Obrazek

SARPA 30th Anniversary

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

SARPA 30th Anniversary

Post autor: Mamutowicz »

Miały być Mistrzostwa Europy.. ale na wskutek "nieporozumień" pom SARPA i UKAHFT wyszły Zawody Jubileuszowe "Scottish Air Rifle & Pistol Association".

Obrazek .. Trzeba troszkę poczekać na update strony, ale wszystkie informacje powinny się tam wkrótce znaleźć.

Tak w sumie to Mariusza zasługa (mimuta) że mnie tam wyciągnął.. żonę przekonał i w ogóle.. :)

Ponieważ Mariusz jechał z Manchester a my z Maltby, spotkanie wyznaczyliśmy sobie dopiero w hotelu.

Po małych przygotowaniach i panice związanej z przepowiedniami wiatrów, deszczy i czort wie co jeszcze, wybraliśmy się w drogę w piątek rano.. parę razy po drodze złapał nas solidny deszcz a całą droge straszyły napisy na tablicach przy autostradach : "Heavy Rain Forecast"... Znaczy że ma baardzo padać ..

Ale nie było tak źle .. trochę wiało, ale udało nam się zrobić po drodze kilka fotek, a potem jeszcze zanim udaliśmy się na kwaterę, podjechaliśmy obejrzeć widoczki z klifów blisko centrum Aberdeen..
Pod obrazkiem kilka fotek: Obrazek

Koło 21ej dojechał Mariusz z żoną i rozgościliśmy się.. Obrazek

No.. a potem nynać.
Qrde, coś im Admin nie domaga , bo oficjalna strona nie updatnięta, i nie mogliśmy znaleźć informacji o której cała impreza się zaczyna..
Więc wszyscy zebraliśmy się rano i na ósmą rano byliśmy już na miejscu.
Grampian Air Rifle Club Facet na fotce to Chris Noble.. Strzelałem z Nim w Teamie i zajął drugie miejsze w sprężynach! :)

Okazało się że niepotrzebnie.. o ósmej, ludki jeszcze nie powyłaziły z namiotów.. ;)Obrazek
No i trzeba było poczekać.. Wszystko zaczęło się dopiero po 11-tej.. Baby złe jak osy siedziały w aucie bo było .. "chłodno".. a my poszliśmy w bój..
Durny ja oczywiście spier.. łem sprawę jeszcze zanim strzeliłem do pierwszej figurki.. :zalamka:
Nie miałem przygotowanego karabinka, więc pomyślałem, że zero sobie złapię na miejscu.. ale tak tam wiało, że nie szło się wyzerować.. no i nie wiem po kiego czorta w ogóle dotykałem wieżyczek.. Zwłaszcza, że na plinkierni gdzie się zerowałem wiało z lewej, a tor strzelaliśmy w "drugą stronę" i część wiatru szła z prawej i z przodu.. masakra normalnie..
Nie mam za dużo fotek z toru, bo dowiedziałem się, że "ktoś" mógłby zacząć protestować widząc mnie robiącego fotki, bo podobno można zassać appa na smarkfona i sobie dystanse mierzyć.. dlatego tak mało zdjęć.. :/

No, ale do rzeczy.. przyszedłem na pierwsze stanowisko i kopara moi opadła tak, że 5 minut wybierałem igliwie z brody.
Ciemno jak w du.. żym lesie. Dosłownie, gęsty zagajnik a figurki poustawiane w tunelach pod gałęziami.. ObrazekObrazek Obrazek
Zapomnij o zerknięciu na figurkę "z boku".. bez szans.. trzeba by chyba obejść cały las dookoła.. Do tego tak ciemno, że ani srebrnych, ani żółtych figurek nie było kompletnie widać.. Jeden drugiemu pomagał zlokalizować cel..
Mi się na 2 figurkach kompletnie zgubił krzyż z SSie.. a Mimut z burka strzelał parę figurek zupełnie na oślep.. :)
Pułapki optyczne tak zajebiste, że można było kompletnie stracić wyczucie odległości!!

