Obrazek

Dwa karabinki za 500 PLN

Spam, Archiwum Forum.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: andrzej__ »

Witam.
Chcę je sprzedać, potrzebuję kasy, a żeby je doprowadzić do stanu CACY :) potrzeba troszkę włożyć.
620-stka ma gwintowaną lufę, nie posiada prowadnicy poza tym niczego jej nie brakuje.
630-stka , ta natomiast potrzebuje nowego elementu nr 28 (część spustu), poza tym tył rury nie posiada gwintu i korek jest na bolec jak u wiekszości wiatrówek. Oba egzemplarze potrzebują serca , czasu , chęci i paru groszy aby cieszyły oko niejednego fascynata :)
Cena raczej nie podlega negocjacjom, jak w tytule 500zl. + przesyłka.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 cze 2021, 8:59 przez andrzej__, łącznie zmieniany 1 raz.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: andrzej__ »

Slavia 620 nieaktualne, sprzedana, natomiast jeśli chodzi o cenę 630-stki, to powiedzmy 250zł.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: ninalken »

To rezerwuję tą 630, reszta pw.
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: andrzej__ »

Jak widać szanowny kolega zarezerwował :)
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: ninalken »

Poproszę admina o nie zamykanie tematu... szykuje się ciekawa historia, ale dam czas @andrzej_ do środy. Żeby nie było...
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: andrzej__ »

...a po co czekać do środy?
Ja dziś napiszę to co uważam za słuszne.
Otóż kolega ninalken (Maciek) chce mnie "zeszmacić publicznie" za co? Tego nie wiem , być może za fakt ze nie odesłałem mu połowy kosztów za nadanie przesyłki (60zł pół na pół) Poczta Polska :(
Zabrakło również w paczce blaszki sprężynującej dźwigni naciągu sprężyny. Obiecałem że podeślę lecz tego nie zrobiłem ,przez co nie ubolewam.
Maciej zakupił ode mnie slavie 630 w nie dość dobrej kondycji (o czym wiedział) i przystał na warunki i koszt 200zł za sprzęt.
Gdy otrzymał przesyłkę na nic nie narzekał poza brakiem owej "blaszki" (wartej może ze dwa złote)-rozmowy telefoniczne.
Teraz żąda satysfakcji i Bóg wie czego jeszcze.
Drodzy użytkownicy ...ja nie mam zamiaru się z niczego tłumaczyć. Stan w/w sprzętu został dokładnie opisany i przystał na to Maciej drogą telefoniczną i BYŁO OK!

Teraz ...że port ładowania jest zajechany
...że całość nie była warta świeczki...kurna za 200zł???? plus te nieszczęsne 60 zł dla poczty polskiej?.
Możecie mnie usunąć z forum ,dać bana i co tam jeszcze ale ja nie czuję się winny jakiegokolwiek przewinienia.
Poza tym Maciej nawet nie zapytał czy wszystko w porządku tylko po nieodebranych trzech połączeniach i dwóch smseach POWIESIŁ MNIE NA STRYCZKU.
To tyle.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: andrzej__ »

Pragnę dodać że Slavia gdy działała poprawnie ...na mojej sprężynie, na moim tłoku z uszczelką i w moim cylindrze miała na chrono 9,8 - 10,2 Julka
Teraz kolega ninalken zarzuca mi kłamstwo bo twierdzi że bebechy z mojej Slavii ale w jego cylindrze , po pomiarze ma zaledwie 7 Dżuli.
Wystarczą setne milimetry różnicy między Jego , a moim cylindrem i już będzie różnica w Vo ...
Wydaje mi się że takie porównanie (test) nie jest obiektywny.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: andrzej__ »

Slavie 620 w stanie bardziej opłakanym niż ta na powyższym zdjęciu sprzedałem za 300zł ...Gość który kupił JĄ ode mnie wystawił mi pozytywną opnię , a w smsie napisał że spodziewał się goreszgo "łajna" a dostał całkiem fajną wiatrówkę.
Poniósł taki sam koszt za przesyłkę jak Pan Maciej vel ninalken.
Jeden zadowolony a drugi psioczy.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: Mamutowicz »

Znaczy.. Sugerujesz że kol. Ninalken jest.. nieuczciwym kupującym?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: ninalken »

