Obrazek

European HFT Championships 2016

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Zwycięzcy klasy HFT1, którzy uplasują się na miejscach 1 – 6 otrzymają pamiątkowe puchary, a w przypadku pozostałych klas i kategorii, pamiątkowe puchary otrzymają zawodnicy, którzy uplasują się na miejscach 1 – 3.
Czy to nie wygląda jak "faworyzowanie" klasy HFT1 :/ , albo się mylę i ktoś mi wyjaśni o co w tym całym HFT1 teraz chodzi ?
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

To co? Jedziem ?
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
photochem
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:31
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

No pewnie że jedziem ;-)
HW97k (Dębowy) + Leupold VX3 || TX200 mk3 + mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Qbuś pisze:
Zwycięzcy klasy HFT1, którzy uplasują się na miejscach 1 – 6 otrzymają pamiątkowe puchary, a w przypadku pozostałych klas i kategorii, pamiątkowe puchary otrzymają zawodnicy, którzy uplasują się na miejscach 1 – 3.
Czy to nie wygląda jak "faworyzowanie" klasy HFT1 :/ , albo się mylę i ktoś mi wyjaśni o co w tym całym HFT1 teraz chodzi ?
.. bo zawody są orgazmowane przez PFTA a tam większa większość strzela HFT1 .. ?
Aktualności

10.01.2016

I. Oficjalne Reprezentacje Narodowe.
Oficjalne Reprezentacje Narodowe będą składać się z 5 osób. Końcowy wynik reprezentacji będzie obliczony jako suma najlepszych 4 wyników uzyskanych przez poszczególnych członków reprezentacji każdego dnia Mistrzostw Europy.

II. Z przyjemnością informujemy, że Mistrzostwa Europy HFT 2016 zostały objęte patronatem przez Prezydenta Miasta Łodzi a szereg Instytucji zaszczyciło Organizatorów przystąpieniem do Komitetu Honorowego. Są to m.in. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego "PFTA".
A to może zgłosimy tą samą reprezentancję co na Mistrzostwa Śfiata?
Fkońcu MŚe są wyżej nad ME... a skoro nasza remprezentancja jest dobra na MŚ to będzie więcej niż super na ME .. ? Co myślicie?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2016, 12:08 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
unkas
Posty: 342
Rejestracja: 01 sie 2011, 20:42
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: unkas »

Qbuś, to jest proste , zarząd strzela hft1 i to całe wyjaśnienie :lol: :lol:
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

Już dajcie temu zarządowi spokój.
Choć uczciwie byłoby gdyby w każdej kategorii była taka sama ilość nagród to nie mniej uczciwie jest, że tych nagród jest więcej w najbardziej oblężonej kategorii HFT1. Myślę, że procentowo jest ich i tak mniej niż w HFT2. To nie wina zarządu a efekt ciągłego wpajania adeptom strzelectwa o wyższości PCP nad sprężynami.
Spójrzcie na lokalne zawody. Ile razy było tak, że kategoria HFT2 wystartuje tylko dlatego, że rzutem na taśmę dopisał się ostatni z 5 wymaganych zawodników.
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 64
Rejestracja: 04 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Zalesie

Post autor: Januszpelle »

Qbuś pisze:
Czy to nie wygląda jak "faworyzowanie" klasy HFT1 ?


Może to się wzięło z różnicy ilości startujących.
Na ostatnich MMP startowało cirka:
HFT2 = 24
FT = 30
HFT1 = 90
Aby stanąć na 3 miejscu w HFT2 trzeba wyprzedzić 22 startujących.
Aby stanąć na 3 miejscu w FT trzeba wyprzedzić 28 startujących.
Aby stanąć na 6 miejscu w HFT1 trzeba wyprzedzić 85 startujących.

Czyli ma się prawie 4 razy mniejsze szanse na dotknięcie pudła.
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

KrzysiekP pisze:Już dajcie temu zarządowi spokój.[...]
Ile razy było tak, że kategoria HFT2 wystartuje tylko dlatego, że rzutem na taśmę dopisał się ostatni z 5 wymaganych zawodników.
To odmurujcie strzelców od palików, pozbądźcie się jaszczurów i innych plaskaczy a powalczymy jak równy z równym.. I będzie sens jechać na zawody ze sprężyną.. Bo choć w "normalnym" starciu przeciętny sprężynowiec ma małe szanse z przeciętnym PeCePowcem, to starczy podnieść się z maty do klęczaka żeby nagle jakimś cudem wyrównać szanse..
Nam stopka zaryta w glebie i betonowa rękawica nie pomogą w trafieniu kz..
:bobas:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

Mamutowicz pisze:To odmurujcie
Czemu "MY"? :hm:

Reszta się zgadza z jednym wyjątkiem. Czy nie wędruje wam zero razem ze zmianą postawy? Mnie np ucieka w prawo przy kolanku. A i to zależy od położenia łokcia pod osią karabinu. Tego też trzeba się wyuczyć.

