Obrazek

sharp innova 1210

songoku177
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2015, 22:01

sharp innova 1210

Post autor: songoku177 »

Witam Panowie . Szukam sprzętu jak w temacie, lecz nigdzie nie mogę sie go doszukać w kalibrze 4,5 mm. Pomoże ktoś?:)
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Prehistoria opie.
Ostatni raz widziałem w sprzedaży jakieś 3 lata temu.
Teraz tylko używki.
Przy nabyciu używki zwracać baczną uwagę na to, czy plastik komory sprężania cały.
Lubił z wiekiem pekać, a to nie naprawialne.
***** ***
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4619
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Mam takiego tyle że bez tłumika.. i.. ee.. ten.. ja go używam do testowania targetów w garażu bo "pompnięciowa" regulacja energii jest do tego celu bomba.. ale do rekreacji bym już nie polecił..
Koszmarny port ładowania i "pompanie" powodują że po paru strzałach tęskni się za choćby Hatsanem..
Gdybyś chciał np postrzelać na 40m z przyzwoitą prędkością, to musisz "pompnąć" min 8x .. a to już jest "Coś".. zaś "pompanie" do 10ciu .. ooo.. to już jest wyzwanie, zwłaszcza jakbyś chciał strzelić z 10 razy.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
songoku177
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2015, 22:01

Post autor: songoku177 »

Mamutowicz a jaki kaliber? Drewienko czy polimer? Znalazłem na pewnej stronie za 300zł nowe sprzęty 5,5 mm polimer . W sumie bym się decydował ale szukam 4,5 mm. Na stronie o...x znalazłem ogłoszenie ze pewien gość sprzedaje w drewnie niby nowe innovki 4,5 mm za 450 zł co myślicie o cenie? z tego co kojarzę to sharpy były tańsze kilka lat temu .... Mamutowicz nie chcesz odsprzedać sprzęta??:)

[ Dodano: Pon 28 Wrz, 2015 12:38 ]
Mamutowicz sorki, że tak zawalam pytaniami ale jak ocenisz karabinek pod względem awaryjności ? co wiecej wytrzyma to pca czy sprężyna w tych pieniądzach?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4619
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ja mam drewienko, nawet gdybym chciał sprzedać ( a nie chcę ) to przesyłka wyszła by drugie tyle.
Karabinek mam od miesiąca i strzelam - jak pisałem wyżej- tylko gdy testuję figurki, na razie nie miałem problemów ale też w sumie strzeliłem może ze sto razy..
2 rzeczy w tym karabinki tragiczne - spust i port ładowania.
Spust jest tym twardszy - im bardziej napompujesz .. powyżej 5 pompnięć jest już tak twardy że możesz zapomnieć o celnym strzelaniu.
Port - mała dziurka w którą wrzucasz śrut.. jako że ma ciężką "główkę" i lekką"sukienkę" często ląduje w poprzek portu i trzeba próbować jeszcze raz.. i jeszcze..

Sprężyna "w tych pieniądzach" . . :hm: jedynie używani Hatsan 90 - i byłby to najlepszy wybór na początek.. a dlaczego .. to poszukaj na forum bo ja idę z psem na spacer.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
songoku177
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2015, 22:01

Post autor: songoku177 »

:) Nie pytam czy sprężyna byłaby lepszym wyborem w tych pieniążkach tylko które w tym przedziale cenowym jest wytrzymalszym i mniej podatnym sprzętem na awarie. Tak czy siak jestem zdecydowany na pca sharpa . I za kwotę 300zlociszy to nawet niekoniecznie używkę harnasia ale nawet nówkę np 90 w polimerku można dostać :) A swój sprzęt kupiłeś nowy?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4619
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Używany.. za 250 peelenów.. :hm: Twoja kasa - Twoja sprawa .. :)
Ps. Wytrzymalsza będzie sprężyna.. w SI jest bardzo dużo plastiku..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Miałem Mamutowego SI w rekach. Przewoziłem go do UK. Znalem przeznaczenie dla którego Piotr go kupił i sam go tez przetestowałem. Według mnie nadaje się toto tylko do testowania figurek. Moj syn wystrzelił z tego z 5 peletek i miał dość
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2015, 1:37 przez mimut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Songoku, wygląda, że jak to mawiam - nie szukasz porady, szukasz akceptacji wyboru.
I w pełni rozumiem - jak mi coś przypadnie do gustu, to nie oglądam się na zdanie innych.
Choć może nie pytam wtedy o opinię :lol: .
Nie bądź tylko rozczarowany, efekt nie powala.
Sharp budził entuzjazm w czasach kiedy przeciętny strzelec miał jakąś "niemiecką", albo "brytyjską" (znaczy Norconię Germany zwaną pieszczotliwie Narkomanią Dzierganą, albo British Mark BMK, obie z tej samej fabryki w Szanghaju) wiatrówkę, a tu - brak odrzutu, radocha z oszukania systemu, bo można było "zrobić" FAC-a już 6-7 pompnięciem, no i co najlepsze w Sharpie - fajny tłumik, tyle, że nie na 1/2 UNF, więc nie pasujący do niczego innego.
Ale to Panie prehistoria....
***** ***
Awatar użytkownika
limak000
Posty: 226
Rejestracja: 21 cze 2015, 21:16

Post autor: limak000 »