S630 od andrzeja_.jpg
Spokojnie, teraz ja:
No i prawie(!) się wszystko zgadza… poza niuansami, które @andrzej_ pominął. Ale po kolei:
Rezerwuję karabinek (wprawdzie dla mojego kolegi).
Kontaktuje się ze sprzedającym i wysłuchuje wszystkich achów i ochów na temat karabinka (m.in. o tych 10 J. celności, pasji sprzedającego, który zajmuje się renowacją i sprzedażą takich sprzetów itd. itp.)
Po rozpytaniu sprzedającego i konsultacji z zainteresowanym kolegą rezygnuję z zakupu karabinka. Korek i korpus nie nadają się do dalszego użytkowania. Część nr 28 zaczep tłok-spust do wymiany, niekompletna muszka, brak śrubki kontrującej.
Składam propozycje zakupu samej lufy. Sprzedający proponuje sprzedaż całości proponując kwotę 200pln. Jednocześnie potwierdza kompletność części karabinka poza wspomnianymi brakami.
Przystaję na propozycję, ustalamy cenę na 200pln + 23pln przesyłka PP pobraniowa - sprzedający nie chce przelewu, bo… jakieś prywatne sprawy (nie wnikam).
No i tu zaczynają się problemy: przychodzi przesyłka, nie ma mnie w domu więc pozostawiono awizo na kwotę 200pln pobrania + 61,20 koszty przesyłki!? Myślę sobie jakaś pomyłka, dzwonię do sprzedającego – też jest zdziwiony skąd taka kwota?
Idę na pocztę wyjaśnić sytuację. Pani stwierdza, że żadna pomyłka tylko przesyłka niestandardowa i stąd taka kwota. Przesyłki nie odbieram, bo nie ma jej fizycznie na poczcie.
Wracając do domu dzwonię do sprzedającego, który ubolewa nad całą sytuacją, prosi o odbiór paczki i zapewnia o podziale kosztów (w rozmowie tel.) Drugi raz potwierdza smsem („Ok nie ma sprawy pozdrawiam”) po wysłaniu mu danych do przelewu i kosztów przesyłki 61,20pln (smsy do wglądu).
Obieram przesyłkę – stan jak foto, w domu rozpakowuję i stwierdzam brak sprężyny – blaszki elementu nr 41, reszty nie komentuję, ale jak to mogło w takim stanie celnie strzelać z energią 10J. pozostanie tajemnicą sprzedającego. Ok. nie czepiam się, bo kupiłem na części. Informuję telefonicznie sprzedającego o braku sprężyny/ blaszki na co stwierdza, że w domu ma 2 szt. nówki sztuki więc mi przyśle… Tutaj kontakt się urywa: nie odbiera telefonów, nie odpisuje na smsy.
Odpisuje dopiero po informacji, że opiszę sytuację na forum – grozi sądem w razie ujawnienia jego danych
Reasumując: @andrzej_ naobiecał zwrot połowy kosztów przesyłki oraz wysłanie brakującego elementu – blaszki/spręzyny, która wcale nie kosztuje 2pln i na chwilę obecną jest niedostępna. Nie wywiązał się ze złożonych obietnic, a nawet nie raczył nawiązać kontaktu celem wyjaśnienia sprawy. Zachował się jak typowy „janusz biznesu z olxa” – kupiłeś-zapłaciłeś to masz problem. Od samego początku był świadom kosztów wysyłki, zataił je wcześniej wysyłając tylko wycinek przekazu z kodem do śledzenia. W ostatnim smsie napisał, że części kupiłem w cenie lufy (po zdjęciu uszczelki poharatany port ładowania) i o co mi chodzi... Dałem mu czas na przemyślenie i naprawę swojego zachowania jednak nie skorzystał. Uważam, że takie zachowania na forum powinny być nagłaśniane i piętnowane. Myślę, że forum to miejsce dla ludzi których łączy wspólna pasja a nie chęć zrobienia pseudo interesu i nabicia kogoś w butelkę. Skoro coś sprzedaję to biorę za to odpowiedzialność a nie ignoruję kupującego po wpłynięciu żądanej kwoty.
Ps. Dane @andrzeja_ oczywiście udostępnię w odpowiedniej formie żeby już nikogo (przynajmniej z forum) nie oszukał.
...i zamierzam to zrobić nie tylko na tym forum, bo irytuje tego typu naciągactwo i brak odpowiedzialności za wypowiedziane słowa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: andrzej__ »

Zdjęcie na górze mówi wszystko, widać dokładnie jak wygląda karabinek i opis też wyraźnie mówi co jest a czego nie ma .Slavia strzelała ,była celna ,była w całości , o brakach i stanie lufy jak i pocharatanego gwintu w cylindrze i na korku kolega ninalken wiedział o śrubce kontrującej również.