Jak już napisałem to nie jest wina zarządu czy regulaminu, który jest nastawiony na to, aby ułatwić zarażanie strzelectwem i ściągnąć większą i co najważniejsze świeżą rzeszę amatorów.
Jak się zastanowię ile razy na PW ludzie mnie zaczepiali ( nie wiem czemu) co by tu kupić jako nowy sprzęt zawsze doradzałem sprężynę. Na jaką kogo stać, ale sprężynę. Wypisująć raz za razem jakie ma wady i jakie błędy z mojego doświadczenia można popełniać na początku jak ich uniknąć. Efekt był taki, że kończyło się na QB bo mądrzy na otwartym forum tak doradzili. To nie wina zarządu a mentalność ludzi którzy, ujmę to dyplomatycznie, idą taką drogą z różnych powodów 8).
Czy to, że w sklepach jest chiński chłam to celowa zagrywka handlarzy czy zapotrzebowanie na taki towar?
Czy to, że jakikolwiek zarząd PROPAGUJE strzelectwo w taki sposób to jego wina? Czy może kogoś innego?

Myślę, że największym problemem w tym wszystkim jest to opisywane przez zarząd parcie na wynik. Postawy są przez 2/3 toru dowolne a co wśród nich króluje i czyja to wina?

Tawerna podjęła ciekawe kroki ale myślę, że potrzeba przynajmniej trzech takich zawodów, żeby zobaczyć jak się przyjmie kiedy minie już ekscytacja wywołana nowym doświadczeniem.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2016, 13:14 przez KrzysiekP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
unkas
Posty: 342
Rejestracja: 01 sie 2011, 20:42
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: unkas »

Januszpelle, nie przekonuje mnie to , według mnie jak jest trzy czy cztery konkurencje to w każdej powinny być takie same sposoby nagradzania .
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

KrzysiekP pisze:
Mamutowicz pisze:To odmurujcie
Czemu "MY"? :hm:

Reszta się zgadza z jednym wyjątkiem. Czy nie wędruje wam zero razem ze zmianą postawy? Mnie np ucieka w prawo przy kolanku. A i to zależy od położenia łokcia pod osią karabinu. Tego też trzeba się wyuczyć.
Zgadza się.. Tyle że Tobie o 5mm a mi o 5 cm.. :hihi:
Dobra, może nie AŻ tak.. ale niezbyt przesadziłem.. :hm:
No a czy nie wędruje Ci zero jak zaryjesz stopkę w glebie i przybetonujesz się do palika? - bo mi tak - a Tobie.. no.. Ty się tak przecież "zerujesz" .. 8)
Nie pierdziel.. wiesz dobrze że strzelanie ze sprężyny jest dużo trudniejsze od PCP właśnie ze względu na wędrujące POI zależnie od chwytu..

Nie marudzę, strzelam ze sprężyny bo lubię.. mam też PCP ale nie za bardzo strzelam.. bo jakoś tak.. mniej frajdy.. ale cieszę się np na nowe przepisy WHFTA dot odległości przy klęczaku.. mam szansę na zasmucenie kilku PCPowców.. :hihi:
Jedno co bym chciał, to "odglebienie' strzelców.. np strzelając z wysokich łokci czy klęczaka - które są z resztą najbardziej adekwatne do przyimka "Hunter" Field Target..

U nas, w NEFTA nie będzie w tym roku klasy "recoil" - właśnie z tego powodu który przytoczyłeś - mało chętnych.. nie chce mi się z tym walczyć..
Dobre wyniki kręcą PCPowcy..
Do zarządów wchodzą Ci Co Mają Dobre Wyniki..
Ustawiają przepisy pod siebie.
Sprężynowcy maja nikłe szanse na wyniki = nikłe szanse na ustawienie czegokolwiek "pod siebie"..

PS.
KrzysiekP pisze: Jak już napisałem to nie jest wina zarządu czy regulaminu, który jest nastawiony na to, aby ułatwić zarażanie strzelectwem i ściągnąć większą i co najważniejsze świeżą rzeszę amatorów.
Tej nowej i świeżej "Rzeszy" nie stać na dobre PCP żeby z Wami poszaleć.. Bez jaj.. AA s400 czy Hatsan BT to nie sprzęt Zawodniczy.. już o sprężynach nie wspominając..
Pokaż mi punkt w regulaminie który w jakiś sposób wyrównuje przepaść sprzętową.. Albo zachęca do strzelectwa, skoro trzeba przestudiować kilka stron regulaminu żeby `mieć jakieś pojęcie o HFT.. i 0 - żeby się nie zniechęcić..

