Obrazek

Lg200

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Lg200

Post autor: irak »

Witam.

Pół roku temu postanowiłem zmienić Turka na coś przyzwoitego. Najpierw miał być Tx200, potem Hw98. Jeszcze później stwierdziłem, że lepiej kupię pcp, bo po co mam znów kombinować. Wtedy znowu Bsa S10, Hw100. W końcu stanęło na Waltherze LG200.
Udało mi się go zdobyć dzięki Andrzejowi Kliszewskiemu i JackowiB, którym dziękuję :).


Powiem tylko, że co Walther to Walther. Po pierwsze ergonomia osady. Druga spust cudo. O stabilności prędkości nawet nie wspomnę ;). Teraz czekam tylko na regulator 16j + sprężynki do zaworka i zbijaka. W tej chwili jest 7,5J. Jak postrzelam wrzucę tarczki, ale podejrzewam, że tego karabinka na nic nie zamienię, chyba że na Huntera (ale stopkę sobie zostawię).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Na ostatnim zdjęciu widać stopkę po regulacji.

Tutaj stripiz. Prosta regulacja energi jedną śrubą którą widać na drugiej fotce.
Obrazek Obrazek
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Irku gratuluję super sprzętu! :D
Na prawdę zrobiłeś krok siedmiomilowy jeśli chodzi o przesiadkę ;)
Waltherów (karabinów) się już praktycznie nie zmienia, choćby ze względu na fakt, że to karabin docelowy i trudno o lepszy.
Kolega Riti, z którym mam przyjemność strzelać też od 2 tygodni cieszy się regulatorem w swoim LG210. Załadował na to jeszcze Big Nikko i można powiedzieć, że w sprzęcie do FT dalej jest już ściana :lol:

Zrobiłeś bardzo dobrze celując od razu w karabin, o którym się "marzy". Jeśli tylko fundusze wystarczają, to warto się szarpnąć. Przy każdych pośrednich sprzętach zawsze się traci, bo sprzedać trzeba, a cena nie puszcza :/ .
Ja przy zakupach z Mk3 też zastanawiałem się nad S400, FX 2000 i HW100. W tydzień przed zakupem stanęło na Daystate i stwierdzam, że lepszego bym nie kupił i nie kupię...
Złapałem zająca :D, gdyby mi się przytrafiło zmienić, w co szczerze wątpię ;)... to będzie to raczej widzimisię niż zmiana na "lepsze".

Pozdrawiam i samych dyszek życzę, ale o te akurat nie trudno. 8)
Pozdrawiam.

Edit:
Stopka wypasiona. Czyżby MT?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Stopka jest MEC'a.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
gregtom
Posty: 29
Rejestracja: 10 gru 2006, 14:12
Lokalizacja: Gostyn

Post autor: gregtom »

Nic jak tylko pogratulować i .... pozazdrościć :)

Nie wiem czy nie będę zbyt niedyskretny jak zapytam się o koszt zakupu tego cuda??

Pozdrawiam: Grzegorz
S400+BL5x15x40MilDot
Był: HW95LUX; H70
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Karabinek z przesyłką zmieścił się w 2300zł. Do tego regulator 16j będzie koło 530zł. Odsprzedam regulator 7,5j to się parę stówek wróci. Dochodzą jeszcze sprężynki do zaworka i zbijaka ale to grosze (jeszcze nie wiem ile). Butlę 6l 300 bar udało mi się kupić za 420zł z przesyłką. Pokrowiec u Dronga 120zł z wysyłką. Czyli jak narazie to w sumie:
jakieś 3370zł minus koszt regulatora 7,5j.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2008, 16:26 przez irak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Sporo kaski idzie. Ale napewno warto. No Irku wyeliminowaleś błędy sprzętu do minium teraz wyniki to prawie 100% zasługa strzelca. :) życzę powodzenia w HFT1 i mam nadzieje zobaczymy się na torze wkońcu kiedyś :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
gregtom
Posty: 29
Rejestracja: 10 gru 2006, 14:12
Lokalizacja: Gostyn

Post autor: gregtom »

A jak wyglądają koszty eksploatacji tj. koszt napełnienia butli oraz legalizacja butli (jeśli musi być) ?

Pozdrawiam
S400+BL5x15x40MilDot
Był: HW95LUX; H70
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Jeszcze nie wiem ;). Czekam na butlę. Legalizację mam jeszcze ważną pięć lat.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

gregtom pisze:koszt napełnienia butli
Od przysłowiowego "piwka" do 15-20zł za 6l 300bar.
gregtom pisze:legalizacja butli
Od 50 do 70zł w zależności od jednostki straży.
gregtom pisze:(jeśli musi być)
Musi być :)
Szanujący się punkt napełniania nie przyjmie butli bez legalizacji... :|
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Odnośnie legalizacji.Po pierwsze nigdzie nie dmuchną butli bez papiera, po drugie nie odważyłbym się czegoś tak głupiego zrobić to jest 300 bar. Zresztą niech Tomek opowie bo chyba widział raz latającą butlę.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

irak pisze:Zresztą niech Tomek opowie bo chyba widział raz latającą butlę.
Oj widziałem :/ Coś strasznego :/ Okazało się, że na ściankach zaworu było mikropęknięcie. Z tym nie ma żartów :!:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Dodaję opis rozwiązania regulacji baki plus fotki. Regulacja może jest lekko upierdliwa za to do wykonania jest to proste. Myślę, że po fotkach wszystko widać.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Chyba widać wszystko o co chodzi. Myślę, że warte zainteresowania bo też prosto wykonać. Można ustawiać bakę ukośnie.

[ Dodano: Sob 08 Mar, 2008 18:41 ]
Info odnośnie przeróbki na regulatorze 16j + oryginalne sprężynki udało mi się uzyskać 238 m/s, można więcej chociaż mam wrażenie, że sprężyna zbijaka i tak jest trochę wysilona w chwili obecnej. Będę się starał o Hunterowskie sprężynki, a w czasie starania strzelał na obecnych ustawieniach. Możliwe, że jutro policzę ile jest strzałów od 250bar do 70. Sprzęt jest diablo celny. Na 30m odstrzeliłem Ryśkowi spinerek 1cm z leżaka, do momentu odstrzelenia kręcił się raz za razem ;).

[ Dodano: Wto 20 Maj, 2008 14:33 ]
To mały update w końcu karabinek zachowuje się tak jak powinien. Dzięki kubie dostał tłumik 3 komorowy ze współczynnikiem 1,6. Będzie jeszcze palmrest. Fakt, że jest troszkę ciężki, ale ta masa przestaje mi przeszkadzać, a w stojącej nawet pomaga. Diablo celny, największe zalety to spust, bardzo szybki strzał i regulowana osada. Na chwilę obecną trzyma 240m/s +/-1m/s.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
neripumpido
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2011, 19:16

Post autor: neripumpido »

Witam
Odgrzeję temat.
Na pewnym portalu zaczynającym się na ''e-...'' pokazał się Walther Lg 200 za 750 euro (późniejsze przerobienie na nasz limit).
Czy jest on wart tych pieniędzy, czy to trochę za dużo?
Mam nadzieję że tego posta napisałem w odpowiednim miejscu.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jeśli chcesz mieć 7,5J PCP, to ok.
Jednak jeśli interesuje Cię polski limit, a nie niemiecki, to w tej cenie (przeliczając na złotówki) kupisz już przerobionego na 16J.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
neripumpido
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2011, 19:16

Post autor: neripumpido »

Dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