Obrazek

Dotyczy propozycji zmian w HFT

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

Ciekawostka na beżowym, dyskusja czy kawałek metalu za stopką to stopka czy nie.
Najpierw myślałem że to żart jakiś, okazuje się że nie, całkiem na poważnie.
Całkiem na poważnie można skomplikować rzeczy proste i zlać rozum/zdrowy rozsądek.

Opieranie o grunt jest takie samo czy robi się to stopką czy wystającą bardziej kolbą. Całe dalsze grzebanie nie ma sensu.
Do tego trzeba jeszcze ormowców żeby pilnowali każdego z osobna... w sporcie amatorskim? serio?
W dodatku jest punkt w regulaminie że sędziowie decydują o dopuszczeniu karabinu więc sędzia z jajami (jak już tak mu zależy na równych zasadach) pogonił by tych wszystkich cwaniaków z konstrukcjami ortopedycznymi, a niech sobie FT strzelają, tam jest to wręcz wskazane.
Jak ktoś zechce oszukiwać to sobie do stopki doczepi długi kolec i będzie zgodny z regulaminem a karabin będzie jak w imadle ale cóż to za problem jak ktoś chce oszukać to sobie zrobi to energią bez żadnych problemów. W takich warunkach co jest warty taki rezultat? A jaka tu równość zasad jeśli jeden ma steyra obstawionego drutami i blachami we wszystkie strony z fabrycznym hatsanem?

I to jest to przed czym przestrzegałem - co się dzieje jak się komuś pomyli cel - amatorska rekreacja na sportowych zasadach z wyścigiem szczurów po lans i suweniry. Mistrzowanie, rezultaty... ludzie.... kto za parę lat będzie pamiętał o takich głupstwach?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

yaro pisze:Ciekawostka na beżowym, dyskusja czy kawałek metalu za stopką to stopka czy nie.
Czytam którąś stronę tych wypocin i wierzyć mi się nie chce, że ludzie w tak dziwny sposób potrafią myśleć.
Robią z amatorskiej zabawy zawody olimpijskie (śmieszy mnie uzasadnianie szczegółowości regulaminu HFT do zawodów pływackich FINA, czy piłki nożnej FIFA).
Co gorsza sami wpadają we własne sidła, bo najpierw robią jakiś nowy przepis i sami się w nim gubią :lol:
Jak się okazuje da się bawić przy regulaminie na jednej stronie.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Wierzbin pisze:Czytam którąś stronę tych wypocin
No i fajnie jest uwielbiam takie rozpierduchy jak paru kolesi opluwa się wzajemnie a za parę dni spotkają się na zawodach i .......... no właśnie co dalej ? Rekreacja ?
Osobiście dokonał bym pewnych zmian w tej pseudo dyskusji , wpuścił bym zainteresowane strony sporu do ringu uzbrojone w rzeczone stopki i niech mecz się toczy . Ten który przetrwa tego racja .
Teraz poważnie nie wierzę w to co czytam , była afera i wojna o MP o zakończenie sezonu teraz o stopki i o co jeszcze ? jedno słowo żenada .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

