Obrazek

FAC na dalsze dystanse

Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

no własnie o to mi chodziło. Na wylocie z lufy praktycznie niezauważalne różnice dla GL, LR i GW, co innego po przebyciu przez śrucinę dziesiątek metrów. Informacja ta pochodzi z iweb-u i powiem szczerze, że trafiłem na nią przypadkiem i to po dość dlugim czasie :) nie pytajcie gdzie to dokładnie pisze bo nie odpowiem :) ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jednoznacznie na to, że zjawisko takowe występuje :)
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Eeeech.... Widzę że tematu strzelania z pozycji stojącej bez podpórek nikt się nie podjął.... :hm:
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Wojtan pisze:Eeeech.... Widzę że tematu strzelania z pozycji stojącej bez podpórek nikt się nie podjął....
No właśnie. Ona nigdy się nie nudzi a dobre wyniki cieszą podwójnie :) Poza tym wymaga skupienia i opanowania. Nie wybacza błędów. Przez to strzelanie ze stójki to jak chodzenie po polu minowym - chwila nieuwagi i masz bum :p
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2007, 13:47 przez Dude, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

Wojtan, osobiście strzelam czasami bez podpórki i nawet trafiam ale zdecydowanie mój karabinek jest za cięzki na takie zabawy :) po kilkudziesięciu strzałach ręce mają dosyć i wtedy to sie dopiero zaczyna zabawa :D
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

A ile waży to Twoje HW?
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

z montażem i lunetką będzie dobre 5kg. Masa masą ale nie jest to karabinek wyważony do strzelectwa tarczowego. Takie sa moje subiektywne odczucia
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Virus pisze:Masa masą ale nie jest to karabinek wyważony do strzelectwa tarczowego. Takie sa moje subiektywne odczucia
Mój tak samo - ma trochę niewygodny chwyt i strasznie niską bakę, ale jakoś daję sobie radę. Wyystarczy chcieć ;)
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

Dude, jest tak jak napisał stworek5. Niektórych po prostu nie kręci strzelanie tarczowe ;)
erico
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 48
Rejestracja: 05 lis 2006, 13:44
Lokalizacja: Sanok

Post autor: erico »

śliczne wyniki można zrobić z ciężkich matchówek typu fwb 300 w pozycji stojącej - waga karabinka działa na stabilność (mam porównanie - bardzo ciężkie fwb 300s i lekkie cz 200). Ale niestety po kilkunastu strzałach trzeba odsapnąć bo około 6 kg to nie patyczek :)

Co do mocy to wystarczy i 9 J aby zrobić z pudełka po śrucie kulochwyt z 100m - ale najmniejszy wiatr już tu niestety robi swoje - lekkie podmuchy potrafią przy tej odległości znieść ładne kilkadziesiat cm
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2007, 15:52 przez erico, łącznie zmieniany 2 razy.
LGM
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Tyle mniej wiecej to moj hatsan wazy i ani mi sie sni strzelac z niego w pozycji stojacej :)
Bezbronny
erico
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 48
Rejestracja: 05 lis 2006, 13:44
Lokalizacja: Sanok

Post autor: erico »

Nawiasem mówiąc gdybym chciał mieć niezłe wyniki na dalsze odległości - zainwestował bym w gasram, np HW 90 z rysowaną lufą około 35 cm - przy prędkościach około 320 na odpowiednim śrucie mogły by być ciekawe wyniki, a w razie niebezpieczeństwa na horyzoncie można spuścić powietrze i już mamy te 15 J :)
LGM
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ostatnio moje cokolwiek nieśmiałe spostrzeżenia sugerują że i ze sprężynki przy odpowiednich warunkach też da się strzelać 100m z dość dobrym skupieniem ;)
AA TX200 HC
erico
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 48
Rejestracja: 05 lis 2006, 13:44
Lokalizacja: Sanok

Post autor: erico »

skupienie rośnie z praktyką - na początku cieszymy się z puszki na 20 m, potem ta puszka na 60 jest rutyną, a później dopiero zaczyna się zabawa - wystarczy tylko dobry, niekoniecznie mocny sprzęt :)
LGM
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

erico, z gas-ramu wcale nie strzela się łatwiej niż ze spręzyny :) moc mocą i łatwość jej zmniejszenia i zwiększenia :) Ale toto posiada ciężki tłok i wali mocniej niż spręzyna :) pomijając fakt o krążących opiniach, że przy takiej mocy ciężko się napina tą HW ;)

[ Dodano: Pon 02 Kwi, 2007 17:16 ]
stworek5, muszę wykombinować stabilną pozycję strzelecką i popykać na stówke:) ciekaw jestem jak 97 się spisze
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

stworek5, muszę wykombinować stabilną pozycję strzelecką i popykać na stówke:) ciekaw jestem jak 97 się spisze
spisze się na pewno lepiej od Gamo ;)
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