Obrazek

Walther PPK/S

ODPOWIEDZ
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Walther PPK/S

Post autor: BRUNO266 »

Tak jak wszyscy wiedzą długie zimowe wieczory skłania wiele osób do dłubania w sprzęcie- tak i ja zabrałem się za wyczyszczenie i odnowienie Walthera ppk/s . Na samym początku – problem - kurcze nigdzie nie ma schematu budowy ani na forum ani na stronie producenta- Umarexa. Ale co to za problem – bierzemy się do roboty. Przyda się nam do tego malutki bolczyk o średnicy 1 mm i jakiś malutki młotek hihihi…. (nic na siłę).

Naszym oczom ukazuje się – niestety wytarta od kabury farba lub oksyda na zamku. I kolejny problem jak to uzupełnić – ale metoda uda najlepsza czyli benzyna ekstrakcyjna w ruch i jedziemy – myjemy całość i odtłuszczamy łapiemy co mamy pod ręka czyli oksyda na zimno w płynie. I dziwo już po jednym przesmarowaniu !!! Jest kolor na metalu – chyba jest to ZnAl i to na dodatek taki sam odcień jak oryginał. Czyli po kłopocie . Do czernienia możemy spokojnie stosować oksydę na zimno w płynie ale tylko po przeszlifowaniu elementu i odtłuszczeniu. Takim sposobem zlikwidowałem wytarcia . Czyli po problemie. Zobaczymy ile wytrzyma ?


A teraz kolej na mechanikę. Rozbieramy pistolet – wyjmujemy zasobnik co2 , wyjmujemy magazynek ,

Obrazek
odciągamy w dół kabłąk spustu i trzymając go lewym kciukiem odciągamy zamek do tyłu tak jak przy przeładowaniu jednak w ostatniej fazie odciągamy go do góry powinien zejść swobodnie ze szkieletu ukazując sprężynę na lufie.

Obrazek

Obrazek
I tu uwaga na blaszkę ze sprężynką po lewej stronie szkieletu.

Może wypaść i zgubić się. Dalej demontujemy bezpiecznik odginając lekko malutką sprężynkę i wyjmujemy go z otworu. Demontujemy teraz swobodnie popychacz spustu. – po prostu go wyjmujemy.

Dalej bierzemy się za kurek i zapadki jest tego troszke i należy uważać na malutkie sprężynki lubia się gubić . I tak wybijamy bolczyk trzymający kurek i wyjmujemy go do góry – po prostu go wyciągamy z chwytu. I po problemie . Teraz kolej na zaworek i gniazdo mocowania zasobnika co2.

Mocowany jest on do szkieletu za pomocą 2 bolczyków które wybijamy – gotowe możemy spokojnie wyjąć zaworek .
Obrazek
Musimy jednak pamiętać który bolczyk gdzie bo różnią się one długością a jest to bardzo ważne , najlepiej je poukładac na szmatce w odpowiedniej kolejności takiej jak są montowane w szkielecie.


Obrazek
Dalej na warsztat trafia zapadka spustu tak jak wszystko jest montowana na bolczyk tylko uwaga ma maleńka sprężynkę . Pamiętaj ze jest ona umieszczona po lewej stronie wewnątrz szkieletu patrząc od kurka. Pisze to bo miałem z nią spory problem bo przy demontażu wypadła i nie wiedziałem skąd i jak była montowana. Metoda prób i błędów okazała się tutaj pomocna.


Jak uporamy się z zapadką kolej na lufę. Tez mamy dwa bolczyki do wybicia po wybiciu demontujemy lufę wyjmując ją do góry. Możemy wtedy wyjąć lufę z uchwytu plastykowego i ocenić stan uszczelki umieszczonej na lufie.

Jeżeli wszystko technicznie jest ok. to możemy spokojnie umyć w benzynie ekstrakcyjnej elementy metalowe poza zaworkiem zespolonym – tam stosujemy tylko oliwkę silikonową.

Składamy w odwrotnej kolejności.
Mam nadzieję że tych kilka słów pomoże nam wszystkim przy montażu pistoletu. Sam byłem w potrzebie i szukałem opisu – jednak nie znalazłem – metodą prób i błędów udało mi się to zrobić poprawnie. W najbliższych planach mam wykonanie okładzin z pięknej grabiny. Bo ten plastyk troszkę mnie drażni…

A tutaj juz mam fotki nowych okładzin z buku.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony 10 lut 2007, 13:05 przez BRUNO266, łącznie zmieniany 2 razy.
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

W tym pistolecie można coś tunigować?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
BRUNO266 pisze:kurcze nigdzie nie ma schematu budowy ani na forum ani na stronie producenta
Mówisz i masz:
http://www.carlwalther.com/views/evppksbb.htm
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

Koval pisze:Witam.
BRUNO266 pisze:kurcze nigdzie nie ma schematu budowy ani na forum ani na stronie producenta
Mówisz i masz:
http://www.carlwalther.com/views/evppksbb.htm
Pozdrawiam.
Robert
A jednak było a ja jakoś na to nie wpadłem - szukałem na waltherze i bzik a tu jednak sie schowało. Dzięki. a w tym poście te informacje sie przydadzą. A co do tuningu to zapraszam tu - full auto:
http://www.switchingtomac.com/ppkmod.html
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

A juz chciałem spytac ze jak nie mozna tunigować to do czego służy ten pistol :P
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Soovek
Posty: 55
Rejestracja: 27 lis 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Soovek »

Witam
Też sobie go kupiłem :)
I teraz mam pytanie czy uszczelkę przy kartuszu można/należy smarować ???
Mam olej silikonowy :) Będzie dobry.
PS. Super opis na pewno się przyda :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Koniecznie należy smarować uszczelkę ,silikonowy najlepszy.
Ja nie smarowałem w crosmanie bo zresztą nie ma jak i po kilkunastu "nabojach" rozerwała się ,teraz smaruję same kartusze (no może nie za każdym razem) i po ok. 20 sztukach nie znać żadnych śladów na uszczelce.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Soovek
Posty: 55
Rejestracja: 27 lis 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Soovek »

Ok. Dzięki za odpowiedź :)
A czy w razie problemów uszczelka taka jest dostępna od ręki ???
Gdzie można ją kupić ???
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Ja niestety nie wiem jakie uszczelki stosowane są w walther'ach u mnie w crosmanie jest oring z silikonu lub z innego tworzywa przypominającego silikon.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Dodałem Zdjątka okładzin z buku.

Post autor: BRUNO266 »

Tam na górze...
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Soovek
Posty: 55
Rejestracja: 27 lis 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Soovek »

Czy ktoś mógłby mi przesłać skan A4 gwarancji PPK/S'a umarexowskiej ???
jednej i drugiej strony. Bo ja mam crossmana i nie chcą mi sprzedać uszczekli. Chcą abym mailem przysłał im skan gwarancji może być już nieaktualna.
PROSZĘ O POMOC
Pozdrawiam
Mój mail to:
filipek7777@wp.pl
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

A co ten temat robi w "Sprzęcie" :?:

Panowie moderatorzy, dlaczego temat jeszcze nie przeniesiony :D

Przenoszę do "Inny Sprzęt"
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
ODPOWIEDZ