yamrt pisze:... była afera i wojna o MP o zakończenie sezonu teraz o stopki i o co jeszcze ? jedno słowo żenada .
:hm: No, są palmresty np.. może ktoś wymyśli pogrubianą osłonę spustu zintegrowaną z nałokietnikiem.. jest pole do manewru..
Wszystko, żeby tylko zdobyć punkcik więcej i zostać Miszczem.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Mamutowicz pisze:wymyśli pogrubianą osłonę spustu zintegrowaną z nałokietnikiem.
Mógłbyś mi wysłać wstępny szkic tego pomysła na PW. ?
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Mamutowicz pisze:Wszystko, żeby tylko zdobyć punkcik więcej i zostać Miszczem..
A u nas "Miszczowie" nawet na tor nie wchodzą i dalej są Miszczami :king: I niech tak zostanie :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Mamutowicz pisze:Wszystko, żeby tylko zdobyć punkcik więcej i zostać Miszczem..
Przerabiałem to w tzw." strzelectwie sportowym!" Tam to dopiero jest parcie na punkty :!: Dany 108 dzięki, że w odpowiednim momencie odwiedziłeś Głogów!!! Żal dupę sciska, bo to samo zaczyna się dziać w HFT :maruda: Ale nie u "jednokartkoworegulaminowców" :hihi: Beavery the best! :cisza:
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Wierzbin pisze: Jak się okazuje da się bawić przy regulaminie na jednej stronie.
I tego należy się trzymać. :spoko:
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Josef pisze:Dykusja i problemy z nią związane rozwinęła się w dwóch kierunkach:
1) co jest stopką,
2) czy w ogóle opierać karabinek o ziemię, w tym tylko stopką, a także bezpośrednio karabinek o palik.
Na podstawie dotychczasowych obserwacji dyskusji na forum, nie tylko w tym temacie, wielu dyskutantów nie wyzbędzie się szybko ostrych wypowiedzi połączonych niekiedy z agresją. Przewiduję, a nawet mam pewność, że nigdy nie osiągniemy niepotrzebnej pyskówki, nie tylko w tym temacie. Temat regulaminu będzie powracał co jakiś czas i wywoływał różne namiętności, gdyż nigdy nie zadowoli wszystkich. Ponieważ regulamin dotyczy zawodów PFTA, dlatego proponuję:
1. Rozpisać tylko wśród członków PFTA ankietę/referendum nt. zasad strzelania HFT 1 z postawy leżącej. Niech o treści regulaminu w tym zakresie zadecydują tylko członkowie PFTA, gdyż ta organizacja i obowiązujący w niej regulamin, podobnie jej statut, są ich własnością .
2. Przyjąć zasadę, że jeśli nie wystąpią nadzwyczajne okoliczności, każdy nowy regulamin po zmianach ma obowiązywać określony czas, np. minimum 3 lata, dla zbierania doświadczeń i ewentualnie monitorowania poglądów/wsłuchiwanie się w głosy członków PFTA, czy ewentualnie nie nastąpiła zmiana w ich nastawieniu do obowiązujacej treści regulaminu.
3. Dyskusję/pyskówki nt. obowiązującego regulaminu PFTA dopuścić tylko na forum/podforum dostępnym wyłącznie dla członków PFTA.
4. W przypadku zawodów innych, niż puchar PFTA, od decyzji każdego z organizatorów tych zawodów będzie zależalo, czy zastosuje regulamin PFTA, czy własny, lub ewentualnie PFTA ze zmianami obowiązującymi na tych zawodach.
5. Za jakiekolwiek uwagi na forum ogólnym, w tym szczególnie połączone z agresją lub innego rodzaju nietaktem, poczynione przez nieczłonków PFTA nt. obowiązującego regulaminu PFTA, przydzielać bez skrupułów "ozdobne" krawaty i posty takie bezwzględnie wywalać z forum ogólnego.
:/ No ? Kto się ośmieli podnieść rękę na peftę i jedyny słuszny regulamin ?
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Wiesz.. w sumie to racja.. Bo to jakby jakiś Nie-Beaver zaczął marudzić i pyskować na temat Beaverowych zawodów w których i tak nawet nie bierze udziału.. :hm:
Jak ktoś startuje w lidze PFTA i ma uwagi do ichniego regulaminu to ma do tego prawo.. ale jak ktoś nie jest członkiem.. to niech siedzi cicho, bo tylko członki mają prawo pyszczyć.. :)

A w ogóle, to powinni określić minimalne i maxymalne wymiary stopek i było by po kłopocie.. No i jeszcze twardość gumy w stopkach springerów, bo zbyt miętka może działać jako niedopuszczalny antyodrzut.. :hm: No i jeszcze stopień odblaskowości alamunium żeby konqrencji nie oślepiało.. 8)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Jak dla mnie cała ta dyskusja jest o niczym i jakoś mnie nie dotyczy nie jestem członkiem tej organizacji i na zawody tej organizacji nie jeżdżę . Z powodów co najmniej kilku
1 umiejętności strzeleckie nie te
2 za drogo
3 moi kumple też tam nie jeżdżą to gdzie ja tam będę się pchał
4 nie umiem strzelać ze stopką osadzoną w ziemi
Reszty powodów nie wymienię bo mi się nie chce.
Wole bawić się w HFT w czwartoligowej ,okręgowej gminnej ekstraklasie i nikt mnie przynajmniej " na języki nie weźmie ", że oszust jestem a strzelenie na zawodach dwóch zer nie równa się z utratą .........sam nie wiem czego .
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2014, 19:19 przez yamrt, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Daniel.. szkoda czasu żeby to czytać.. zwłaszcza dokładnie.. :D
Się zgadza że śmiszne.. i dobrze.. jakby nie to, to było by tam strasznie ponuro.. a tak - jest .. .. beżowo.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: Dla mnie "Miszczem" jest właśnie ktoś kto trafi podobnie jak Krzysiek, czy inni (zdarzało się nie raz i pewnie jeszcze się zdarzy) i potrafi się z tego śmiać i cieszyć z resztą "zawodników", takie "rzeczy" się długo pamięta i przypomina przy każdej okazji :D


Dajmy spokój "tamtemu światkowi" (nie da się już go uratować) , ja już mam dość, przestaję "śledzić tamten temat", bo różne durne pomysły mi zaczynają przychodzić do głowy, a nie o to chodzi, aby dać się wciągnąć w to "bagienko".
Na koniec, dla poprawienia humoru KLIKNIJ !
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Od kilku lat podkreślam to samo - HFT to trening, zabawa i rekreacja !

Problemem wielu / nie tylko PFTA / jest powiązanie naszego hobby z niespełnionymi marzeniami o zdobyciu I miejsca w jakiejkolwiek konkurencji !
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1676
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Josef pisze:Przewiduję, a nawet mam pewność, że nigdy nie osiągniemy niepotrzebnej pyskówki, nie tylko w tym temacie.
Gdyby Josef napisał to tutaj, to miałby rację :hihi:
yamrt pisze:Wole bawić się w HFT w czwartoligowej ,okręgowej gminnej ekstraklasie
Nie umniejszaj nam :PP Jesteśmy najlepszą ekipą na Dolnym Śląsku :king: ;)
Qbuś pisze: Na koniec, dla poprawienia humoru KLIKNIJ !
A dla wszystkich lubiących wgryzać się w glebę link
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
ODPOWIEDZ