Do tego dochodził fakt, że figurki ustawiane za zagajnikiem, strzelane przez cichy tunel, a dalej peletka dostawała kopa z boku i fruwała jak chciała..
Można by się zarzucić liściami żeby sprawdzić wiatr, którego w zagajniki nie było, a który zaraz za drzewami szalał jak chciał.. :)
no, ale to tylko częśc pierwszego toru.. Jak zobaczyłem ostatnie (chyba 10) figurki to sobie pomyślałem:.." -no.. to będę się teraz o jedynki modlić.."
Figurki na otwartej przestrzeni, a sznurki wisiały poziomo.. Obrazek
O dziwo, nawet udało mi się dwie "zgasić" i tylko 1 zero zaliczyłem na nich..
Pierwszy tor, sobotni zakończyłem z oszałamiającą liczbą punktów.. Całe 39 mi się udało strzelić.. :maruda:
Na drugi dzień okazało się że dało mi to 4te miejsce po pierwszym torze.. :zdziwko:
Mariuszowi poszło lepiej, i choć w lesie było za ciemno dla Burka, to wystrzelał całkiem ładną sumkę - 48 punktów! ;)


Po zawodach musieliśmy się od razu zawijać żeby nasze kobity udobruchać.
Pojechaliśmy pozwiedzać okolicę.
Do pierwszego zamku (Delgatie Castle) podjechaliśmy do Turrif i.. nie mam swoich fotek bo mi komórek zdechł i został w aucie.. Mariusz zrobił parę fotek kucykom.. ale tylko dwóm.. trzeci nas pogonił.. ;DD
ObrazekObrazek
Na więcej fotek trzeba będzie poczekać aż Mariusza połowica zapoda.. ;)
Potem Do Banff zobaczyć Duff House.. Kto zobaczył ten zobaczył.. mi się tak chciało spać, że zostałem w aucie.. :/
Znowu trzeba się do Eweliny o fotki uśmiechnąć.. ;)

No, a potem do Portknockie skałki pooglądać.. Piięęknee :)
Obrazek Obrazek A tu mój album: Obrazek

No, ale to by było na tyle.. Z Portknockie wróciliśmy do hotelu i po krótkiej excytacji dniem minionym poszliśmy spać.. ;)

Na drugi dzień już nie powtórzyliśmy błędu i zostawiliśmy marudy w hotelu.. :hihi:
Zrobiły sobie wycieczkę po Aberdeen, a my spokojnie pojechaliśmy dalej walczyć :)
Bajka normalnie.. nie ma wiatru!! :)
Ja w te pędy na plinkiernię "zero" ratować a potem na tor..
Mięło być łatwiej.. Nie wiało.. cieplutko.. figurki w dużej części na odsłoniętym terenie.. ustawione..
Ehh.. co tu gadać.. Tak nas Szkoci w maliny wypuścili, że na koniec ja ustrzelałem raptem 41 a Mariusz 46 punktów!!
Nobla temu kto ten tor ustawiał!!
Takich pułapek optycznych i terenowych jeszcze na oczy nie widziałem.
Co prawda w sumie to w ogóle niewiele widziałem, ale zawsze coś.. :)
Coś pięknego. MŚ się kryją jedne i drugie!
kilka zdjęć Mimuta:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A tu albumik z moimi fotkami:
Obrazek

Co tu się dużo rozpisywać?
Postrzelaliśmy jak się udało najlepiej.. Ja na drugi dzień już nie mogłem zwalać "jedynek" na karabinek czy lunetę.. :hihi:
Daliśmy ze siebie wszystko!
Opłaciło się zostać na ogłoszenie wyników! :)
Trochę się odwlekło, bo były jeszcze dogrywki o pierwsze i trzecie miejsce w kategorii .22
Piękna dogrywka.. wiatr się zerwał, kilzonki małe a "kluski" duże.. Mariusz ma fotki, może zapoda.. ja już miałem zdechłą wkołomurkę.. :/
No a potem była frajda.. Poszczęściło mi się przy losowaniu fantów:
Obrazek wygrałem flaszkę przedniej "Szkockiej".. ;)

No a później rozdanie nagród:
O to walczyliśmy:
Obrazek
Mistrzem zawodów został.. Junior! :D
Obrazek
Najlepsze Kobiety:
Obrazek
Najlepsze Sprężyny..
Obrazek

