-24x50 AO IR
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Dziękujemy za wyczerpujący opis. Jak widać nie taki diabeł straszny jak go malują ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Opis fajny. A teraz poproszę w drugą stronę. Jak wyrejestrować FAC'a?
Obrazek Obrazek
Raddemenes
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:15
Lokalizacja: Warszawa - Kabaty

Post autor: Raddemenes »

cezbar pisze:Opis fajny. A teraz poproszę w drugą stronę. Jak wyrejestrować FAC'a?
Bardzo proszę :)

W celu wyrejestrowania FAC'a z powodu sprzedaży należy zgłosić się do organu który zarejestrował broń pneumatyczną i wydał kartę rejestracji broni wraz z dokumentem tożsamości oraz umową kupna/sprzedaży zawartej z nowym jej właścicielem.
W umowie muszą być zawarte szczegółowe dane z kontrahentem czyli imię, nazwisko, adres, PESEL, nr D.O., adres do korespondencji, nr telefonu. Oczywiście osoba taka musi być pełnoletnia.
Organ (Policja) dokonuje wyrejestrowania broni w systemie oraz dokonuje stosownego wpisu do karty rejestracji broni.
I sprawa zamknięta.

A co w przypadku zagubienia, kradzieży karty rejestracyjnej, jej zniszczenia (zalania, etc.)?
Jeśli karta została zagubiona lub skradziona najszybciej jak to możliwe zgłaszamy się w komisariacie który wydał kartę, lub w najbliższym komisariacie jeśli przebywamy poza miejscem zamieszkania, a dopiero w celu wydania duplikatu do właściwego dla miejsca zamieszkania KP.
Aby otrzymać duplikat należy mieć potwierdzenie wpłaty administracyjnej (82zł), zdjęcie.

To tak na szybko odpowiadając i nie ubierając w nadmierną treść :)
RADDEMENES
_________________
Air Arms S510 .22 FAC + Sniper 6-24x50 AO IR
BoA
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2016, 22:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BoA »

Witam,

Złożyłem wszystkie papiery potrzebne do rejestracji FACa. Niestety karty rejestracyjnej nie dostałem od ręki. Na moje pytania dostaję od osoby zajmującej się rejestracją w KMP, że "czynności są prowadzone" i poinformują mnie, kiedy się zakończą (ciekawe co to za czynności swoją drogą).

Moje pytanie jest takie - Czy jest gdzieś określone ile czasu taka rejestracja może zająć maksymalnie?
javiki
Posty: 44
Rejestracja: 08 sty 2016, 11:06
Lokalizacja: Brzesko -małopolska

Post autor: javiki »

Ja mam takie pytanie z ciekawości. Mamy FACa -rejestrujemy -wszystko ok. Po jakimś czasie chcemy ustawić na limit i wyrejestrować- cy takie coś jest możliwe? Czy musimy sprzedać
Awatar użytkownika
bambus0134
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 160
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:56

Post autor: bambus0134 »

Można ale nie samemu , musisz sie udać do rusznikarza i to on musi dokonać stosownych zmian (przeróbek) , później wystawia ci na to papier .
A z tym tam gdzie rejestrowałeś FACA i kolejne koszty , bo rusznikarz tego nie zrobi za darmo a i urzędnicy za darmo też nie siedzą .
Mossberg 223r+ Vortex Viper pst
Lee enfield .303
KBK AK-GN wz. 60
CZ 75 sp-1 i coś w .45 ACP
45-90 cp
Awatar użytkownika
Immortal
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2016, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Immortal »

Dobry temat . Dopracowany i idealnie oddający wszechobecną urzedową miłość do biurokracji.

Ciekawe że w wielu krajach gdzie świrów na metr kwadratowy przypada więcej wiatrówki i sport strzelecki a nawet ostrzał szkodników przy gospodarstwach domowych nie podlega tak wnikliwym sankcjom i nie jest tak monitorowany.

Totalitaryzm i zamordyzm 😉
Crosman 1077
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [FAC] - Jak Kupić I Jak Zarejestrować Karabinek Fac.

Post autor: raptowny »

Nie bardzo widzę sens rejestrowania FAC'a. We współczesnych karabinkach PCP to raptem 2 min roboty jeśli jesteś ciekaw jak się będzie strzelało z większą ilością śmocy, a przecież jak już zaspokoisz ciekawość to zmieniasz sprężynę i karabinek znowu leży w limicie. Jeśli komuś brakuje rozumu to i wiatrówką w limicie spowoduje tragedię więc z góry takie okoliczności pomijam. Tak wiem zaraz ktoś napisze, że to nielegalne - owszem jeśli ktoś chcę mieć spokój psychiczny niech rejestruje.
Ale z zarejestrowanym FAC'iem, jest jeszcze 2ga strona medalu - karabinek po rejestracji straci na wartości, ktoś zaraz powie "bzdury przecież to ten sam karabinek ale lepszy bo więcej mocy i do tego legalny" tylko niech ten ktoś spróbuje go potem sprzedać na umowę kupna sprzedaży :nie:
Znałem już chłopaka który przerabiał karabinek na limit i cofał rejestrację bo straciłby połowę wartości karabinka jeśli nie więcej (kosztów badań i całej reszty nawet nikt tu nie liczy).

Albo jeszcze inna sytuacja - niech jakiś maniak w waszej okolicy z chinki kupionej za 200zł na alledrogo postrzeli/zabije jakiegoś psa albo kota i ktoś to zgłosi. Jestem ciekaw do kogo zapuka policja skoro macie w domu zarejestrowaną broń pneumatyczną...
Owszem muszą udowodnić, że to właściciel tej broni strzelał, ale do tego potrzebne są testy balistyczne między innymi, jeśli sprzęt na nie trafi to go prędko nie odzyskacie nawet jak na koniec wyjdzie, że jesteście nie winni.

Do wszystkiego trzeba z głową, a powyżej moje zdanie w tym temacie.
ODPOWIEDZ