Awatar użytkownika
fiksiu
Posty: 47
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fiksiu »

Sam jakiś czas temu szukałem.
Ale akurat nigdzie nie było nowych.
Ze wszystkich tematów które przeczytałem o tym karabinku mimo wszystko wynikało że jest bardzo celny a w porównaniu w swojej klasie cenowej nawet super celny.
Fakt że kosztował wtedy ok 300zł

Ale jakoś niezbyt mi się wydaję aby celność wiatrówek niesamowicie wzrosła od 5-7lat(kiedy Innova była popularniejsza)
Myślę że mimo wszystko żadna sprężyna do 500-600zł(a może i droższe) nie będzie od niej celniejsza.A nasili się to w rękach amatora,początkującego czy nawet średnio zaawansowanego strzelca.
Możliwość zamontowania niedrogiej lunety też jest olbrzymim plusem.

Wytrzymuje podobno bezawaryjnie wiele tysięcy strzałów pod warunkiem nie przesilania jej czyli przekraczania limitu a lepiej i trochę mniej.


Generalnie mówcie co chcecie ale,miałem już parę wiatrówek w każdym systemie,oprócz gas rama,nigdy nie wrócę już do sprężyny.
Wolę PCA i pompnąć 2-3 razy od sprężyny.
Kultura strzału,nie zabija celowników optycznych czy skuteczna możliwość wyciszenia strzału(tłumik)przez co możemy spokojnie pykać w garaży,strychu itp. dla mnie bezkonkurencyjne.
był-B1>hatsan 70>AA 410>Berkut A-2002>slavia 630>HP 01 U.
jest>B3>Benjamin 392>Walther Lever Action
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

fiksiu pisze: niezbyt mi się wydaję aby celność wiatrówek niesamowicie wzrosła od 5-7lat
Bo nie wzrosła.
Gówniane dalej strzelają gównianie.
Przesunęla się w górę celność przeciętnej wiatrówki posiadanej przez przeciętnego forumowicza wiatrówkowego.
7 lat temu PCP był luksusem, na który stać było nielicznych.
7 lat temu dany strzelał z CZ-200, burżuj.
7 lat temu dagi40 strzelał (chyba mnie zabije...) z qb-78 z wadliwą lufą, której potem zrobił coś strasznego i zaczęła strzelać celnie.
7 lat temu strzelałem z samoróbnej Mamby PCP, Slavii 631 i Crosmana 1077, oraz chciwie chłonąłem wieści o tanim tureckim PCP.
7 lat temu niejaki dale, którego miano zostało słusznie zapomniane, wystartował jedyny raz w życiu w zawodach strzeleckich, od razu odnosząc sukces ze swoim AirArmsem s400, zajmując przedostatnie miejsce dzięki wyprzedzeniu 8 letniego juniora....
Zmarł Paul Newman, Jan Machulski...
Rambo i Wojny Klonów weszły do kin...., a hektar Oskarów zgarnął ostatni dobry film Coenów - To nie jest kraj dla starych ludzi.

Ale o czym to ja....
Acha.
Tania luneta - no tak, ale trzeba dodać, że szyna plastikowa.
Ergonomia ładowania - Mamut już pisał.
Ale ja wcale nie jestem wrogiem Sharpa. Nawet bardzo lubiłem to jego niepowtarzalne pierdnięcie przy strzale.
Ale nowemu strzelcowi nie zalecałbym wydawania pieniędzy na takie cóś.
Awatar użytkownika
IgnaS
Posty: 31
Rejestracja: 18 kwie 2011, 12:06

Post autor: IgnaS »

Czytam i napisze tak... miałem i szlag trafił.
Plastik fantastik na Japońskiej licencji to nadal plastik :-(
Jeżeli kolega tak usilnie chce PCA, to już lepiej zajrzeć na rynek hamerykański i poszukać Crosmana 2100 jak po taniości lub Benjamina w drewnie jak masz za dużo kasy.
2100 to chyba najbardziej rozpowszechniony z modeli na naszym rynku.
Po dopieszczeniu potrafi sprawić wiele radości.
Sam posiadam od kilu lat kolejny egzemplarz i raczej dożyje swej starości u mnie... mimo strzeleckiej emerytury.

Ps. Polecam nówki, bardzo często spotkałem sztuki ze zjechaną gumką od intensywnego strzelania, niestety nowym nabywcą nikt nie mówi by smarować tłok...
Druk 3D tacek jednostrzałowych, ósemek, szyn RIS i innych dodatków w technologii FDM i SLA.
Projekty 3D na podstawie powierzonych elementów, szkiców lub z wymiarowanych zdjęć.
Masz pytania, pisz na PW.
songoku177
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2015, 22:01

Post autor: songoku177 »

Kolego ignaS a crosman 2100 to czasem nie plastik ?? z tego co wiem to karabinek plastikowy z odpustu ważacy 1,5 kilo:D
Awatar użytkownika
IgnaS
Posty: 31
Rejestracja: 18 kwie 2011, 12:06

Post autor: IgnaS »

No to pozostaniemy przy twoich "wiadomościach".
Druk 3D tacek jednostrzałowych, ósemek, szyn RIS i innych dodatków w technologii FDM i SLA.
Projekty 3D na podstawie powierzonych elementów, szkiców lub z wymiarowanych zdjęć.
Masz pytania, pisz na PW.
ODPOWIEDZ