Obrazek

Walther rotex r8 4,5mm

Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

:maruda:
Jeszcze raz usłyszę o śrucie od mimuta :maruda: a zacznę strzelać ........ krawatami
Czemu? Bo namawiał i sugerował. :maruda:

Arek, super wynik. Ja jeszcze takiego nie miałem, a już trochę strelam :/

Maciek, tu nie beżowe. Rozumiem że masz lepsze wyniki, ale nie dołuj.
DUPOSPINACZOM mówimy stanowcze NIE.
Zapytaj jaka postawa strzelacka, zapytaj o całą masę innych dupereli które ten wynik mogły pogorszyć (delikatny wiatr)
Zapodaj jakieś dobre rady (bardziej stabilna postawa, a może coś ze sprzętem nie teges) a nie od razu - bo ja miałem lepiej.

Koledzy, to hobby a nie Mistrzostwa Olimpijskie.
I tego się trzymajmy!
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
arekowal
Posty: 69
Rejestracja: 13 lut 2015, 19:13
Lokalizacja: Londyn/Luton

Post autor: arekowal »

Zack pisze:
Koledzy, to hobby a nie Mistrzostwa Olimpijskie.
I tego się trzymajmy!
Brawo Zack myślę że trafiłeś w sedno ;)
Co do śrutu :hm: nie mamy do siebie zbyt daleko, może się umówimy na jakieś strzelanko to dam ci potrzymać za pudełko :hihi: tak na serio to naprawdę ten śrut jest super :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6429
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Super, to jest śrut z Wisiora kieszeni :PP I żaden "Mimutowy" go nie przebije 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Od razu wyjaśnię żeby nie było niedomówień. Śrut zamawiałem u swojego źródełka. Zamówiłem więcej, żeby dla kolegów starczyło. Jak się później okazało, przyjechało i tak za mało. On nie jest magiczny, tylko dobrej jakości. Magiczny jest tylko Wisiorowy :D
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Mariusz, zaraz wredny będę :hihi:
A "śrut od Wisiora" nie jest magiczny bo cebulowym smarem nie był nasączany :hihi:
I po raz kolejny - nie nerwusiać ogra bo zły będzie :maruda:


No, może nie przez tydzień bo ogr oczko zamierza nabyć :radocha:
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
krzych2
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2015, 11:43

Post autor: krzych2 »

Nowy jestem, więc witam przyjaźnie forumowiczów.
Dla Arka podziękowania za to, że przedziera szlaki, bo sam się nieco skłaniam ku rotexowi.
Arku może napisz coś o wygodzie baki, spuście (bo o przeładowaniu już było).
Miałem w ręku kilka karabinków i mimo, że niektóre ważyły 3.5 to nie było tego czuć, nie ciążyły za bardzo na lufę, wyważone itd. Natomiast 2.99kg Crosman wydawał mi się dużo cięższy.
Z kolei Hatsan Att-44 (3.3kg) wydawał się lżejszy od Crosmana. Długa Hw 35 leci mi na lufę.
Jak jest z Rotexem ? Nie mam gdzie pomacać, a szukam czegoś między 2.7 a 3.5 max lub czegoś fajnie nieciążącego. Drobne kości mam i 173 cm, a żona mówi, że mam za krótkie ręce :)
Hw 30s, Hw 35, C. Vantage NP, CP Adv. 4-16x40AO, Hawke Sport HD 3-9x40AO
arekowal
Posty: 69
Rejestracja: 13 lut 2015, 19:13
Lokalizacja: Londyn/Luton

Post autor: arekowal »

krzych2 pisze:Nowy jestem, więc witam przyjaźnie forumowiczów.
Dla Arka podziękowania za to, że przedziera szlaki, bo sam się nieco skłaniam ku rotexowi.
Arku może napisz coś o wygodzie baki, spuście (bo o przeładowaniu już było).
Miałem w ręku kilka karabinków i mimo, że niektóre ważyły 3.5 to nie było tego czuć, nie ciążyły za bardzo na lufę, wyważone itd. Natomiast 2.99kg Crosman wydawał mi się dużo cięższy.
Z kolei Hatsan Att-44 (3.3kg) wydawał się lżejszy od Crosmana. Długa Hw 35 leci mi na lufę.
Jak jest z Rotexem ? Nie mam gdzie pomacać, a szukam czegoś między 2.7 a 3.5 max lub czegoś fajnie nieciążącego. Drobne kości mam i 173 cm, a żona mówi, że mam za krótkie ręce :)