Szczerze - PFTA to organizacja ZAWODNIKÓW dla ZAWODNIKÓW traktująca każdego kto "wykręca" pon 55/60 pt jak zło konieczne.

Dlatego też Ja nie mam zamiaru strzelać z PCP.. Cieszy mnie każda figurka położona z mojego TX200HC, a zwłaszcza ta, z którą miał problem właściciel "lepszego" karabinka.. 8) ( Mimut.. czaje się na Ciebie.. :hihi: )
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

Mamutowicz pisze:No a czy nie wędruje Ci zero jak zaryjesz stopkę w glebie i przybetonujesz się do palika? - bo mi tak - a Tobie.. no.. Ty się tak przecież "zerujesz" ..
Nie wiem CHOPIE skąd bierzesz tę wiedzę na mój temat :zdziwko: , ale ja strzelam ze sprężyny :king: i nie mam zamiaru zostać "przerzutem" choć czasem miałem chwilę zwątpienia.
To o czym piszesz nie ma więc miejsca aczkolwiek u strzelca PCPa może lecz nie musi być na porządku dziennym.
Gdybyś się zaś wczytał w moje posty to natrafiłbyś na informacje, gdzie swoje zero znalazłem po 11 miesiącach poszukiwań.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

CHOPIE.. Ja swoje Zero znalazłem w zeszłym tygodniu u siebie w portfelu i nie jestem z tego dumny..
Nie wiem z czego strzelasz.. ale dopiero po Twojej edycji postu doszedłem do tego co chciałes powiedzieć.. sorki - kojarzę jak 30 lat temu.. :hihi:
Ale - dlatego warto się zainteresować tym co Daniel stara się zrobić - FHC tam nie będzie znaczenia PCP czy recoil - znaczenie będzie miał strzelec - i tak ma być .. :)

Podgląd sprzed edycji Twojego posta :
Mamutowicz napisał/a:
To odmurujcie


Czemu "MY"? :hm:

Reszta się zgadza z jednym wyjątkiem. Czy nie wędruje wam zero razem ze zmianą postawy? Mnie np ucieka w prawo przy kolanku. A i to zależy od położenia łokcia pod osią karabinu. Tego też trzeba się wyuczyć.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 64
Rejestracja: 04 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Zalesie

Post autor: Januszpelle »

Tu nie powinno być mowy o wyróżnieniu, pokazaniu, która kategoria jest "lepsza, gorsza czy trudniejsza".
Są to 2 zupełnie różne kategorie i nie można ich porównywać z sobą.
Ilość startujących jest w proporcji jak 4:1 To jest pewnie jedyne kryterium, które decydowało o dodatkowych wyróżnieniach.

Śmieszyć mnie zaczyna wypominanie ilość nagród. Dlaczego? a) Bo ktoś miał taki gest. b) bo jest więcej zawodników. c) Bo tak chciał sponsor? Koniec kropka.

Unkas, jeśli przyjedziesz na jakieś zawody warszawskie, będziesz miał możliwość zdobycia 1 miejsca W HFT 2, nawet jak trafisz tylko 1 figurkę.
Zdarza się, że jest tylko jeden zawodnik na zawodach i w tym miejscu wcale nie zazdroszczę jemu.
To nie jest wcale przyjemnie wystartować w pojedynkę i odbierać nagrodę bez rywalizacji.
Ale, czy z tego powodu ma rezygnować ze startu? Zapisanych było więcej.
Czy na powyższych zawodach Klub WKFT też powinien kupić nagrody dla 6-ciu zawodników, gdy 3 nagrody są aż nadto?

I na koniec: Nie słyszałem o narzekaniu przez was, kiedy jedna z firm sponsorujących zawody ufundowała nagrodę specjalną dla zawodnika, tylko dlatego, że strzelał z wybranej marki karabinka.
Co za nietakt!
Jak fundować, to wszystkim!
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Panowie nie wiem w czym problem :zdziwko:
Grupa z Łodzi robi zawody i zaprasza .Jeśli komuś nie pasują warunki to nie jedzie . Poco od razu wymyślać jakieś cuda i krytykować ? O ile pamiętam regulamin PFTA to wcale nie trzeba leżeć na stanowisku , zawsze można przyjąć pozycję klęczącą lub stojącą oczywiście poza postawami wymuszonymi .No chyba że uważacie że FHC jest najjjjj i wszystko inne do d.... Co do nagród to oni je wręczają na swoich zawodach a więc mają wolną rękę .
Walther + MTC
ODPOWIEDZ