Obrazek

FAC tanim kosztem

sobek
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:51

FAC tanim kosztem

Post autor: sobek »

Witam. Posiadam obecnie Hatsana 70, model fabryczny, nic w nim nie modyfikowałem. Zazwyczaj strzelam do celów które mogą ulec zniszczeniu, do tarczy strzelam okazjonalnie. Mój hatsan ma małą moc, nie jestem z niego w pełni zadowolony, ostatnio kupiłem śrut rabbit magnum i wystrzeliwał dopiero po drugim strzale, tzn po pierwszym "wchodził" pół centymetra w głąb lufy i dopiero w następnym strzale wylatywał. Czasami żeby wystrzelił potrzebowałem kilku strzałów. Postanowiłem sprzedać mojego hatsana i kupić coś co będzie miało więcej juli. Z uprawnieniami do posiadania broni pneumatycznej nie będę miał problemów, tak samo jak z znalezieniem miejsca gdzie można legalnie i bezpiecznie postrzelać z ponadlimitowej wiatrówki. No i teraz pytanie do was, co kupić i jakim modyfikacją to poddać, żeby było jak najwięcej juli? Najważniejsza jest moc i cena, celność jest kwestią trzeciorzędową.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
sobek
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:51

Post autor: sobek »

A co polecili byście z hatsanów i jakie modyfikacje powinienem zrobić żeby wyciągnąć max moc?
Awatar użytkownika
wako56
Posty: 432
Rejestracja: 17 maja 2010, 0:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: wako56 »

Chyba nie to forum :)
rifleman

Post autor: rifleman »

modyfikacje powinienem zrobić żeby wyciągnąć max moc?
Modyfikacji takich może dokonać tylko i wyłącznie RUSZNIKARZ.
Miejscem do strzelania z broni pneumatycznej jest STRZELNICA
Adresy znajdziesz w Google.
Wszelkie dywagacje n/t działań niezgodnych z prawem czy Regulaminem Forum będą skutkowały przyrostem czerwonego paska pod avatarem.
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

Właśnie jeśli mamy zarejestrowanego FAC'a to możemy w nim grzebać w celu podniesienia energii? Chodzi mi o sytuacje gdzie np fabrycznie mamy 40 J i chcemy zrobić sobie sami np 50-60 J. Pytanie z czystej ciekawości ;)

Ps. Czytałem na ten temat sprzeczne opinie dlatego pytam :bobas:
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Rejestrujesz FAC-a, to masz karabinek ponad 17 J. A już nikogo nie obchodzi, czy ma on 18, czy 180 J.
Rejestracja obejmuje broń (w tym wypadku tak właśnie - broń) o energii "ponad", więc raczej dziełem za dużo myślących jest kwestia nielegalności większej ilości FAC-a w FAC-u.
***** ***
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 792
Rejestracja: 17 maja 2010, 18:58
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Żurek »

Czyli kończąc temat i streszczając, jeżeli kolego chcesz osiągnąć w granicach 17J i to z w miarę równymi strzałami polecamy zestaw tuningowy od Alchemika. Myślę, że u Ciebie problem tkwi w uszczelce.

Jeżeli zaś chcesz mieć coś mocniejszego no to musisz to zarejestrować, co trochę kosztuje, a strzelać z tego będziesz mógł tylko na strzelnicy ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: FAC tanim kosztem

Post autor: Mamutowicz »

Śrut rabbit magnum, to ciężki śrut typowo do polowań i przeznaczony dla FACa, więc się nie dziw że harnaś ma z nim problem.
Podobno nie będziesz mieć problemu z rejestracją i legalnym strzelaniu z wiatrówki ponadlimitowej... Może to znaczyć że z łatwością ją zarejestrujesz ( :hm: ) albo że nie będziesz sobie robić z tym problemu i po prostu nie będziesz jej rejestrował. W pierwszym przypadku raczej wątpliwe, a w drugim ( bardziej prawdopodobnym) tu nikt Ci nie pomoże. Polecam zerknąć na stronkę spryciarzy. Takiego tuninga Ci zrobią że będzie "..takie tarcie że leci dym z lufy! "

I czemu wątpię że będziesz ją rejestrował?\
Napisałeś:
sobek pisze:...Najważniejsza jest moc i cena, celność jest kwestią trzeciorzędową.
Jak nie chcesz wydawać na porządny sprzęt, to śmiem wątpić że się szarpniesz na rejestrację i potem na strzelanie na strzelnicy.
Pozdrawiam.
Piotrek.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

Ja tam pytałem tylko z czystej ludzkiej ciekawości :D Według mnie bez sensu jest się pchać w FAC lepiej zainwestować w CP ;)
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Najlepiej to zainwestować w bardzo dobry karabinek sprężynowy w limicie, lub jeszcze bardziej (jak kasa pozwoli) w dobre PCP... ;) Można strzelać do 100m i bez obaw o konsekwencje prawne.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
sobek
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:51

Post autor: sobek »

A z PCP co byście polecili? Ale w tych w dolnych granicach cenowych. Np. czy taki był by dobry?:
http://allegro.pl/hatsan-at44-s-10-4-5m ... 20853.html
Jakie są koszty zakupu niezbędnego sprzętu do uzupełniania gazu do takiej wiatrówki? I jakie są koszty eksploatacji tego? No i najważniejsze - jaką takie wiatrówki mają moc? :D Jeśli chodzi o kwestie prawną posiadania i używania takiej wiatrówki to nie mam zamiaru łamać żadnych przepisów.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Odpowiedzi na dręczące Cię pytania znajdziesz tu i na iwebie. Ja dalej tego nie ciągnę - bo nie ten dział. :PP Poszukaj w FAC.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

sobek,

Jesteś głupi czy prowokujesz ?? Temat FAC jest znany, wystarczy poczytać. Twoje pytania świadczą o lenistwie, głupocie lub chęci prowokacji.
Podaj mi na PW adres to przyjadę by to przedyskutować ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

akcja zazwyczaj wyzwala reakcję, kłódka - temat wyczerpany...
AA TX200 HC
Zablokowany