Cała awantura o blaszkę sprężynującą i 30zł i fakt że nie odebrałem telefonu trzykrotnie.
Najwidoczniej coś było powodem że się nie odzywałem a kolega ninalken nie zaczekał aż to zrobię tylko przekreślił mnie na amen.
Postanowiłem więc ,że nie wyśle pieniążków ani blaszki.Tyle w temacie.

Dodam jeszcze słow kilka na temat oszustwa i naciagactwa kolego Macieju nie przeginaj bo to co piszesz jest naciągane jak cholera...BRAK blaszki to twoim zdaniem oszustwo? naciągałem Cię na zakup tego karabinka? NIE! więc nie pisz oszczerstw.
Ostatnimi czasy wielu kupiło odemnie różne sprzęty i nikt nie miał żadnych pretensji wręcz przeciwnie z kilkoma osobami utrzymuję kontakt telefoniczny....a tutaj Maruda się na forum znalazła której nic nie pasuje....za darmo oddać i za swoje wysłać też by się coś złego znalazło.
Czesc.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: kamazek »

Ponieważ spór obu Panów został upobliczniony, pozwolę sobie dać 1 punkt karny dla andrzeja.
Za byle jaką Biedronką znajdzie się masę papieru czy kartonów, aby porządnie spakować paczkę.
Do reszty sporu jeszcze się nie odnoszę, ale naszykowałem sobie wiaderko popkornu i czekam :)

Chociaż nie ... Po ostatnim wpisie andrzeja ma drugi minus, gościu ewidentnie ma kupujących w doopie 8)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: andrzej__ »

po co komu punkty karne i robienie sobie jaj ,usuncie mnie z forum na zawsze i bedzie super... kolega ninalken jeszcze troszke mnie napietnuje zeby przestrzec innych przed moją osobą, oszustem, klamca , naciągaczem,złodziejem itp On jest przecież zasłużonym TAWERNIAKIEM więc nie mam szans przetrwania.
Żegnam
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: ninalken »

andrzej__ pisze: 16 cze 2021, 9:46
Cała awantura o blaszkę sprężynującą i 30zł i fakt że nie odebrałem telefonu trzykrotnie.
Najwidoczniej coś było powodem że się nie odzywałem a kolega ninalken nie zaczekał aż to zrobię tylko przekreślił mnie na amen.
Postanowiłem więc ,że nie wyśle pieniążków ani blaszki.Tyle w temacie.

Dodam jeszcze słow kilka na temat oszustwa i naciagactwa kolego Macieju nie przeginaj bo to co piszesz jest naciągane jak cholera...BRAK blaszki to twoim zdaniem oszustwo? naciągałem Cię na zakup tego karabinka? NIE! więc nie pisz oszczerstw.

Czesc.
Miałeś poinformować mnie o wysłanych pieniądzach i blaszce w piątek, bo tak się umawialiśmy. Nie zrobiłeś tego, próbowałem się skontaktować przez trzy dni - połączeń nie odbierałeś, na smsy nie odpisywałeś...
Obiecałeś zwrócić połowę kosztów przesyłki, przysłać brakujący element - nie zrobiłeś tego, bo... tak postanowiłeś :lol: i to nie jest oszustwo?
Naciągnęłeś mnie na zapłatę kosztów przesyłki, którą nieudolnie spakowałeś. Od początku wiedziałeś o koszcie przesyłki i robiłeś wszystko żebym za nią zapłacił składając obietnicę zwrotu połowy kosztów. Najprościej pisząc robisz z gęby dupę i jeszcze jesteś zdziwiony o co mi chodzi? Do tego uważasz, że wszystko z Twojej strony OK. :lol:
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Dwa karabinki za 500 PLN

Post autor: ninalken »

andrzej__ pisze: 16 cze 2021, 10:01 po co komu punkty karne i robienie sobie jaj ,usuncie mnie z forum na zawsze i bedzie super... kolega ninalken jeszcze troszke mnie napietnuje zeby przestrzec innych przed moją osobą, oszustem, klamca , naciągaczem,złodziejem itp On jest przecież zasłużonym TAWERNIAKIEM więc nie mam szans przetrwania.
Żegnam
Czytaj ze zrozumieniem... tu chodzi o zwykłą ludzką uczciwość, przyzwoitość. Miałeś czas na nawiązanie kontaktu i znalezienie rozwiązania sytuacji... nie byłoby tej całej pisaniny. Forum to nie OLX sprzedałeś i masz wyje... Postaw się w mojej sytuacji: ktoś (Kolega po lufie z Forum!) coś Ci naobiecał i się nie wywiązał bo tak postanowił :glupek:
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
Zablokowany