Obrazek

[S] Wszystkomający Crosman 2240 cal.177 PCP

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
m.j.
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:39

[S] Wszystkomający Crosman 2240 cal.177 PCP

Post autor: m.j. »

Taki oto szumny tytuł mojego ogłoszenia.
Co to takiego ten Crosman 2240 PCP?
Z Crosmana 2240 została tylko rękojeść, w której też znajduje się nakładka na spust oraz regulacja napięcia prężyny bijnika. Reszta jest zrobiona od zera.
Oto specyfikacja Crosmana:
- System PCP z regulatorem (z tego co pamiętam ustawiałem go na ok 70bar). O-ringi o twardości 90 Shorea. Niestety nie Vitonowe tylko NBR, ponieważ firma chciała abym zakupił od razu kilka setek co przy jednostkowym egzemplarzu testowym było nieuzasadnione finansowo.
- energia z możliwosćią łątwej regulacji za pomocą regulatora napięcia sprężyny bijnika: ustawiałem tak pomiędzy 4.5-8.5J (ilość strzałów od ok. 30 przy 8J do ok. 70 przy 4J )
- lufa cal.177 już nie pamiętam czy ucinka ze slavii od HW czy LW.
- kartusz pompowałem do 250bar (ścianka certyfikowanej rury bezszwowej to 2.5mm).
- końcówka do napełniania z pompki lub butli
- zamek, osłona lufy część regulatorowa oraz muszka ze szczerbinką aluminiowa, anodowana na czarno
- zamek 6-takt z szyną 11mm z wkładką zasłaniającą dziurę po śrubie, przedłużony popychacz
- szczerbinka wzorowana na Williamsie z możliwości wymiany blaszki
- muszka montowana na szynie ósemki z możliwością wymiany
- nowy zawór przystosowany do PCP
- nakładka na spust
- regulacja sprężyny spustu
- regulacja napięcia sprężyny bijnika
Crosman celny. Stzrelałem z niego do tarczy na PPN na 10m i wyniki na poziomie 40,45pkt/50 nie były tutaj niczym niezwykłym strzelając z jednej ręki z bijnikiem ustawionym na 4.5J. Niestety spust nadal jest Crosmanowy. Na osłodę jest nakładka na spust i regulacja które cywilizują go nieco i pozwalają na okiełznanie tegoż rumaka :-D
Sprzęt nietuzinkowy z przebiegiem około 2 paczek śrutu. Robiłem go dla siebie i miał być mój jednak potrzebuję szybkiego zastrzyku gotówki więc idzie na sprzedaż.
Jak najbardziej można umówić się na strzelania i macanie Crosa :wink:, a nawet preferuję osobiste oględziny bo zdjęcia nie oddają wielu szczegółów. Przy okazji przeszkoliłbym w procedurach serwisowych np wymianie o-ringów w regu. Są naprawdę proste jednak wymagają minimum wiedzy i rozeznania.
Crosik w walizeczce po wkrętarce BOSCHa
CENA: 1000PLN
Najlepiej kontaktować się ze mną poprzez maila: marcinj333@o2.pl
Po więcej zdjęć zapraszam na maila gdyby coś było nie tak z załącznikami które wstawiłem.
IMG_20210501_172250.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AA S400, Sharp Innova, Crosmanów kilka :)
Zablokowany