Obrazek

Walther LGU - tawerniany

ODPOWIEDZ
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Wiem, że w stojaku będę mieć zawsze problem :zdziwko: , ale uparcie będę tak strzelać :lol: Mirku, to dla własnej satysfakcji :D ;)
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

jeśli będzie strzelał tylko "klęczaki", to za nie długo będziecie potrzebni na zawodach tylko jako statyści. Nie mam nic do tego, tylko Was ostrzegam :lol:
Ostatnio zmieniony 21 lip 2016, 5:53 przez mimut, łącznie zmieniany 1 raz.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Mariusz bez przesady :lol: Jedno jest pewne, "sami stworzyliście potwora" dając mi taki sprzęt w łapkę :hihi: :D :lol:
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Nie zapominaj, że przede wszystkim strzelec jest ważny, bo "sprzęt" bez dobrego strzelca ..........................itd.............................. :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Qbuś pisze:Nie zapominaj, że przede wszystkim strzelec jest ważny, bo "sprzęt" bez dobrego strzelca ..........................itd.............................. :lol: .
Ale to też działa w drugą stronę ;)
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

A to z dzisiaj :) Z lewej JSB 4,53, z prawej Crosman a w czerwonym kółku, to nie pudła tylko rozdarta kartka przez rykoszety. :uzi: :cwiczy: ;P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

To jednak strzelaj z JSB .. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

A z "crosmana" do puszek 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Re: Walther LGU - tawerniany

Post autor: janusz22551 »

Takie coś mi się przydarzyło :placze: . W niedzielę po pracy, Nie dali mi pospać i gdy miałem już luz (po 17-tej), żeby nie siedzieć z kiwającą głową, zabrałem LGU i pojechałem postrzelać. Po jakiś dwudziestu śrutach w tarczy, naciągam karabinek i w tym momencie, pika mi telefon. Wyjąłem z kieszeni, zerknąłem, a że nie było tam nic ciekawszego, od tego co robiłem, więc telefon w kieszeń, zamknąłem dźwignię naciągu, przymiarka i strzał. Przez chwilę znieruchomiałem, bo pierdyknęło tak, że o mały włos, miałbym limo pod okiem od optyki :maruda: . Zastanawiam się, co się mogło stać :hm: i nagle olśnienie :glupek: Qźwa, przecież nie włożyłem śrutu! :wow: :krzeslo:
Optyka przestawiła się o 10 klików, ale na szczęście, dała się bez problemu wyzerować. Skupienie trzyma ładnie, ale coś musi być nie tak, bo wyraźnie zwiększył się kop :? ;( . "Nie chcem, ale muszem" go rozebrać :? . I tu mam dwa pytania. Czy jestem jedynym idiotą, który coś takiego odwalił, czy może ktoś jeszcze? No i co mogło się stać? Jeśli nie będzie jakiś widocznych oznak uszkodzeń (uszczelki czy sprężyny), to i tak będę g... wiedział :zdziwko:
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Walther LGU - tawerniany

Post autor: Zagorek »

Miałem to samo tylko mi śrut wypadł z portu jak się później okazało. Też przestawiło lupkę ale bez konsekwencji. Poprawka ustawień i wszystko w porządku.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Walther LGU - tawerniany

Post autor: wiatq »

Ja bym się zastanawiał czy czasem nie strzeliła uszczelka przez co - większy kop bo tłok swobodniej wali w dno cylindra a przestawienie się lunety to nie przestwaienie się lunety a po prostu zmiana ciśnienia (ze względu na uszkodzoną uszczelkę) co spowodowało zmianę EK a co za tym idzie paraboli lotu pociski.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
janusz22551

Re: Walther LGU - tawerniany

Post autor: janusz22551 »

wiatq pisze: 31 maja 2017, 21:31 a przestawienie się lunety to nie przestwaienie się lunety a po prostu zmiana ciśnienia (ze względu na uszkodzoną uszczelkę) co spowodowało zmianę EK a co za tym idzie paraboli lotu pociski.
Z tym że optyka nie przestawiła się w pionie, tylko o 10 klików w prawo :hm:
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Walther LGU - tawerniany

Post autor: wiatq »

Ano więc może i jedno i drugie Cię spotkało. Walnięcie na sucho spowodowało przestaw optyki jak i walnięcie uszczelki. Bo jeśli kop by się nie zwiększył to tylko optyka, ale skoro mówisz że kop znacząco wzrósł może to oznaczać że jednak uszczelka. Żeby to zdiagnozować to albo chrono (zakładając że wiesz jaką EK miała wcześniej) albo rozbiórka.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Walther LGU - tawerniany

Post autor: Mamutowicz »

jak dostała porządnego kopa to jest to możliwe. Wiatrówki sprężynowe kopią w specyficzny sposób, i nawet potrafią rozwalić co słabsze lupy dedykowane dla palnej.. tak słyszałem..
A Ty Janusz weź rozbierz Waldka i zobacz czy coś mu nie zdechło.. Mogła pęknąć sprężyna, uszczelka, czy coś.. Nie ma sensu strzelać jak wiesz/czujesz że jest inaczej niż było bo tylko może się pogorszyć.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
janusz22551

Re: Walther LGU - tawerniany

Post autor: janusz22551 »

No strzelać nie mam zamiaru, dopóki nie rozbiorę. Zastanawiam się tylko, czy od razu zamawiać nową uszczelkę.
ODPOWIEDZ