Obrazek

Przeróbka montażu do walthera

ODPOWIEDZ
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Przeróbka montażu do walthera

Post autor: Darek »

Witam
Strzelam waltherem z zamkniętych na 10m ;) ale wyników nie jestem zadowolony :/ tak sobie pomyślałem może coś z tym waltherem jest nie tak ? więc z braku odpowiedniego montażu do lupki postanowiłem po majstrować z montażem jedno częściowym, no i wyszło mi coś takiego ;)
Obrazek
Obrazek
Po skończeniu piłowania pilnikiem :P czas przyszedł na zerowanie i strzelanie ;) humor trochę mi się poprawił :) można dziurkować :) kiedyś gdy znudziło mi się strzelanie do tarczy strzeliłem do pineski z plastykową końcówką ;) rozsypała się ale szpilka została , ręka nie mogłem jej wyciągnąć :/ więc tak sobie pomyślałem mam teraz odpowiednie narzędzie ;) ciekawe czy trafię :/ a to efekt
Obrazek
Obrazek
i jak widać szpilka wyszła ;)
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

I tak wygodnie Ci ten śrut wkładać , no nie chce mi się wieżyć.
Ja nie chce "niszczyć" bloku więc na frezowanie szyny się raczej nigdy nie zdecyduje, mi podoba się tak

Obrazek

Tylko montaż będzie Acushot wysoki (idzie pocztą już tydzień :maruda: )
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Darek, czy masz u siebie frez przed portem ładowania?
Skoro tak (choć nie spotkałem w LG210 frezu z przodu, prędzej LG200), to mogłeś już przepiłować montaż do końca. Miałbyś dwuczęściowy ;P
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Wierzbin pisze:Darek, czy masz u siebie frez przed portem ładowania?
Skoro tak (choć nie spotkałem w LG210 frezu z przodu, prędzej LG200), to mogłeś już przepiłować montaż do końca. Miałbyś dwuczęściowy ;P
Nie mam frezu w przedniej części :/ i dlatego zdecydowałem się na piłowanie montażu jedno częściowego w ten sposub :) takie mocowanie lunety jak ma Rysiu wydaje mi się złe do mojej lunety bo jest strasznie długa :/
Na zdjęciu widać że przednie szczęki montażu są też spiłowane ;)
Jeśli chodzi o wygodę to nie jest tragicznie ;) jest dość wygodnie ;) trzeba tylko odpowiednio ułożyć śrut w palcach i niema żadnego problemu z ładowaniem ;) W przedniej części są śruby
trzymające płaszcz ,mam zamiar wykręcić jedną i w montażu nawiercić otworek i przykręcić przednią część ;) ale nie jestem jeszcze pewien czy dam radę trafić z osią :hm: .jak na razie
siedzi dość solidnie ;) po wypiłowaniu zostało jeszcze sporo materiału i musiał bym użyć sporej siły żeby skrzywić ;) dwie śruby szyny trzymają całość ;) i jak widać na zdjęciu szczęka montażu idzie do końca co dodatkowo usztywnia całość ;)
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Nie wiem czy widziałeś posty na iwebie jest Kolega, który robi frezy na systemie. Bywało, że poprawiał też po fabryce w Walterach.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

irak pisze:Nie wiem czy widziałeś posty na iwebie jest Kolega, który robi frezy na systemie. Bywało, że poprawiał też po fabryce w Walterach.
Słyszałem że ktoś robi i chyba widziałem ;) ale ja nie chcę ;) ale żeby poprawiać to nie słyszałem :hm: nie wydaje mi się żeby walther robił złe frezy ;)
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Darek pisze:
irak pisze:Nie wiem czy widziałeś posty na iwebie jest Kolega, który robi frezy na systemie. Bywało, że poprawiał też po fabryce w Walterach.
Słyszałem że ktoś robi i chyba widziałem ;) ale ja nie chcę ;) ale żeby poprawiać to nie słyszałem :hm: nie wydaje mi się żeby walther robił złe frezy ;)
No to ja Ci powiem newsa z pierwszej ręki, bo ten ktoś to kolega Rafał Riti, z którym regularnie razem strzelamy.
Oddał 3 Walthery do frezowania szyn (swój, kolegi Mik_e21 i Adamka), po czym przy odbiorze usłyszał coś takiego: "Panie ja nie wiem co to za firma Walther, ale te frezy to sporo trzeba było poprawić" :lol:
Nafrezowane mają przednie części przed portem ładowania jak i tylną - musiała być ścięta trochę niżej, żeby oba były równe. Wszystko zrobione z dokładnością do tysięcznej części milimetra ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam
Naszła i mnie ochota sprawdzenia walthera na dalsze dystansy :)
Walther LG210 PCA
odległość 41m
poz. siedząca na pustaku :/
Leapers 4X16-50
śrut EXACT 4.52
Obrazek
Obrazek
To jest mój najlepszy wynik :) strzelałem po raz drugi z lunetą ;)
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
ODPOWIEDZ