Obrazek

Pistolet do identyfikacji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Pistolet do identyfikacji

Post autor: maksik »

Hmmm, nie bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić. Proszę o identyfikację pistoletu ze zdjęcia (jedyna fotka jak na razie). Posiada oznaczenia: p-600 Mk II

Obrazek

Może ktoś zorientowany w temacie "maczówek" rozpoznaje cóż to za produkcja? Z góry dzięki za pomoc.
Five shots one hole
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Na jakimś forum wojtan kiedyś wstawił fotkę czegoś podobnego TAU MK8
Obrazek
Możliwe, że to też jest produkt z TAU
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AndrzejK
Posty: 68
Rejestracja: 09 lip 2006, 14:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: AndrzejK »

;(

Przykro mi to pisać , ale to moim zdaniem jakiś destrukt FWB - charakterystyczna muszka, język spustowy jak i obniżony kartusz na Co2 . Poszperam i dam znać.

Pozdrawiam
Andrzej Kliszewski
Ergo - trafić
Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

AndrzejK pisze:Przykro mi to pisać
dlaczego przykro?
To się chwali, że w końcu można zidentyfikować to "coś". Ja tylko znalazłem coś co mi najbardziej przypominało, ale nie byłem pewny swojej teorii.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

Też myślałem o FWB (podobnie skojarzenia jak Andrzej), tylko że mi to MKII to pod produkcję angielską podchodzi (ewentualnie US). No chyba, że FWB były, bądź są robione również w UK, nie wiem.
Five shots one hole
Awatar użytkownika
AndrzejK
Posty: 68
Rejestracja: 09 lip 2006, 14:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: AndrzejK »

Przykro mi po prostu widzieć jak mniemam pistolet Feinwerkbau w takim stanie . FWB kojarzy mi się z perfekcją - to co widać na zdjęciu raczej wygląda żałośnie i stąd przykro też pisać, że to FWB.

Jest zbliżony wyglądem do C10 - jednak jedynie zbliżony a jako, że w numeracji pistoletów FWB są duże luki (w przypadku Co2 są znane modele 2, C5, C10 , C20, C25 ... ) sugeruje że to coś z początkowych serii biorąc pod uwagę bardziej uproszczone kształty np. gniazda kartusza niż w C10 , podobnie kanciasty wygięty z płaskownika kabłąk .

Co do typowo anglosaskiego oznaczenia Mk.2 mam swoją teorię - ale to tylko hipoteza .

Feinwerkbau zawsze dużo produkował (w USA w San Rafael Kalifornia) i sprzedawał na rynku angielskim i amerykańskim pod innymi nazwami np. Beeman (czyni to zresztą wciąż ). Pistolety markowane Beeman bardzo często miały oznaczenia alfanumeryczne i okrągłe - np. wersja Diany/Original 5 występował na rynku amerykańskim jako model 700 (P700) , Model Diany/Original 6 występował jako model 800 (P800), Diana 10 jako Model 900 . Być może któryś z modeli FWB był sprzedawany jako Model 600 .

Tu ładne zdjęcie Feinwerkbau Beeman Pistol Mod. C10 - po kliknięciu się zwiększa)
Obrazek

Maksik jeśli możesz wrzuć więcej zdjęć może uda się powiedzieć więcej .

Pozdrawiam
Andrzej KLiszewski
Ergo - trafić
Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Pistolet w takim stanie ponieważ, jak mówi właściciel, znajdował się przez jakiś czas pod wodą. Po wymianie kilku elementów nadal strzela. A prośba o identyfikację wynika z chęci przywrócenia go do dawnej świetności. Prosiłem również właściciela o lepsze fotki i na razie czekam na odpowiedź. Jakby co to odświeżę wątek.
Five shots one hole
ODPOWIEDZ