Krzysztof odpowiedzi na te pytania będą dość subiektywne bo brak mi ciągle doświadczenia i obycia z innymi karabinkami, ale postaram się coś w miarę sensownie naskrobać.
Protoplastą systemu jest Air magnum plus regulator wiec można dodać dwa do dwóch.
Osada bardzo miła w dotyku i dobrze (przynajmniej dla mnie) leży w dłoniach wydaje się dobrze wyważona .
Spust w porównaniu do HW100 znajomego jest naprawdę twardy choć pracuje pewnie jak na karabinek z pudełka ( może po polerce i regulacji będzie bardziej delikatny ). Co do baki :hm: chyba kwestia indywidualna choć jak dla mnie przydało by się parę mm w górę no ale ten karabinek jest zrobiony dla prostego zjadacza chleba i jako takiego raczej nie trzeba specjalnie nic poprawiać (wyniki mówią same za siebie), dla wyczynowca przydała by się regulowana baka jak i stopka, może tuning wnętrzności no ale takie rzeczy robi się nawet w karabinkach z wyższych półek :PP
Rotex wizualnie nie jest wielki ale trzymając tą zabawkę w dłoniach czuć to coś co w nim drzemie. O kurcze to zabrzmiało jak reklama :hihi:
Tak czy siak Krzysiek musisz sam decydować, może uda cię gdzieś obejrzeć dotknąć lub nawet postrzelać. Daj znać jak przyjdzie ci coś do głowy :)
Awatar użytkownika
krzych2
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2015, 11:43

Post autor: krzych2 »

Dzięki.
Na tą chwilę mam typy 3 do 2,6kzł: CZ (AA) 200, S400/410, Rotex RM8. S400 przymierzyłem i było bardzo ok. Rotex ma wiele zalet (regulator, duży kartusz, magazynek w cenie i niesamowitą urodę jak dla mnie).. ale te 3,6 kg!
Przeleciałem obcojęzyczne fora i jedni zachwyceni, inni już psioczą np:
- tani, bo cześć elementów wewnętrznych z tworzyw (zapewne szybciej zejdą),
- ciąży na przód bo butla ciężka,
- butla 232 bary i czy przy jej parametrach to jest bezpieczne (dość cienka stal).
Co do ostatniego ktoś nawet pisał, że to musi komuś kiedyś zrobić bum.
Oczywiście pisać wszystko mogą, ale żaden producent nie byłby idiotą żeby wypuścić ryzykowne urządzenie. Zatem z dystansem do tych opinii.
Hw 30s, Hw 35, C. Vantage NP, CP Adv. 4-16x40AO, Hawke Sport HD 3-9x40AO
arekowal
Posty: 69
Rejestracja: 13 lut 2015, 19:13
Lokalizacja: Londyn/Luton

Post autor: arekowal »

Ludzie często piszą o rzeczach o których nie mają pojęcia :)
:hm: Z tego co wiem to z tworzywa jest język spustowy ale czy to z oszczędności to nie jestem pewien.
co do ciążenia na przód :hm: jeśli go podeprzesz przy spuście :hihi: ale to nie pistolet i r :hihi: raczej w tym przypadku używa się obojga rąk :lol:
Co do kartusza (że niebezpieczny)
Po pierwsze są i 300 bar kartusze i raczej nikomu jeszcze chyba głowy nie urwało
Po drugie Stalowe kartusze testowane są chyba przy 400 bar lub 415 bar. i nie rozpadają się przy 250 bar.jak to jest w przypadku pewnej znanej marki.
Po trzecie grubość ścianki kartusza lub butli jest uzależniony od wielkości danego zbiornika (lub pojemności) więc dywagacje typu że cienkie ścianki nie mają kompletnie odzwierciedlenia w rzeczywistości, to nie butla 12l żeby mieć ścianki centymetrowej grubości :PP
Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi :lol:
Tak więc Krzysiu ;) długa droga i trudny wybór przed tobą, musisz sam dotknąć każdego z osobna żeby wyrobić sobie własne zdanie.
A ja jadę do mimuta żeby skopać parę tuningowych tyłków potworkiem z pudełka :lol: :killer2: :lowca:
arekowal
Posty: 69
Rejestracja: 13 lut 2015, 19:13
Lokalizacja: Londyn/Luton

Post autor: arekowal »

arekowal
Posty: 69
Rejestracja: 13 lut 2015, 19:13
Lokalizacja: Londyn/Luton

Post autor: arekowal »

racja ;) przeniosłem
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015, 22:50 przez arekowal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tkrex
Posty: 62
Rejestracja: 18 cze 2011, 21:44
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: tkrex »

W "Airgun Shooter" ukazał się test rotexa vs AA S200 i.... rotex wygrywa 85 do 83/100. Co samo w sobie jest ciekawe bo wiadomo, co angielskie to dla anglika najlepsze...
Jak by ktoś zapragnął poczytać mogę wysłać skan.
Jest też taki artykuł:
http://www.airgunmagazine...ther-rotex-rm8/
HD 200W + Accushot 4-16x44swat
arekowal
Posty: 69
Rejestracja: 13 lut 2015, 19:13
Lokalizacja: Londyn/Luton

Post autor: arekowal »

tkrex pisze: Jak by ktoś zapragnął poczytać mogę wysłać skan/
:hm: Jeżeli możesz to podeślij ten skan :)
ODPOWIEDZ