Było Naprawdę Świetnie.
Cały czas czekamy na oficjalne wyniki i wtedy będę mógł podać więcej szczegółów, punktacje i nazwiska..
Mariusz ma lepszy rozum ode mnie do nazwisk, to go poproszę żeby też coś poopisywał ;)
Z tego co wiem, to strzelił najlepszy wynik w Swojej grupie i skopał tyłek Morssowi :D

Podsumowując, mieliśmy naprawdę Wspaniały weekend!
Szkocja - Piękna, choć widzieliśmy tylko mały skrawek, to jednak byliśmy naprawdę pod wrażeniem.. Jeśli tylko czas pozwoli to na pewno wybierzemy się tam znowu!
Zawody - Określił bym je jako "Extreme" .. Najlepsze dwa tory jakie do tej pory strzelałem!
Ludzie - Świetni, mili i .. zajebiści!! :)
Aż się nie chciało wyjeżdżać.. ;(
Do tego, zostaliśmy z Mimutem "honorowymi członkami SARPA".. :)

Po zawodach został nam do odwiedzenia jeszcze jeden "ruinek", a mianowicie przepięknie położony zamek Dunnotar Castle w Stonehaven..
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jeee.. ale tam nam docedziło.. ledwo żeśmy dali radę do aut sp..ucieknąć.. :)

A poza tym.. było super :)
Oprócz tego co w głowie zostało to przywiozłem sobie takie 3 trofea:
Obrazek Obrazek Obrazek
Czyli od lewej: Fajne, praktyczne i smaczne. ;)
Praktyczne miało mieś napis 3rd place.. ale sie chochlik drukarski wkradł w grawerni.. obiecali że zrobią korektę.. ;)

Pozdrawiam
Piotrek.

PS:
Gdyby ktos był zainteresowany, to plakietka okolicznościowa jest do zebrania na aukcji charytatywnej !!
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?p=189836#189836

PS2:
Mariusz.. dopisz swoje wrażenia i podlinkuj Wasze fotkii!!
Plizz :)

PS3
Qrde.. zapomniałem że zrobiłem mapkę z naszych "wojaży".. :hihi:

Zerknijcie tutaj:
https://mapsengine.google.com/map/edit? ... JltvFZR7mg
Ostatnio zmieniony 11 sie 2014, 17:46 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Świetna relacja, piękne widoki no i super zawody :)

Mimut i Mamut - gratuluję wyników !!!

Piotrek, a ten Pan z lewej na zdjęciu "Najlepsze Sprężyny" to strasznie do Ciebie podobny :hm:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Aaa.. klon taki.. trzecie miejsce psim sfędem łyknął.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

No PIĘKNIE !!!! Gratuluję !!!
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Piotrek, trzeba było strzelać z pożyczonego karabinka, to najwyższy stopień podium byś zajął :PP ;) Ale i tak gratuluję wyniku :spoko: I zazdroszczę super wycieczki :) Tylko dlaczego w środku lata ubrałeś rodzinę tak, jakby za chwilę miał spaść śnieg?

p.s. Dobrze, że nie mogłeś robić fotek na torze. Tawerniaki coraz bliżej i jeszcze Tomashka byś zainspirował :nie:

p.s.2. Dobrze, że wrzuciłeś zdjęcia "pucharów". Tawerniaki coraz bliżej i może Tomashka zainspirujesz :D Bo o takie trofea warto powalczyć :hihi:
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
photochem
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:31
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

