Obrazek

Dotyczy propozycji zmian w HFT

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

To ja powiem Wam jak zareagowali moi "tubylcy" na informacje o toczacej sie dyskusji nt stopki. Coz .... smutno powiedziec ale tarzali sie po glebie ze smiechu. Moze jednak od poczatku. Dzisiaj u mnie w klubie odbyl sie Annual General Meeting polaczony z wewnetrznymi mini zawodami i nie koniecznie traktowanymi do konca z powaga :). Ot typowa impra Tawerniana. Duzo strzelania i jeszcze wiecej smiechu, jakies papu, zapojki, itp. Na torze zapytalem jednego, czy aby czasem nie przesadza (oczywiscie z bananem na pysku) z murowaniem sie do podloza . Stopka podniesiona do gory a do ziemi dotyka drewienko. Pierwsze spojrzenie i poczulem ze chyba zaraz mnie zapakuja do bagara i powioza do szpitala. Szybciutko sie wyprostowalem i wyjasnilem jak powinno to wygladac wedle prawidel PFTA i toczacej sie dyskusji na bezowym. I tu nastapilo tzw "pierdolniecie smiechem". 6 chlopa na kolanach ryczalo, bo smiechem tego sie nie dalo nazwac. 7-my ktoremu zwrocilem uwage na poczatku, nie mogl sie podniesc z maty i trzeba bylo mu ja wyrywac spod dupy. Na koniec dostalem podziekowania za wspaniale spedzony czas (czyt. opowiesc na temat stopki) i prosbe o informacje w razie dalszego rozwoju tematu. Sami wiec widzicie, ze w innych rejonach europy, tez bardzo powaznie podchodzi sie do tematu stopki
Pozdrawiam
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

mimut pisze:........z murowaniem sie do podloza
Sie ośmieszyłeś i to międzynarodowo . :lol: :lol: :lol: :lol:
Grupa "Beaver"
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

Mamutowicz pisze:Wiesz.. w sumie to racja.. Bo to jakby jakiś Nie-Beaver zaczął marudzić i pyskować na temat Beaverowych zawodów w których i tak nawet nie bierze udziału.. :hm:
Jak ktoś startuje w lidze PFTA i ma uwagi do ichniego regulaminu to ma do tego prawo.. ale jak ktoś nie jest członkiem.. to niech siedzi cicho, bo tylko członki mają prawo pyszczyć.. :)
Sprawa jest bardziej złożona. Jest kilka "drobiazgów":
- forum iweb to nie jest forum PFTA, pisanie na ogólnym oznacza możliwość wypowiedzi dla każdego,
- część wypowiadających się jest byłymi członkami PFTA, przykładowo ja jestem jednym z założycieli tej organizacji a także kilka lat tworzyłem regulamin HFT, (porzuciłem uczestnictwo w niej bo nie odpowiada mi polityka obecnych władz - sprowadzania PFTA do roli skarbonki do finansowania czyichś wycieczek zagranicznych ze składek nie dając NIC w zamian),
- na zawody PFTA przychodzą także ludzie nie należący do tej organizacji, a nawet jakby tak skrupulatnie zbadać jaki udział mają osoby z opłaconą składką to mogło by wyjść, że są w zdecydowanej mniejszości,
- temat w moim przekonaniu przyznaje sobie prawo do stanowienia o całości zasad HFT w Polsce a jak widać np. w tym dziale, w temacie wyżej, są stosowane jeszcze inne zasady HFT,
- PFTA ma swój ukryty dział tylko dla członków, więc sprawy wewnętrzne powinny być tylko tam, więc jeśli coś ląduje w ogólnym to nie można się dziwić że ktoś niePFTA coś napisze,
- ciekawy jest też proponowany rodzaj moderacji, głosy krytyki wycinać a winnych spałować "krawatem", w domyśle pochlebstwa i cmokania nad regulaminem PFTA nagradzać?

Pozostaje zacytować klasyka: "prawdziwa cnota krytyk się nie boi" (I.Krasicki)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

yaro pisze:- PFTA ma swój ukryty dział tylko dla członków, więc sprawy wewnętrzne powinny być tylko tam, więc jeśli coś ląduje w ogólnym to nie można się dziwić że ktoś niePFTA coś napisze,
I tutaj są różne opinie bo temat był kilka razy zamykany i otwierany :zdziwko:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

tomaschek30 pisze: I tutaj są różne opinie bo temat był kilka razy zamykany i otwierany :zdziwko:
Na takie schizofrenie to już nic nie poradzę.