Gratulacje panowie! :-)
No i również zazdroszczę Wam tej wycieczki...
HW97k (Dębowy) + Leupold VX3 || TX200 mk3 + mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Nie wiele moge dodac od siebie. Piter swietnie wszystko opisal. Ja w przeciwienstwie do Piotra, na zawody jezdze dosc regularnie( takie mozliwosci oferuje mi w klub) i mam punkt odniesienia co do ustawianych torow. Posluze sie jednak slowami jednego z miejscowych szkotow by sprobowac opisac poziom trudnosci tych zawodow. "Piekielny tor, piekielne zawody". Wypowiedzial to chwile po tym jak zapytal Grega Morsa o wynik, gdy ten schodzil z toru z opuszczona glowa. Dla nie wtajemniczonych to Mistrz Swiata z zeszlego roku. Szkoci wiedza ze Greg jest mocny na "wietrze". Wiekszosc z nich konczac pierwsza ture ciagle nie mogla uwierzyc w swoje wyniki. Ja startowalem z pierwszego palika, Piotr z drugiego. Wystartowalem w druzynie razem z Ian Carlin (glowny menager szkockiego HFT, drugi od lewej) i Ian Thomson (prezes clubu New Cali czy jakos tak, drugi od prawej).
Obrazek
Trzeba przyznac ze mocni zawodnicy. Moje pierwsze 10 stanowisk pierwszego dnia to porazka. Tak jak Piotr napisal, figurki ustawione w tak ciemnych miejscach ze masakra. Do dwoch strzelalem na czucie bo widzialem tylko kontur figurek. Druga dziesiatka juz byla lepsza, troszke strat nadrobilem. I trzecia dziesiatka, okazala sie czarna seria praktycznie dla 90% . Jak Piotr wspomnial wczesniej, czysta magia. Strzelalismy praktycznie ze skaraju lasu schowani za krzakami do figurek ktore staly na otwartej przestrzeni. Jedno z ciekawszych stanowisk bylo takie.
Obrazek
Tutaj figurka stala na skraju parowu calkowicie odkryta.
Obrazek
Wszyscy wiedzieli skad i jak wieje. Niestety wielu nie docenilo potegi tego miejsca. Wiatr w tym miejscu przy silniejszym podmuchu zawijal srut lekko do gory i wysylal go w niebyt. Stanowisko obok, cel ustawiony dokladnie na dnie tego samego parowu z zawijajacym wiatrem tyle ze strzelany z nieoslonietej pozycji.
Obrazek
I wisienka na torcie tego dnia, cel w odleglosci 35 yrd, maksymalnie odsloniety(w szczerym polu), stojaca bez podparcia..... figurka padla :D (niestety nie moge odnalesc tej fotki :/) . Na tych ostatnich dziesieciu celach tylko 2 poszly za jeden reszta za dwa. Drugi dzien podobnie , wszystkie cele odsloniete padaly jak muchy. Zebralem praktycznie komplet.

Obrazek (cel umieszczony w rozgalezieniu drzewa)
Po wejsciu do lasu zaczynal sie koszmar. Takie pulapki optyczne powinne byc spisane jako wzor konspekt dla potomnych. Ustawiajacy wykorzystali chyba przepisy do maksimum jesli chodzi o odleglosci i killzony. Nie zalowali minimalnych dozwolonych rozmiarow. Te zawody w pelni zaslugiwaly na miano Extreme. Na szczescie Piter nie odpuscil i po drugim dniu wskoczyl na pudlo wsrod sprezyn. Mielismy jeszcze jeden, acz nie maly polski akcent. Na zawodach wykorzystali figurki zrobione przez Janusza Chojnickiego "Spiner". Trzeba przyznac ze sprawily sie na medal. Konczac wlasne refleksje moge powiedziec jedno, na kolejne takie zawody pojade chyba wszedzie. To czego nauczylem sie u Szkotow to juz moje. Atmosfera panujaca na zawodach, serdecznosc i uczynnosc szkockich HFT-ciarzy sprawila ze pojawimy sie tam ponownie za rok jesli tylko zdrowie i czas pozwoli. Mamy tez cicha nadzieje ze byc moze komus z Was uda sie wyrwac i pojedzie z nami podbijac Szkocje. Zaproszenie oficjalne dostalismy juz teraz od calej ekipy organizatorow.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Są wyniki.. ;)
http://www.sarpa.org.uk/
Jednak Morssowi udało się nadrobić i odskoczył,od Mariusza o 4 punkty.. Ale to tylko dla tego że na drugi dzień nie wiało.. :PP
Qrde, co z tymi młodymi jest, że tak "Starych: ogrywają.. ?
MŚ wygrał junior.. Mistrzostwa Szkocji też junior.. qrde no.. :zdziwko:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Mniej piją? :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

:PP
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Revolut pisze:Mniej piją? :D
Coś w tym jest :lol:
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Ja nie piję a jakoś na podium mnie nie widać :!:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Bo nie jestes w kategorii "Junior" :D
ODPOWIEDZ