Odezwałem się po raz kolejny po zapytaniu skierowanym do mnie bo dyskutować nie miałem zamiaru. Spróbuję się nie odzywać, może się uda :)

Może i trochę żal ściska że coś co się wykluwało w bólach w latach 2001-2003 a urodziło się w 2004, żeby jakoś zebrać do kupy wiatrowców, przepoczwarzyło się w dziwny twór, który zajmuje się dzieleniem stopki na czworo czy kogo wybrać do amatorskiej wycieczki zagranicznej sfinansowanej składkami członków jakby to była zrzutka narodu na narty dla Małysza. (podczas gdy na świecie gdzie ludzie są znacznie zasobniejsi, uznaje się prostą zasadę, że w amatorskim działaniu każdy płaci za to z czego korzysta)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jakieś nowe informacje na temat "benchrest field target" ?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Tak, tak... W projekcie są stoły benchrestowe zamiast palika i taboret, żeby nie trzeba było się niepotrzebnie fatygować do zajęcia stanowiska.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Mamutowicz pisze:Jakieś nowe informacje na temat
Ta ...................... . Trochę bliżej normalności ale czy na pewno ?
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=117 ... 0eb6ebf5e7
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

yamrt pisze:
Mamutowicz pisze:Jakieś nowe informacje na temat
Ta ...................... . Trochę bliżej normalności ale czy na pewno ?
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=117 ... 0eb6ebf5e7
Pomysł super!
Sercem jestem za organizacją tych zawodów w Gdyni na Kolibkach bo teren jest naprawdę bardzo fajny ale rozsądek mówi że najlepszą lokalizacją byłby środek Polski np. Łódz żeby przyciągnąć jak największą liczbę strzelców spręzynowych. Każdy zawodnik miałby podobną ilość kilometrów do przejechania.
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

yamrt pisze:Trochę bliżej normalności ale czy na pewno ?
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=117 ... 0eb6ebf5e7
Jak dla mnie, to nie ma większego sensu. PFTA chce zmienić swój wizerunek niby zrywając taśmę z pośladków. Jeśli dojdzie do tych zawodów, to i tak poprzedzi je miesięczna dyskusja nad regulaminem
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Majecha76 pisze:Pomysł super!
Tak zgadzam się ale czy na pewno ?
Jarek najbliższe takie zawody masz w Górze 25 05 . Mistrzu i mój korepetytorze osobisty w jednej osobie będziesz ?
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Tutaj troszkę nie zgadzam sie z tobą Marcinie. Nie odbierz to jako atak na na Ciebie ale w woli wyjaśnienia:
Jestem członkiem PFTA.
Jeżdze na zawody organizowanie pod patronatem PFTA.
W PFTA nie wszyscy spinają pośladki, dużo osób jeździ na w/w zawody bo lubi strzelać, odstresować się po pracy i porozmawiać ze znajomymi osobami z drugiego końca Polski.
W PFTA nastąpiła zmiana zarządu i jak widac są nowe pomysły :)

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2014 20:24 ]
yamrt pisze:
Majecha76 pisze:Pomysł super!
Tak zgadzam się ale czy na pewno ?
Jarek najbliższe takie zawody masz w Górze 25 05 . Mistrzu i mój korepetytorze osobisty w jednej osobie będziesz ?
Krzysiu!!
Na jaj.ch stanę ale będę!!

Pomysł dobry! Tylko właśnie jest jedno ale:
Czy po 5 lub 6 stronie tego tematu dyskusja nie wkroczy na tor ogólnych przepychanek i zniechęci nowych strzelców do udziału w tych zawodach??
Czas pokaże...... Oby nie.
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ee tam.. Pomysł fajny, ale jak Krzysiek powiedział - to już jest, istnieje i ma się dobrze! :)
Nietypowe figurki, prosty i przejrzysty regulamin.. Beavery właśnie takie są i jakoś nikt tego nie "obmarudza" :)
Czy to musi być kopia "Beaver cup" ale pod płaszczykiem PFTA żeby było fajnie?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Cieszy, że powstają takie inicjatywy, choć patrząc na to co ludzie na forum do siebie piszą i jak się odnoszą, to aż dziw bierze, że później spotykają się na zawodach i sobie ręce podają.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Wierzbin pisze:Cieszy, że powstają takie inicjatywy, choć patrząc na to co ludzie na forum do siebie piszą i jak się odnoszą, to aż dziw bierze, że później spotykają się na zawodach i sobie ręce podają.
Smutna ale prawda Marku.
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
ODPOWIEDZ